اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ارسال کانال به صف از طریق agi

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ارسال کانال به صف از طریق agi

سلام

من میخوام کانال را از طریق دستورات php agi به صف بفرستم. چیزی که گفته شده و مرسوم هست استفاده از دستور Goto است ولی متاسفانه اجرا نمیشه.
    کسی اگر اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

باتشکر
    مهدی

سلام goto مشکلی نداره. شما کدتون رو اینجا بذارید که ترابل شوتش کنیم. احتمالا یه جایی رو اشتباه زدید.

کامنت

سلام
      این کد php است که برای انتقال تماس به صف استفاده می کنم. وقتی برنامه به این کد میرسه این کد را اجرا نمی کنه.
      کد PHP:
      $agi->exec('Goto',"ext-queues,1000,1"); 
      باتشکر

کامنت

کدی که زدید درست هست، باید مابقی مواردی که زدید و کانتکس هایی که طراحی کردید هم بررسی بشه.

کامنت

ممنون از پاسختون
          اگه ممکن هست بیشتر توضیح بدید. منظورتون از
          مابقی موارد چیه؟

کامنت

سلام مجدد
            من کل صف ها رو بررسی کردم حتی برای تست یه اکستنشن جدید هم درست کردم که از طریق اون کانال به صف منتقل بشه. ولی متاسفانه متوجه شدم اصلن از agi وارد صف نمیشه. فقط دستور اجرا میشه ولی وارد اکستنشن صف نمیشه.
            لاگ را هم پیوست کردم.
            برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	111.png
نمایش ها:	1
اندازه:	22.4 KB
شناسه:	17421

کامنت

سلام. کدی که در agi زدین مشکلی نداره ودر لاگ هم داره اجرا میشه منتها این کانتکس ext-queues رو ایجاد کردین ؟ و اکستن ۱۰۰۰ داره به سمت صف مورد نظرتون هدایت میشه؟
              شما از تنظیمات صف در فایل queues.conf و همچنین کانتکست ext-queues هم اسکرین بفرستید لطفا تا مشکل پیدا بشه.
              Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
              Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
              Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
              LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
                سلام. کدی که در agi زدین مشکلی نداره ودر لاگ هم داره اجرا میشه منتها این کانتکس ext-queues رو ایجاد کردین ؟ و اکستن ۱۰۰۰ داره به سمت صف مورد نظرتون هدایت میشه؟
                شما از تنظیمات صف در فایل queues.conf و همچنین کانتکست ext-queues هم اسکرین بفرستید لطفا تا مشکل پیدا بشه.
                سلام
                ممنون از همراهی شما
                اجازه میخوام چند مورد را بگم:
                1- من فکر میکنم ext-queues بصورت پیش فرض در extension-additional.conf ایجاد میشه و هر صفی که ایجاد میکنیم در این کانتکس با شماره صف، که در اینجا 1000 است، اضافه میشه.
                2- این کد از طریق Dial Plan به درستی اجرا میشه ولی از طریق agi نه.
                3 - من حتی یه کانتکس جدید داخل extension-custom ایجاد کردم و سعی کردم کانال رو به اون انتقال بدم ولی نشد.

کامنت

این کانتکسی است که داخل extension-custom ساختم و به درستی وارد صف 1111 میشه

ولی وقتی از داخل agi صف custom-Mehdi-Goto-1031 را صدا میکنم، اجرا نمیشه

کامنت

اپلیکیشن exec در agi مشکلی نداره ولی در مورد مشکل شما باید مشکلتون بررسی بشه . متاسفانه بعضی از مشکلات رو براحتی نمیشه ترابلشوت کرد و نیاز به بررسی داره.
                    شما فایل کامل agi و لاگ کامل رو بذارید تا بهتر بشه مشکل رو پیدا کرد.
                    من به شما پیشنهاد میکنم خودتون دستی در استریسک یک صف بسازید و یه کانتکست جداگانه ایجاد کنید و به صف بفرستید و در agi هم به کانتکست جدیدتون goto کنید.
                    آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 01-31-2017, 03:14 PM.
                    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
                    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
                    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
                    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

در پست قبلی اشاره کردم که کانتکس دستی ساختم. این کانتکس از طریق dial plan به راحتی اجرا میشه به صف از طریق دستور Goto منتقل میشه ولی امکان انتقال کانال به صف از طریق agi نیست.

کامنت

این آخرین لاگ است. مطمعن نیستم که منظورتون همین لاگ است یا نه.

نام:	55.png
اندازه:	34.8 KB
شناسه:	17423

کامنت

لطفن به این عکس هم یه نگاهی بندازید. که دوتا کد را که یکی را مستقیمن از روش dial plan و دومی از طریق agi اجرا کردم، نشون میده.
                          فکر میکنم دومی یه چیزی کم داره. مظورم روش تماس است.

نام:	lll.png
اندازه:	13.4 KB
شناسه:	17424

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                          در حال انجام ...
                          X