اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در طراحی ivr و ساخت context در الستیکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در طراحی ivr و ساخت context در الستیکس

سلام دوستان

من برای یکی از برنامه هام نیاز به این دارم که با برنامم به یک نفر تماس بگیرم و سپس یک متن برای ایشون پخش بشه.
    طبق اطلاعاتی که به دست آوردم باید بعد از اتصال تماس ایشون رو وارد یک IVR بکنم.
    برای اینکار سیستم عامل Elastix رو نصب کردم و تونستم ارتباطات اولیه رو بگیرم.

حالا سوالات بنده از این قرار است:
    کد های مثل این رو
    [from-internal]
    exten => 73,1,goto(main-ivr,s,1)
    یا
    [main-ivr]
    exten => s,1,answer()

رو باید توی کدوم فایل بنویسم؟ extentions.conf
    سوال اول : من توی عکسی که اتچ کردم، آیا برای ادیت کردم راه رو درست رفتم؟ و بعد از ادیت باید reload asterisk رو بزنم؟
    برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	elastix.png
نمایش ها:	1
اندازه:	45.0 KB
شناسه:	21293

سوال دوم: آیا برای ایجاد تغییرات دلخواهم باید اون فایل هرچی توش نوشته رو پاک کنم و اینا رو جایگزین کنم؟

سوال سوم: [main-ivr] یا [from-internal] این کلمات رو از کجا میسازین و آیا لیستی از اینا موجود هست؟ بعد اینا رو فقط باید تو فایل extentions.conf بریزم یا جای دیگه هم میشه ریخت؟

سوال آخر: حالا برای اینکه وقتی از سرور به جایی تماس گرفتم، میخوام پس از اتصال ایشون وارد یک IVR خاص بشه. باید چی رو کجا بنویسم؟
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 04-26-2016, 11:45 AM.

نوشته شده توسط sshnevis مشاهده پست

سوال سوم: [main-ivr] یا [from-internal] این کلمات رو از کجا میسازین و آیا لیستی از اینا موجود هست؟ بعد اینا رو فقط باید تو فایل extentions.conf بریزم یا جای دیگه هم میشه ریخت؟
    سلام دوستان

من جواب این سوالم رو پیدا کردم. در واقع این کلماتی که در [] قرار میگیرند یک Context محسوب میشه.

کامنت

نوشته شده توسط sshnevis مشاهده پست
      حالا سوالات بنده از این قرار است:
      کد های مثل این رو
      [from-internal]
      exten => 73,1,goto(main-ivr,s,1)

یا
      [main-ivr]
      exten => s,1,answer()

رو باید توی کدوم فایل بنویسم؟ extentions.conf

سوال اول : من توی عکسی که اتچ کردم، آیا برای ادیت کردم راه رو درست رفتم؟ و بعد از ادیت باید reload asterisk رو بزنم؟
      [ATTACH=CONFIG]4678[/ATTACH]

سوال دوم: آیا برای ایجاد تغییرات دلخواهم باید اون فایل هرچی توش نوشته رو پاک کنم و اینا رو جایگزین کنم؟

سوال آخر: حالا برای اینکه وقتی از سرور به جایی تماس گرفتم، میخوام پس از اتصال ایشون وارد یک IVR خاص بشه. باید چی رو کجا بنویسم؟
      سلام شما برای دایل پلن نویسی کدها تون رو در فایل extentions.conf بذارید. هر تغییری هم که در فایل ایجاد کردید باید reload کنید که تغییرات اعمال بشه.
      سوال دوم تون هم چیزی رو حذف نکنید شما extentions.conf رو باز کنید و برید آخر فایل کدهای خودتون رو قرار بدید. برای سوال سوم به جای اون کلمات شما هر چی دوست داشتید میتونید قرار بدید. اگر با dialplan نویسی آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم این لینک رو مطالعه فرمایید.
      آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 02-10-2021, 02:18 PM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

البته در الستیکس در صورت دایلپلن نویسی دستی بهتره در فایل extensions_custom.conf نوشته بشن.
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

ممنون از پاسختون مدیران عزیز. مشکلاتم خیلی هاش حل شد.:78:

اما هنوز راجع به سوال آخر مشکل دارم:

من میخوام تقریبا یک سیستم کد امنیتی (مثل گوگل که زنگ میزنه و میخونه) راه اندازی کنم.
          من تا اینجایی تونستم پیاده سازی کنم که بتونم کد AGI رو آماده کنم که وقتی کاربر به من تماس گرفت، اتوماتیک براش کد خونده بشه.
          اما من نمیخوام کاربر به من تماس بگیره و بعد کد براش خونده بشه! در حالی که میخوام من (سرور) تماس گیرنده باشم و بعد کد براش خونده بشه.
          هم اکنون یک داخلی تعریف کردم و آنرا به برنامه کامپیوترم متصل کردم و اون خط رو از کامپیوتر ریجستر میکنم.
          تا اینجایی که بتونم خط رو آزاد کنم و با برنامه نویسی شماره شخص رو بگیرم جلو رفتم، ولی کنترل پس از برقراری تماس رو ندارم.یعنی میخوام اتوماتیک هر تماس خروجی از سرور، یک کد رو برای شخص گیرنده بخونه. و این صدا از سرور الستیکس پخش بشه و نه از کامپیوتر.

فکر کنم بحث تاپیک در لینک زیر ادامه پیدا کنه

با تشکر
          آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 02-10-2021, 02:18 PM.

کامنت

شما باید تماس خودکار راه اندازی کنید که خودش یه پروژه است ولی اگه صرفا برای تست دارین انجام میدین همونطور که گفتم می تونین با یه داخلی به شماره مورد نظرتون زنگ بزنین و بعدش به اکستن مربوط به agi تون ترنسفرش کنین.
            Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
            Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
            Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
            LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X