اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تکرار کردن دوره ای تعدادی از کامندها

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  تکرار کردن دوره ای تعدادی از کامندها

  خیلی از مواقع شما نیاز دارید مثلا 4 دستور گذشته خود را به صورت پشت سر هم تکرار کنید . برای این کار بسیاری از لینوکس کارها از کلید بالا استفاده کرده و دستورات را یکی یکی اجرا می کنند . ولی آیا راه ساده تری نیز وجو دارد ؟

  بله

  فرض کنید لیست 4 دستور زده توسط شما به صورت زیر است

  Ls

  Ls –l

  Ls –la

  Ls –ltr

  برای اینکه 4 دستور فوق را به صورت پشت سر هم تکرار کنید کافی است کلید بالا را زده تا به دستور مورد نظرتان که می خواهید از بعد از آن دستورات را تکرار کنید برسید . در اینجا کلید بالا را فشار می دهیم تا به دستور ls برسیم سپس کلید ctrl و با به عبارتی کنترل را نگه داشته و o را فشار دهید دستور ls اجرا می شود . حال اگر در همان حالی که کلید ctrl را نگه داشته باز هم کلید o را بفشاری د دستور بعدی آن اجرا می شود و این چرخه به همین منوال تا زمانی که نیاز به تکرار 4 دستور فوق دارید تکرار می شود . کافیست همانطور کلید ctrl را نگه داشته و به دفعات مورد نیاز کلید o را بفشارید .
  Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

  Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

  Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
  Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
  Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
  LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

  Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X