اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش Restor/Recovery یک ماشین مجازی یا سرور در Veeam Backup 9.5 (بخش ششم)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش Restor/Recovery یک ماشین مجازی یا سرور در Veeam Backup 9.5 (بخش ششم)

با سلام در این مقاله قصد دارم تا نحوه Restore کردن کامل یک ماشین مجازی در VMWare ESXI را توسط Veaam Backup مورد بررسی قرار بدهم. در مقالات قبل در مورد نحوه بک آپ گیری صحبت کردیم و از یکی از ماشین های مجازی خودمان با نام DC عمل Backup گیری را انجام دادیم. در ادامه ما خواهیم دید که چطور میتوانیم کل VM را بازگردانی کنیم.

همچنین توصیه میشود مقالات زیر را مطالعه کنید :

دانلود نرم افزار Veeam Backup 9.5 به همراه Crack

نصب و راه اندازی Veaam Backup 9.5 (بخش اول)

نحوه کرک کردن Veeam Backup 9.5

آپدیت کردن و نصب لایسنس Veeam Backup 9.5 (بخش دوم)

آموزش اضافه کردن ESXI / Vcenter به Veeam Backup (بخش سوم)

آموزش اضافه کردن فضای ذخیره سازی در Veeam Backup (بخش چهارم)

آموزش بک آپ گیری از سرورها در Veeam Backup (بخش پنجم)

بررسی تنظیمات Email Notification در Veeam Backup & Replication 9.5 (بخش هفتم)

نحوه Restor کردن یک ماشین مجازی

بر روی ماشین مجازی خودتان در کنسول Veeam راست کلیک کرده و Restor -> Instant VM recovery را انتخاب کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 17-Veeam-Backup-and-Replication-VM-tools-1024x619.png مشاهده: 1 حجم: 415.8 کیلو بایت

در این بخش Restore point که نیاز دارید که ماشین مجازی به آن زمان برگردد را انتخاب کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 18-Instant-Recovery-Restore-point.png مشاهده: 1 حجم: 55.3 کیلو بایت

در این قسمت، شما هم میتوانید ماشین مجازی را در همان مکان قبل Restore کنید تا میتوانید یک جای دیگر را انتخاب کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 19-Instant-Recovery-Recovery-mode.png مشاهده: 1 حجم: 49.6 کیلو بایت

دلیل بازگردانی کردن این VM را وار کنید و Next را بزنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 20-Instant-Recovery-Restore-reason.png مشاهده: 1 حجم: 34.1 کیلو بایت

در آخر شما دو انتخاب خواهید داشت. اولی این بوده که ماشین مجازی بعد Restore به شبکه متصل شود یا خیر، و دومی این بوده که ماشین بعد از Restore شدن در حالت روشن یا خاموش قرار بگیرد.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 21-Instant-Recovery-Ready-to-apply.png مشاهده: 1 حجم: 193.7 کیلو بایت

بعد از Restore به شما یک پیام خواهد داد که ماشین با این نام موجود است. در صورت نیاز به Restore ماشین قبلی پاک میشود و ماشین جدید جایگزین خواهد شد، پس Ok را زده.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 22-Veeam-deleting-VM-warning.png مشاهده: 1 حجم: 7.8 کیلو بایت

بعد از زدن دکمه OK عمل بازرگردانی شروع خواهد شد.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 23-Instant-Recovery-Recovery-ewady-to-apply-VM-information.png مشاهده: 1 حجم: 36.2 کیلو بایت

همانطور که مشاهده میکنید ماشین مجازی DC در حالت Restore شدن است.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 24-Veeam-Backup-and-Relication-running-1024x721.png مشاهده: 1 حجم: 362.6 کیلو بایت
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 25-Veeam-Restore-session.png مشاهده: 1 حجم: 154.5 کیلو بایت

همانطور که میبینید یک Datastore به vCenter ما بوسیله NFS به اصطلاح Mount شده است. این بوسیله vPower NFS انجام شده است.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 26-VMware-vSphere-Web-Client-Veeam-datastore-1024x527.png مشاهده: 1 حجم: 316.4 کیلو بایت

در مرحله آخر شما باید ماشین DC که کامل بازگردانی شده را از Datastore مربوط به vPower NFS به یک Datastore دیگر منتقل کنید. بر روی ماشین مجازی راست کلیک کرده و گزینه Migrate to production را انتخاب کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 27-Veeam-Backup-and-Replication-recovery-tools-1024x718.png مشاهده: 1 حجم: 352.7 کیلو بایت

محل قرار گیری ماشین مجازی را انتخاب کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 28-Quick-Migration-Wizard-destination.png مشاهده: 1 حجم: 93.1 کیلو بایت

در این صفحه Backup proxy ها را انتخاب کرده. البته بر روی Automatic قرار خواهید تا خود veeam این کار را برای شما انجام دهد.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 29-Quick-Migration-Wizard-transfer.png مشاهده: 1 حجم: 147.8 کیلو بایت

در آخر بعد از بررسی خلاصه ای از تنظیمات، بر روی Finish کلیک کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 30-Quick-Migration-Wizard-Ready.png مشاهده: 1 حجم: 116.5 کیلو بایت

بعد از زدن Finish عمل Migrate آغاز خواهد شد.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 31-Quick-migration-Job-progress-1024x786.png مشاهده: 1 حجم: 233.3 کیلو بایت

اگر به vCenter دوباره برگردیم مشاهده خواهید کرد که عمل Storage vMotion برای ماشین DC در حال انجام شدن است.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: 32-Storage-vMotion-is-running-to-move-VM-data-from-Veeam-datastore-to-production-Datastore.png مشاهده: 1 حجم: 84.0 کیلو بایت

امیدوارم مفید واقع شده باشد.
    فایل های پیوست شده
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 12-22-2018, 06:01 PM.
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

سلام. ممنون از آموزش جامعی که ارائه کردید. مشکلی که دارم من veeam backup رو نصب کردم و بک آپ گیری از ماشین ها با موفقیت انجام میشه ولی وقتی یه ماشین رو میخوام restore کنم به جای اینکه بره توی دیتااستور esxi برگردونه اونو توی دیتااستور خود ویندوز سرورم که esxi هم مانت شده، restore میکنه. ببین مثلا من توی esxi خودم 3 تا دیتا استور A و B و C دارم (A و B دیتااستورهای خود esxi هستند و C هم هاردی هست که ویندوز سرور با esxi شیر کرده و به عنوان یک دیتااستور به دیتااستورهای esxi من اضافه شده) بعد من موقع ریستور کردن یک ماشین به veeam backup میگم که ماشین که میخوام ریستور کنم و توی دیتااستور A هست رو همونجا ریکاوری یا ریستور کن ولی به جای اینکه بره توی دیتااستور A ریکاوری کنه اونو میریزه توی دیتااستور C که فضای شیر شده خود ویندوز سرور هست ریکاوری میکنه. مشکل از کجا میتونه باشه؟:pensive-face:help-mehelp-mehelp-me

کامنت

سلام. ممنون از مطلب مفیدی که گذاشتید. من روشی که شما گفتید رو برای بازیابی ماشین ها بارها و بارها استفاده کردم. ولی مشکلی که هست، من یکی از ماشین هام رو کلا از توی esxi حذف کردم اما هنوز فولدری که ویم بک آپ از اون ماشین بک آپ گرفته به همراه محتویاتش توی فولدر دیتااستور سرور veeam backup هست. من میتونم از طریق اون فولدری که ویم بک آپ از اون ماشین بک آپ گرفته مجدد ماشینی که حذف کردم رو توی esxi ریکاوری یا بازیابی کنم؟
      اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
      در حال انجام ...
      X