اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

قراردادن «شنبه» به عنوان روز اول هفته در اوبونتو

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  قراردادن «شنبه» به عنوان روز اول هفته در اوبونتو

  هر گاه از اوبونتو یا در کل یک سیستم عاملِ متن باز سخن به میان می آید، بومی سازی و شخصی سازی نخستین مقوله هایی اند که در ذهن تداعی می شوند. امّا از آن جا که ما، بنا به دلایلی، از زبان فارسی کم تر برای اینترفیسِ نرم افزارها استفاده می کنیم، همیشه به دنبالِ شخصی سازیِ اینترفیسِ انگلیسی هستیم. یکی از مواردِ جزئی و کوچکی که همیشه برای من مهم بوده، این است که «شنبه» به عنوان روز اوّل هفته نمایش داده شود.

  به فایل هایی که شاملِ تنظیم های منطقه ای (regional)، همچون شیوه ی نگارش عددها، ثبتِ تاریخ، ساعت، و مانندِ این ها هستند، locale می گویند. locale-های اوبونتو در پوشه ای به این نشانی قرار دارند :

  کد PHP:
  /usr/share/i18n/locales 
  نخست، باید مطمئن شویم که هم اکنون از locale انگلیسیِ امریکا استفاده می کنیم. برای این کار، کافی ست، از System Settings در منوی اصلی، واردِ Language Support شویم و رویِ زبانه ی Regional Formats کلیک کنیم. locale-ها نخست با زبان و سپس با نامِ کشور مشخّص می شوند؛ برای مثال، برای تنظیماتِ منطقه ایِ زبانِ انگلیسیِ ایالاتِ متحدِ امریکا فایلِ en_US در پوشه ی locale-ها وجود دارد، که با ویرایش آن می توان این قالب ها را تغییر داد.

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید نام:	Language-Support.png نمایش ها:	1 اندازه:	44.2 KB شناسه:	17949

  پس ترمینالی باز می کنیم و می نویسیم :

  کد PHP:
  sudo gedit /usr/share/i18n/locales/en_US 
  سپس، در فایلِ بازشده، (با Ctrl+F) عبارتِ first_weekday را جست وجو می کنیم، و مقدارِ 8 را برای آن قرار می دهیم؛ یعنی :
  کد PHP:
  first_weekday 7
  first_workday 7 
  پس از بستن و ذخیره ی فایل، فرمان زیر را نیز اجرا می کنیم :

  کد PHP:
   sudo dpkg-reconfigure locales 
  پس از یک بار log out، نتیجه، این می شود :

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید نام:	shanbeh.png نمایش ها:	1 اندازه:	12.6 KB شناسه:	17950
  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-13-2020, 05:40 AM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X