اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش تنظیمات اولیه میکروتیک (,Internet,IP address,DNS,Default Gateway,Time&Date,PPPo)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

سلام من یه انتن qrt2 دارم ومیخواستم اینترنت پخش کنم تا فاصله دو سه کیلومتر روی موبایل بگیرم چجوری تنظیمات انجام بدم که قویترین برد داشته باشم
    ممنون میشم از دوستان راهنمایی کنند

کامنت

سلام چطوري ميشه از يك ميكروتيك ارائه دهند اينترنت بي سيم كه بايد يوزر و پسورد داشته باشي به صورت رايگان اينترنت گرفت؟

کامنت

نوشته شده توسط hosene71 مشاهده پست
        سلام چطوري ميشه از يك ميكروتيك ارائه دهند اينترنت بي سيم كه بايد يوزر و پسورد داشته باشي به صورت رايگان اينترنت گرفت؟
        هات اسپات راه اندازی کنید .با این کار میتونید به صورت رایگان اینترنت بدین بدون یوزر و پسورد که آموزشش هم در اینترنت هست.
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

سلام، من چندتا سوال داشتم...

۱-اگر نخواهیم منبع اینترنت رو یک مودم در حالت بریج قرار بدیم و برعکس مودم PPPoe باشه (خودش تنظیم شده باشه اینترنت داشته باشه) کدوم قسمت قضیه عوض میشه و چطور؟

۲-آیا میشه کل تنظیمات روتر میکروتیک رو بکاپ گرفت؟

۳- آیا میشه روند زیر رو به صورت یک سری دستورات شل پشت سرهم داشت؟

و اما روند...
          ما یک موردم اینترنت دار داریم در حالت PPPoE (که خودش وصل میشه به اینترنت و کلاینتاش اتوکانفیگ و ... هستند) حالا یه کابل ازین مودم وصل شده به پورت یک میکروتیک

مطلوب این هست که هر کسی به وای فای این میکروتیک نصب میشه یک صفحه لاگین ببینه و با نام کاربری مخصوص به خودش و رمز عبورش لاگین کنه و این یعنی یوزر منیجر و محدودیت های سرعتی یا حجمی و ...

پس در گام اول تعریف آدرس ها/تعریف DNS/ تعریف Hotspot/تعریف و آماده سازی Radius/نصب پکیج مربوطه UserManager/ تعریف روتر متناسب با رادیوس در یوزرمنیجر/و نهایتا تعریف پروفایل ها و یوزرها و...

کامنت

1 - برای اینترنت دار کردن میکروتیک به این روشی که گفتید فقط اون پورت میکروتیک که به مودم وصل هست رو توی رنج مودم ip بدید و defualt gw میکروتیک رو هم مودم قرار بدید .
            2 - شما به 2 صورت میتونید میتونید از میکروتیک backup بگیرید 1 - بوسیله دستور export که به صورت کامند backup میگیره 2 - توی file گزینه backup رو انتخاب کنید که از تمامی تنظیمات backup میگیرد .
            3 - برای اینترنت دادن به کاربران به صورتی که مد نظرتون هست سرویس hotspot رو فعال کنید رنج ip مربوط به کاربران رو nat کنید و بوسیله queue به کاربران محدودیت حجمی و زمانی اعمال کنید .
            او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
            نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

آقا من یه میکروتیک RB miniRouter دارم که چندین سال پیش خریده بودمش.
              البته کانفیگش رو یکی از دوستان اون موقع برام زخمت کشیده بود.
              الان ریستش کردم و سعی کردم که کانکشن pppoe رو وش ست کنم ولی یه مشکلی دارم.
              مودم رو ریست کردم ودر حال bridge قرار دارم کابل تلفن رو بهش متصل کردم از طریق کابل شبکه به eth 1 وصلش کردم Eth 2 رو هم به لب تاپ وصل کردم.
              با استفاده از winbox وصل شدم و آی پی میکروتیک رو به 192.168.1.2 عوض کردم و کانکشن pppoe رو دقیقا همونطوری که گفته شده ساخنم ولی فقط در پایین صفحه میزنه connecting و هیچ اتفاقی نمی افته.
              البته جالب اینجاست که دفعه قبلی که تنظیمات زیادی رو میکروتیک از قدیم مونده بود همین کانکشن رو ساختم ( قبل از ریست ) و راحت به اینترنت متصل شد.
              ولی الان هر کاری میکنم نمیشه
              اینترنتم وصله و وقتی کابل رو به اون یکی مودمم وصل میکنم اینترنت وصل میشه.

کامنت

با این آموزش مشکل حل شد
                آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:44 PM.

کامنت

آقا من یه موردی رو متوجه شدم.
                  من روی میکروتیکم 5 تا پورت دارم Eth1/poE و Eth2,3,4,5 حالا وقتی که کابل لن ورودی از مودم (در حالت بریج) رو به Eth/poE میزنم اینترنت وصل نمیشه .
                  ولی وقتی به Eth2 میزنم کانکشم pppoe متصل میشه.
                  من میکروتیک رو ریست کردم واین بار گفتم که اصلا نمیخوام تنظیمات پیش فرض اعمال بشه و بدون مشکل کانکشن روی پورت Eth1/poE متصل شد ولی دیگه پورتهای دیگه نمیتونن به اینترنت وصل بشن.
                  میشه راهنمایی کنین که من پورت لن رو به کدوم یکی از ورت های میکروتیک بزنم و کانکشن بسازم که هم کانکشن وصل بشه هم شبکه متصل باشه.

کامنت

کسی نیست منو کمک کنه ؟

کامنت

سلام دوستان

یه سوال داشتم اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم .

بدون سخت افزار میکروتیک و فقط با نرم افزارش و یه روتر معمولی و یه مودم و یه هاب نمیشه این کارو کرد ؟

من میخوام به سیستم هام با هات اسپات اینترنت بدم .

ممنون از شما

کامنت

کسی نیست بتونه منو راهنمایی کنه ؟

کامنت

امکان استفاده از dhcp و dns ویندوز سرور در میکروتیک

نوشته شده توسط siaqqqq مشاهده پست
                          دوست عزیز کانفیگی که به طور پیشفرض روی روتر شما هست خود شرکت میکرو برای راحتی کار مصرف کننده اعمال کرده بدین ترتیب که نیازی به اعمال کانکشن بریج روی مودم نیست و شما با اتصال مستقیم مودم(با pppoe) به پورت 1 میکرو و اتصال شبکتون یا سیستمتون به سایر پورتها میتونین از اینترنت استفاده کنین البته ipسیستمهای شبکتون باید به صورت obtinباشند نه دستی
                          اگر میخواهید تنظیمات رو طبق اموزشهای انجمن جلو برید پیشنهاد میکنم روتر رو ریست کنید(هنگام ریست تیگ گزینه no defult configrutionرو بزنید)
                          در رابطه با مشکل مرحله دوم ،شما باید پس از ساخت dns سرور داخل میکرو ،dnsسیستم خود را 192.168.90.1 قرار دهید
                          سلام
                          یه سوال داشتم از خدمتتون
                          من توی شبکه م یه سرور دارم که اکتیو دایرکتوری ، dhcp و dns سرور روش نصبه و از اونا برای آدرس دادن و dns دادن به سیستمها استفاده می کنم.راهی هست که بدون استفاده از dhcp و dns میکروتیک وبا همون سرورهام اینترنت سیستمها رو با میکروتیک مدیریت کنم؟ ببخشید شاید سوالم از ریشه اشتباه باشه .بزارید به حساب بی تجربگی.ممنونم

کامنت

سلام.
                            دوستان خواهشا کمک کنید.من برای پیاده سازی میکروتیک از vmware استفاده کردم و حالا پس از اینترنت دادن به میکروتیک نمیدونم چطور باید به بقیه سیستمهای شبکه اینترنت بدم و از طرفی چون روی vmware کار می کنم نمیدونم که بقیه سیستم هایی که روی vmware ران کردم رو چطور باید به میکروتیک بشناسونم.خواهشا کمک کنید.

کامنت

سلام
                              اگر از VMware Workstation استفاده میکنید برای اینکه تمامی ماشینهایی که دارید توی یک شبکه یا Braodcast Domain باشند کافیه توی تنظیمات کارت شبکه همه رو روی یک VMnet قرار بدید واگر DHCP Server ندارید به همه Client ها توی یک رنج IP بدید .
                              و برای مورد دوم برای اینکه یک شبکه خاص رو اینترنت دار کنید باید اون رنج IP رو توی میکروتیک srcnat کنید .
                              او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
                              نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

نوشته شده توسط hosene71 مشاهده پست
                                اگر تو تنظیمات Hotspot قسمت Addresses per mac که به صورت پیشفرض ۲ هست باشه میتونید با namp هکش کنید.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                                در حال انجام ...
                                X