اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ایجاد High Availability Clusters در Linux با استفاده از DRBD و Heartbeat (تنها با یک کارت شبکه)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

در مرحله 31 هم پسوند فایل authkeys رو باید چی بزاریم؟

کامنت

در مرحله 33 فایل haresources وجود ندارد

کامنت

سرویسهایی که stop کردیم بد از انجام همه مراحل نیاز به استارت به صورت دستی ندارن؟

service mysqld restartservice mysqld stopservice asterisk stopservice httpd stopservice elastix-updaterd stopservice elastix-portknock stop

کامنت

سلام وقت بخیر
          1)در بخش نهم من نمیتونم پکیج هارو نصب کنم و خطای No Package Available میده.
          2)ضمنا در اینجا سه پکیج رو قرار داید که یکیش kmod-drbd83 هست ، این Kmod چیه؟
          3)چرا در انتهای DRBD عدد 83 گذاشتید؟

کامنت

سلام . برای نصب این پکیج ها باید ریپازیتوری مربوطه نصب باشه . اول ریپازیتوری elrepo رو با استفاده از دستور زیر نصب کنید:
            کد:
            rpm -Uvh http://www.elrepo.org/elrepo-release-6-6.el6.elrepo.noarch.rpm
            و سپس با دستور زیر پکیج ها رو نصب کنید:
            کد:
             yum --enablerepo=elrepo install heartbeat drbd83 kmod-drbd83
            Kmod هم یعنی kernel module و در حقیقت پکیج ماژول کرنل برای این برنامه هستش.
            83 هم که منظور ورژن 8.3 هست.
            Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
            Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
            Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
            LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

drbd عالیه...!
              برای Share Storage در مجازی ساز KVM از DRBD استفاده می کنم.
              پایداری و اطمینان بسیااااااااااااااار بالایی داره.

کامنت

نوشته شده توسط danitfk مشاهده پست
                drbd عالیه...!
                برای Share Storage در مجازی ساز KVM از DRBD استفاده می کنم.
                پایداری و اطمینان بسیااااااااااااااار بالایی داره.
                کاملا درسته دانیال جان. drbd و heartbeat یک سناریوی کامل جهت کلاستر کردن سرورهای لینوکسی هستش. من یه سناریو تست دراوردم که تمام گیر و گورهاشم داکیومنت کردم انشاءلله در روزهای آینده توی پستی جداگانه به اشتراک خواهم گذاشت. :280:

کامنت

ممنون از پاسختون
                  وقتی کامند اول رو برای دریافت ریپازیتوری میزنم با خطای زیر مواجه میشم :
                  error: Failed dependencies:
                  kernel = 2.6.32 is needed by elrepo-release-6-6.el6.elrepo.noarch

کامنت

میشه لطفا در مورد مرحله 11 کمی بیشتر توضیح بدید؟دقیقا چه مواردی رو باید تغییر بدم؟
                    در فایل مذکور فقط اطلاعات زیر وجود داره :

You can find an example in /usr/share/doc/drbd.../drbd.conf.example#

include "drbd.d/global_common.conf";
                    include "drbd.d/*.res";

کامنت

سلام . در مرحله 11 پورت 7788 برای چه کاریه؟

کامنت

نوشته شده توسط hooman-heydari مشاهده پست
                        میشه لطفا در مورد مرحله 11 کمی بیشتر توضیح بدید؟دقیقا چه مواردی رو باید تغییر بدم؟
                        در فایل مذکور فقط اطلاعات زیر وجود داره :

You can find an example in /usr/share/doc/drbd.../drbd.conf.example#

include "drbd.d/global_common.conf";
                        include "drbd.d/*.res";
                        همونطور که گفتم این فایل کانفیگ drbd هست و باید طبق آموزش آپشن های مورد نیاز رو در این فایل قرار بدید

- - - Updated - - -

نوشته شده توسط hooman-heydari مشاهده پست
                        سلام . در مرحله 11 پورت 7788 برای چه کاریه؟
                        پورتی که drbd استفاده میکنه
                        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
                        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
                        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
                        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

با سلام و خسته نباشی، من تو قسمت نصب drbd83 به مشکل خوردم.مشکل آنجاست که hearbeat بدون مشکل نصب میشود ولی دو پکیج drbd83 ها نصب نمیشود.ارور هست:
                          Loaded plugins: fastestmirror, kmod
                          Setting up Install Process
                          Loading mirror speeds from cached hostfile
                          * epel: ftp.riken.jp
                          No package drbd83 available.
                          Error: Nothing to do
                          همچنین drbd82 را هم تست کردم ولی تفاوتی نکرد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کامنت

نوشته شده توسط djshahabn مشاهده پست
                            با سلام و خسته نباشی، من تو قسمت نصب drbd83 به مشکل خوردم.مشکل آنجاست که hearbeat بدون مشکل نصب میشود ولی دو پکیج drbd83 ها نصب نمیشود.ارور هست:
                            Loaded plugins: fastestmirror, kmod
                            Setting up Install Process
                            Loading mirror speeds from cached hostfile
                            * epel: ftp.riken.jp
                            No package drbd83 available.
                            Error: Nothing to do
                            همچنین drbd82 را هم تست کردم ولی تفاوتی نکرد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
                            drbd رو تا جایی که حضور ذهن دارم پولی کردن و از ریپازیتورها برش داشتند. این سولوشن خوبه ولی دردسرهای خودش رو هم زیاد داره.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                            در حال انجام ...
                            X