اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ارسال فاکس از طریق IVR بصورت online

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ارسال فاکس از طریق IVR بصورت online

من یک برد سخت افزاری atcom انالوگ دارم
    وقتی با خط شهری با سیستم تماس گرفته میش ود شماره 4 ارسال فکس هستش که یک فایل tiff را ارسال می کند اما سیستم پس از زدن کلید 4 فطع می شود لطفا راهنمایی نمایید

سلام کلید ۴ به کجا هدایت شده؟ داخلی فکس تعریف کردین ؟ آیا running & idle هست ؟
    از داخلی sip تون داخلی های فکس را شماره گیری میکنید بوق فکس رو به شما میدهد ؟
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

سالم مجدد

من یک virtual fax تعریف کردم

وقتی با یک داخلی به اون زنگ می زنم بوق فکس می دهد
      عدد 4 را میشه شما بنویسید می خواهم یک فایل مثلا x.tif را ارسال کند

کامنت

ایا این مشکل حل میشه lمثلا فرض کنید به بانک زنگ زدید و صورتحساب را ازطریق فاکس می خواهید دریافت کنید

کامنت

نوشته شده توسط arashf مشاهده پست
          سالم مجدد

من یک virtual fax تعریف کردم

وقتی با یک داخلی به اون زنگ می زنم بوق فکس می دهد
          عدد 4 را میشه شما بنویسید می خواهم یک فایل مثلا x.tif را ارسال کند
          شما میخواین فکس ارسال کنید یا دریافت کنید ؟ اگر میخواهید دریافت کنید از روی ivr که فقط کافیست در ivr خود کلید ۴ را به همان داخلی فکسی که میگویید از یکی از داخلی ها گرفته اید و بوق فکس به شما داده ؛ روت دهید حالا هر کسی که از بیرون با خطوط شهری شما تماس بگیره و کلید ۴ را بزنه بوق فکس دریافت میکنه و وقتی دستگاه خودش رو استارت بزنه داخلی فکس شما اون فکس رو دریافت میکنه و شما از تب faxwiver قادر به دیدن و دانلود فایل آن فکس خواهید بود.

کامنت

ایا این مشکل حل میشه lمثلا فرض کنید به بانک زنگ زدید و صورتحساب را ازطریق فاکس می خواهید دریافت کنید
            سلام این موردی که شما میخواهید از طریق dialplan نویسی انجام میشود. من کمی راهنمایی میکنم. شما ابتدا باید شماره بانک رو شماره گیری کنید(دایال) و شماره کاربری و رمز عبور خودتون رو به صورت DTMF به ivr بانک پاس بدین و بعد از تخمین زمان حدودی شنیده شدن بوق فکس بانک chanel را به داخلی فکس سرور خودتون ترنسفر کنید

LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

کامنت

سلام

من فکر کنم اشتباه توضیح دادم من برنامه بانک رو می نویسم تماس گیرنده وارد برنامه ای که برای بان نوشتم شده سپس عدد 4 را می زند یا یک برنامه php فایل tiff ساخته شده حال باید این فایل ساخته شده را ارسال کند تماس گیرنده هم منتطر مونده بوق فکس که آمد استارت را می زند توجه: تماس گیرنده با دستگاه فاکس تماس گرفته که انلاین می تونه استارت کنه

کامنت

بله شما میتونید این کار رو انجام بدین باید در ivr تعریف کنید که هر کس کلید 4 رو زد به agi وصل بشه و در اون agi بعد از گرفتن حساب کاربری و کلمه عبور فایل صورت حساب مربوط به همان مشتری را به عنوان یک متغییر بدهد سپس کافیست آن متغییر (صورت حساب مشتری) send fax کنید (یعنی از اپلیکیشن send fax برای ارسال این فایل استفاده کنید)
                آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 08-29-2014, 02:04 PM.

کامنت

سلام مجدد من دستور sendfax رو می زنم hangup می کنه ایا licence می خواهد

کامنت

خیر نیازی به لایسنس نداره قبل از اجرای sendfax پارامترهای ارسال فکس را هم ست کنید.

کامنت

سام مجدد
                      hangup می کنه آیا باید به داخلی iax2 زنگ بزنم که این sendfax انجام بده یا خیر یا خود سیستم بوق فکس را شنید می تواند ارسال کند

کامنت

hangup می کنه

کامنت

سام مجدد
                          hangup می کنه آیا باید به داخلی iax2 زنگ بزنم که این sendfax انجام بده یا خیر یا خود سیستم بوق فکس را شنید می تواند ارسال کند
                          خیر نیازی نیست داخلی IAX رو شماره گیری کنید از همان اپلیکیشن sendfax استفاده کنید:
                          کد PHP:

NoOp
                          (**** SENDING FAX ****)
                          Set(FAXOPT(ecm)=yes)
                          Set(FAXOPT(headerinfo)=Fax from
                          ${GLOBAL(LASTFAXCALLERNAME)} at ${GLOBAL(LASTFAXCALLERNUM)} was 
                          received
                          .)
                          Set(FAXOPT(maxrate)=14400)
                          Set(FAXOPT(minrate)=2400)
                          SendFAX(/path/of /file/new-file.tif}) 
                          که شما به جای نام فایل متغییر فایل رو پاس بدین. این چنین مشکلاتی به دلیل اینکه به یک قسمت ختم نمیشن ترابل شوت کردنشون به سادگی انجام نمیشه شاید مشکل از سایر قسمت ها باشه. شما میتونید یک exten ایجادکنید مثلا 3000 بعد برای این exten اپلیکیشن sendfax رو اجرا کنید.زمانی که 3000 رو dial میکنید باید به شما بوق فکس رو بده. به این شیوه میفهمید که application تون داره درست کار میکنه و باید سایر قسمت های دیگر رو هم بررسی کنید.

کامنت

مشکل حل شد ممنون از پاسخ گویی شما

کامنت

با سلام

میشه 1 نمونه از فایل که نوشتید را بزارید . چطورب باید شماره داد به این فایل برای فرستادن فکس.
                              من تازه شروع به کار با استریسک کردم

I am about to make some email to fax gateway --- some python program will make Asterisk call files and put them into some queue (files or db based). Then another program should take "call tasks" f...

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X