اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش تنظیمات اولیه میکروتیک (,Internet,IP address,DNS,Default Gateway,Time&Date,PPPo)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نوشته شده توسط hamidp مشاهده پست
    سلام من یه انتن qrt2 دارم ومیخواستم اینترنت پخش کنم تا فاصله دو سه کیلومتر روی موبایل بگیرم چجوری تنظیمات انجام بدم که قویترین برد داشته باشم
    ممنون میشم از دوستان راهنمایی کنند
    باید موبایلتونم این قدرت رو داشته باشه که مسافت دو کیلومتر ترنسمیشن انجام بده.شما بهتره برای اونجایی که هستید Roaming راه بندازید

کامنت

با سلام
      من یک میکرو تیک 450g دارم و یک خط اینترنت
      در شبکه یوزرها به دو صورت دسترسی به شبکه و اینترنت دارند
      اولین آی پی اونها به صورت دستی ست شده یا اینکه آی پی از DHCP میکروتیکم میگیرن
      برای کنترل پهنای باند و مدیریت یوزرها اونهایی که از طریق DHCP نشان می دهند مشکلی ندارم اما اونهایی که به صورت دستی ست شده نه می دونم از کجا باید لیستشونو دید نه اینکه جطور مدیریتشون کرد
      ممنون می شم راهنمایی کنید

کامنت

نوشته شده توسط cnmeysam مشاهده پست
        برای کنترل پهنای باند و مدیریت یوزرها اونهایی که از طریق DHCP نشان می دهند مشکلی ندارم اما اونهایی که به صورت دستی ست شده نه می دونم از کجا باید لیستشونو دید نه اینکه جطور مدیریتشون کرد
        سلام این جمله رو متوجه نشد.
        ببینید درست متوجه شدم شما دو دسته یوزر دارید که یک دسته از DHCP ای پی میگرن و دسته دوم به صورت دستی ip میگیرند. الان شما میخواهید برای این دو دسته پهنای باند رو مدیریت کنید که هر کدوم چقدر آپلود و دانلود داشته باشند ؟

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
          سلام این جمله رو متوجه نشد.
          ببینید درست متوجه شدم شما دو دسته یوزر دارید که یک دسته از DHCP ای پی میگرن و دسته دوم به صورت دستی ip میگیرند. الان شما میخواهید برای این دو دسته پهنای باند رو مدیریت کنید که هر کدوم چقدر آپلود و دانلود داشته باشند ؟

با سلام خدمت دوست گرامی دقیقاْ درست متوجه شدید بزرگوار...

کامنت

کسی نیست ما رو راهنمایی کنه آیا؟

کامنت

سلام ببخشید من میخاستم توی ساخمان یک دانشگاه با حدود 800 دانشجو یک سرویس هات اسپات با میکروتیک راه اندازی کنم ، لطفا به بگید به چه تجهیزاتی نیاز دارم (از جمله اکسس پوینتها ار نظر تعداد و مدل ) الان در حال حاضر بک روتر بورد 750 موجود هست ،
              دارای 5 راهرو هر راه رو حدود 100 متر
              لطفا راهنمایی کنید
              آخرین ویرایش توسط میثم; در تاریخ/ساعت 01-08-2016, 09:42 PM.

کامنت

نوشته شده توسط Habili مشاهده پست
                سلام خدمت دوستان و سروران گرامی .
                توی این آموزش قصد دارم تنظیمات اولیه که باید روی یه میکروتیک انجام بشه از جمله آی پی دادن ؛دادن اینترنت به شبکه و تعریف فایروال و غیره تا جایی که بتونم به صورت تصویری از صفر آموزش بدم .
                و مهم نیست که از چه شرکتی اینترنت دارین وایرلس هست یا کابلی ؛کامل همه رو توضیح میدیم.
                پیش فرض ما اینه که مودم ADSL تون رو روی حالت Bridg گذاشتین . مثل این عکس که من انداختم از پورت مودم ADSL به پورت یک میکروتیک (Eth1) یه کابل شبکه زدم:
                [ATTACH=CONFIG]232[/ATTACH]
                نرم افزار WinBox رو اگه ندارین از این لینک (http://www.mikrotik.com/download) دریافت کرده و باز میکنم. منم مثل شما روی Brows میزنیم تا میکروتیک داخل شبکه مون رو پیدا کنه اینجا چون میکروتیک خام هست و هیچ آی پی نداره روی مک آدرسش کلیک میکنم و با یوزر Admin و بدون اینکه پسورد رو بزنین روی Conect کلیک میکنیم تا وارد محیط میکروتیک مون بشیم :
                [ATTACH=CONFIG]233[/ATTACH]

اولین مرحله : (تنظیمات IP آدرس)

مطابق عکس از منوهای سمت چپ منوی IP و زیر منوی Address رو انتخاب میکنید که بعدش پنجره Address براتون باز میشه :
                [ATTACH=CONFIG]234[/ATTACH]
                روی علامت + قرمز رنگ کلیک کنید تا پنجره آدرس باز بشه.
                بعد در قسمت Address رنج IP که میخواهید به شبکه داده بشه با SubnetMask رو وارد کنید که من 192.168.90.1/24 رو زدم و در قسمت Interface شماره پورت اینترفیس میکروتیک که شبکه رو بش وصل کردین انتخاب میکنید که من اینجا مطابق عکس پورت ۲ میکروتیک رو به شبکه وصل کردم بعدش ok میکنیم:
                [ATTACH=CONFIG]235[/ATTACH]
                توجه کنید قسمت Network بعد از اینکه OK کردین خودش به صورت اتوماتیک پر میشه .

توضیح هر کدوم از منوها به شرح *یل میباشد :
                [ATTACH=CONFIG]236[/ATTACH]

خب ما تا اینجا تنظیمات IP Address رو به صورت گرافیکی انجام دادیم . دوستانی هم که به محیط شل و کد نویسی علاقه دارند میتونن با این دستورات ip آدرس رو روی میکروتیک ست کنن :

کد PHP:
                [admin@MikroTik] > ip address add interface=ether2 address=192.168.90.1/24 
                اگه میخواهید به صورت کامندی ببینین که چه ip های روی چه اینترفیس های تنظیم شده از این دستور استفاده کنید :
                کد PHP:
                [admin@MikroTik] > ip address print 
                Flagsdisabledinvaliddynamic 

#   ADDRESS            NETWORK         INTERFACE                                   

0   192.168.90.1/24    192.168.90.0    ether2                                      
                [admin@MikroTik] > 
                برای پاک کردن هر کدوم از ip ها میتونید از دستور ip address remove استفاده کنید:
                کد PHP:
                [admin@MikroTik] > ip address remove 0 
                اموزش تصویری این بخش از مهندس هابیلی
                فایل های پیوست شده

کامنت

سلام بر مهندسین عزیز
                  من میخواهم توسط یک روتر میتروتیک 951 اینترنت vps ام که بدون فیلتر هست به محیط خانه پخش کنم ُ بطوریکه هرکسی به اینترنت من متصل شد دیگر نیاز به فیلترشکن نباشد.همچنین دستگاههایی مثل تلویریون و ماهواره هم از اینترنت بدون فیلتر بهره بگیرند و بتوانند آپدیت بشوند.
                  هرکسی بلد باشه ممنون میشم راهنمایی بکند که چیکار کنم و از کجا شروع کنم.مرسی

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                  در حال انجام ...
                  X