اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در ایجاد Call file در استریسک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در ایجاد Call file در استریسک

دوستان من یک کال فایل ساختم به شرح زیر

کد:
    Channel: DAHDI/g0/922334455
    MaxRetries: 3
    RetryTime: 60
    WaitTime: 30
    Application: Playback
    Data: hello-world
    Priority: 1
    AlwaysDelete: yes

وقتی این قایل رو کپی می کنم از طریق Winscp توی فولدر /var/spool/asterisk/outgoing تماس با شماره مقصد برقرار نمیشه...!!!

اینم لاگ استریسک هست

کد:
    Connected to Asterisk 1.8.20.0 currently running on Talash-Voip (pid = 3281)
    Verbosity is at least 14
        -- Attempting call on DAHDI/g0/922334455 for application Playback(hello-world) (Retry 1)
           > Channel DAHDI/3-1 was answered.
           > Launching Playback(hello-world) on DAHDI/3-1
        -- <DAHDI/3-1> Playing 'hello-world.gsm' (language 'en')
        -- Hanging up on 'DAHDI/3-1'
        -- Hungup 'DAHDI/3-1'

سلام آیا این شماره که وارد کردین با سرشماره ۹ گذاشتین ؟ روت های خروجی تون با ۹ به بیرون ارسال میشه ؟

کامنت

بله روت های خروجی با 9 هستند
      ولی تماسی به بیرون گرفته نمیشه و بعد فایل کال فایل هم از تو فولدر outgoing پاک میشه
      یه موقعی هم Miss call میوفته نمی دونم چرا لطفا راهنمایی کنید

کامنت

یک مسئله جدید وقتی کال فایل تماس میگیره از روی یک داخلی 888 را از قبل میزنم بعد کال فایل تماس میگیره و پیغام hellow world پخش میشه ولی تماسی با شماره موبایل گرفته نمیشه....!!!

کامنت

یه مسئله دیگه متوجه شدم وقتی کال فایل می خواد شماره بگیره از 8 تا شماره 7 تاشو پشت سرهم میگیره بعد یک مکس میکنه اونوقت شماره آخر رو میگیره...!!!!!

این دیگه چجوری ممکنه

کامنت

سلام شما شماره رو اشتباه وارد میکنید در call file وقتی شما کل chanel رو میدین دیگه نیازی به سرشماره ۹ نیست. یعنی باید اینطوری باشه :

کد PHP:
            ChannelDAHDI/g0/22334455 
            Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
            Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
            Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
            LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

ممنون از توجه شما بکترک عزیز

من هر دو حالت را چک کردم یعنی هم با 9 و هم بدون 9

نکته جالب اینجاست که وقتی کانال را از طریق 888 از روی یک داخلی مونیتور میکنم از 8 تا شماره 7 تا شو پشت سرهم میگیره و یعد یک مکس کوتاه میکنه و بعد شماره آخر رو میگیره و تماس رو هنگ آپ میکنه.

توی لاک بالا مشخص هست.

نظر شما در این خصوص چی هست؟

کامنت

سلام خواهش میکنم . شما به صورت جداگانه از طریق یک Exten این چنلی که در callfile مینویسید dial کنید و ببینید تماس برقرار میشود ؟
                کد PHP:
                exten => 44,1,dial(chanelton dar call file
                ۴۴ رو از یکی از داخلی ها تون بگیرین ببینید اصلا تماس تون با این شماره برقرار میشه یا نمیشه ؟

LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

کامنت

نوشته شده توسط Backtrack مشاهده پست
                  سلام خواهش میکنم . شما به صورت جداگانه از طریق یک Exten این چنلی که در callfile مینویسید dial کنید و ببینید تماس برقرار میشود ؟
                  کد PHP:
                  exten => 44,1,dial(chanelton dar call file
                  ۴۴ رو از یکی از داخلی ها تون بگیرین ببینید اصلا تماس تون با این شماره برقرار میشه یا نمیشه ؟

بله وقتی 44 رو میگیرم با شماره تماسی که توی چنل نوشتم تماس گرفته میشه و تا گوشی رو برندارم تماس قطع نمی شه دقیقا همین چنل رو که میزارم توی کال فایل به مشکل بالا بر می خورم

کامنت

سلام من حدس میزنم مشکل از فایلتون هست چون یوزر و گروپ این فایل باید استریسک باشه و غیر از اون به مشکل بر میخوره.

کامنت

آقای هابیلی پوشه outgoing هم owner هم group دسترسی به کاربر Asterisk داده شده....!!!

حالا الان وقتی فایل هم توی پوشه outgoing کپی میکنم کپی نمیشه؟ منظورم اینه که حتی موقع کپی Error هم نمی ده مثل این میمونه که بلا فاصله بعد از اینکه کپی میشه پاک میشه که اصلا من نمی تونم فایل کپی شده را توی پوشه outgoing ببینم

کامنت

owner و group فایل هم باید استریسک باشه

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                        در حال انجام ...
                        X