اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش تصویری قدم به قدم نصب Hylafax و Avantfax

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نوشته شده توسط mohsen_fallah مشاهده پست
    سلام
    ممنون از فیلمی که گذاشتین
    یه مشکلی دارم تا قبل از مرحه زیر همه چی آرومه ولی بعد از زدن کامند
    ./rh-install.sh

موقع نصب به ارور زیر بر میخورم و توقف میکنه
    Checking for HylaFAX installation
    Warning: ROOTMYSQLPWD is not set but MySQL server is installed
    Pausing 10 seconds to give time to set ROOTMYSQL in rh-prefs.txt
    Hit Ctrl-C to quit
    Loaded plugins: fastestmirror
    Loading mirror speeds from cached hostfile
    Could not retrieve mirrorlist http://mirrorlist.centos.org/?releas...86&repo=addons error was
    [Errno 4] IOError: <urlopen error (-3, 'Temporary failure in name resolution')>
    Error: Cannot find a valid baseurl for repo: addons
    no package provides netpbm-progs
    no package provides ImageMagick-devel
    no package provides libungif
    no package provides ImageMagick
    no package provides php-pear-Mail-Mime
    no package provides php-pear-Mail
    no package provides php-pear-Net-SMTP
    no package provides php-pear-MDB2-Driver-mysql
    Error: failed to provide necessary RPM tools, exiting

چه باید کرد؟؟؟
    سلام
    دستور زیر رو وارد کنین
    echo "ROOTMYSQLPWD=eLaStIx.2oo7" >> rh-prefs.txt
    سپس دستور:
    ./rh-install.sh
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط Backtrack مشاهده پست
      سلام
      دستور زیر رو وارد کنین
      echo "ROOTMYSQLPWD=eLaStIx.2oo7" >> rh-prefs.txt
      سپس دستور:
      ./rh-install.sh

مرسی از لطفت

کامنت

نوشته شده توسط linuxtrack مشاهده پست
        نه من منظورم این بودد که مرکز تماس که داری الستیکس هست یا استریسک ؟ این پیغام خطایی هم که نشون دادی داره میگه که دیتابیس mysql ست نشده موقع نصب برای همینه که گیر داده . یه پیشنهاد میدم ولی فکر نکنید میخوام صورت مسئله رو پاک کنم ، این مشکل رو میشه حل کرد ولی فکر کنم وقت زیادی ازتون بگیره اگه روی مرکز تماس تون کانفیگ خاصی ندارین یه بار دیگه از اول الستیکس رو نصب کنید و بعد طبق آموزش دوباره شروع به نصب کنید .
        اگر هم که مقدوره نبود باز هم اطلاع بدین که اگه کاری از دستمون بر میاد راهنمایی کنیم
        خودمم به نتیجه رسیده بودم
        چشم
        بهتره دوباره از اول برم جلو
        مرسی از راهنماییت

کامنت

آقا از اول الستیکس نصب کردم و طبق فیلم جلو رفتم و بازم نشد
          اون دستوری که دوستمون backtrack همگفتن هم افاقه نکرد
          چه کنم؟؟

کامنت

آقا راه دیگه ایی نبود؟؟؟؟؟

کامنت

من احساس میکنم شبکتون هم مشکل داره . از روی الستیکس یه پینگ 8.8.8.8 و 4.2.2.4 رو بگیر ببین اینترنت داری یا نه ؟ شبکه تون به صورت اتوماتیک ip میده به کامپیوترها ؟ تنظیمات شبکه الستیکس رو به چه صورتی انجام دادی ؟ منظورم gateway و DNS هستش ؟

کامنت

نه بابا دیگه انقدرم هر کی هر کی نیست که آی پی رو اتوماتیک بدن سیستم شبکه شرکت کاملا اصولیه
                پینگ داره در حده بنز
                اینجا یه آی پی هست واسه گت وی که رو هر سیستمی بزاری به اینترنت دسترسی میده
                پورت ها هم بازه فایر وال هم قطع
                یه جا خونده بودم شاید مشکل از اینه که فایروال نمیزاره rpm رو دانلود کنه که من پرسیدم برام بازش کردن

کامنت

حالا غیر از آوانت فکس چیزه دیگه ایی نیست که بشه واسه هر داخلی فکس یه پنل داشت که بهش وصل بشی و ارسال و دریافت کنی و فقط فکس های ارسالی و دریافتی همون داخلی فکس رو ببینی؟؟؟

کامنت

نه بابا دیگه انقدرم هر کی هر کی نیست که آی پی رو اتوماتیک بدن سیستم شبکه شرکت کاملا اصولیه
                    پینگ داره در حده بنز
                    اینجا یه آی پی هست واسه گت وی که رو هر سیستمی بزاری به اینترنت دسترسی میده
                    پورت ها هم بازه فایر وال هم قطع
                    یه جا خونده بودم شاید مشکل از اینه که فایروال نمیزاره rpm رو دانلود کنه که من پرسیدم برام بازش کردن
                    منم نظرم با شما یکیه . اگه مقدوره شب از خونه از روی vmwareیه الستیکس نصب کن و مراحلی که انجام دادی برای نصب avantfax رو دوباره انجام بده ببین بازم همچین مشکللاتی برات پیش میاد یا نه؟ اگه نصب شد که مشکل از اینترنت شرکت تون هستش که احتمالا به قول خودت فایروال رو بگو باز کنن پورت هاش رو اگر هم نصب نشد و دوباره همونجا گیر کردی که ایشالله این طوری نشه یه جای کانفیگ هایی که انجام میدی میلنگه .
                    خبرش رو هم به ما بده .

کامنت

اوکی به چشم
                      ممنون از پیگیریتون

کامنت

نوشته شده توسط linuxtrack مشاهده پست
                        منم نظرم با شما یکیه . اگه مقدوره شب از خونه از روی vmwareیه الستیکس نصب کن و مراحلی که انجام دادی برای نصب avantfax رو دوباره انجام بده ببین بازم همچین مشکللاتی برات پیش میاد یا نه؟ اگه نصب شد که مشکل از اینترنت شرکت تون هستش که احتمالا به قول خودت فایروال رو بگو باز کنن پورت هاش رو اگر هم نصب نشد و دوباره همونجا گیر کردی که ایشالله این طوری نشه یه جای کانفیگ هایی که انجام میدی میلنگه .
                        خبرش رو هم به ما بده .
                        مشکل اینجاست که vitual box رو چه جوری تنظیم کنم که بتونم از اینترنت دستگاه استفاده کنم؟

شبکه virtual box رو بریج گذاشتم ولی بازم پینگ نمیده

چه کنم؟

کامنت

بعد از اینکه الستیکس رو نصب کردی روی گزینه seting کلیک میکنی و وارد بخش شبکه میشی و از اونجا گزینه اولی رو روی bridge بزار و گزینه دومی اگر اینترنتت از طریق کابل به سیستمت وصل شده بزار روی همون eth0 بمونه ولی اگر از طریق وایرلس به اینترنت وصلی روی همون لیست کلیک کن و بعد گزینه wlan رو انتخاب کن که اینترنت رو از وایرلس بگیره . من شکلش رو هم اینجا گذاشتم اون جاهایی که زرد رنگ هستند .
                          برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Selection_372.png
نمایش ها:	1
اندازه:	131.8 KB
شناسه:	16992

کامنت

eth0 رو ندارم
                            ببین من اینجوری آی پی دادم

ویندوز خودم:
                            192.168.1.10

virtual box:
                            192.168.1.1

الستیکس :
                            192.168.1.20
                            گت وی : 192.168.1.1

علاوه بر این که میخوام از اینترنت ویندوزم استفاده کنم میخوام بتونم با بروزر ویندوزم پنل الستیکس رو هم ببینم

الان اگه من همه آی پی ها رو اتومات بزارم و ویرچوال رو بزارم رو NAT میتنوم از اینترنت ویندوزم استفاده کنم ولی نمیتونم پنل الستیکس رو ببنیم :-(

کامنت

احتیاجی به nat ندارین . شما virtualbox تون رو همون روی حالت bridge بزارین درست میشه. اگه میتونی یه اسکرین شات از تنظیمات ویرچوال باکست بگیر بزار توی همین پست .

کامنت

eth0 رو ندارم
                                ببین من اینجوری آی پی دادم

ویندوز خودم:
                                192.168.1.10

virtual box:
                                192.168.1.1

الستیکس :
                                192.168.1.20
                                گت وی : 192.168.1.1

علاوه بر این که میخوام از اینترنت ویندوزم استفاده کنم میخوام بتونم با بروزر ویندوزم پنل الستیکس رو هم ببینم

الان اگه من همه آی پی ها رو اتومات بزارم و ویرچوال رو بزارم رو NAT میتنوم از اینترنت ویندوزم استفاده کنم ولی نمیتونم پنل الستیکس رو ببنیم :-(
                                به جای eth0 چی زده برای شما توی ویرچوال باکس ؟
                                اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                                در حال انجام ...
                                X