اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ایجاد صف برای تماس خروجی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

شاید ایراد از modification time فایل باشه
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این که فرمودید رو از مجا باید چک کنم؟

کامنت

با دستور ll می تونید تاریخ آخرین تغییر رو بررسی کنید ( اگ ll کار نکرد دستور ls -l رو چک کنید )
        * تمام l ال کوچیک هستش

کامنت

نوشته شده توسط reza1607 مشاهده پست
          با دستور ll می تونید تاریخ آخرین تغییر رو بررسی کنید ( اگ ll کار نکرد دستور ls -l رو چک کنید )
          * تمام l ال کوچیک هستش
          این دستورات را کجا باید وارد کنم؟
          توی کنسول استریسک یا لینوکس؟

بعد یک سوال اصلا یک کال فایل استریسک قابل اطمینان هست؟

کامنت

باید تو خط فرمان بزنید
            بله قابل اطمینان هست به شرط این که کران استریسک متوقف نشه

کامنت

یک Callfile که یک شماره رو 3 مرتبه بگیره و فاصله بین هر تماس 15 دقیقه باشه و تماس از طریق ترانک sip باشه را می تونید برای من بزارید که من همونو بزارم توی outgoing ببینم درست کار میکنه یا نه؟

کامنت

برای من هم همین مشکل پیش اومد و علتش هم این هست که استریکس نمی تونه تابع utime رو اجرا کن چون دسترسی انجام این کار رو نداره ( owner فایل باید asterisk باشه ولی وقتی فایل رو میسازیم یک کاربر دیگه هست ) من تغییر دادم بازم جواب نداد

کسی از دوستان می تونه این رو رفع کن چون روی این call فایل حساب کردم و واسه پروژه آینده ام حتما لازمش دارم

کامنت

من دستورات زیر رو تو خط فرمان زدم جواب داد
                  su asterisk
                  برای تغییر کاربر به asterisk (البته می تونی بعد از ساخت فایل با دستور chown این کار رو انجام بدی)
                  بعد
                  mv test.call /var/spool/asterisk/outgoing

سری قبلی که جواب نداد به خاطر این بود که به جای mv از cp استفاده کرده بودم

کامنت

نوشته شده توسط reza1607 مشاهده پست
                    برای من هم همین مشکل پیش اومد و علتش هم این هست که استریکس نمی تونه تابع utime رو اجرا کن چون دسترسی انجام این کار رو نداره ( owner فایل باید asterisk باشه ولی وقتی فایل رو میسازیم یک کاربر دیگه هست ) من تغییر دادم بازم جواب نداد

کسی از دوستان می تونه این رو رفع کن چون روی این call فایل حساب کردم و واسه پروژه آینده ام حتما لازمش دارم

این utime کجا هست و چرا استریسک بهش دسترسی نداره؟
                    کلا پوشه outgoing دسترسی برای استریسک داده شده ولی در بعضی مواقع که تماس گرفته شده و کسی گوشی را برنمی داره استریسک هی زنگ میزنه تا یکی گوشی رو برداره انگار نه انگار که MaxRetries مشخص کرده باشیم....!!!!

کامنت

utime یک تابع کرنل هست که کرنل با استفاده از اون فلگ زمان دسترسی یا ویرایش یک فایل رو تغییر میده
                      این دسترسی شاید به این خاطر باشه که وقتی شما call فایل رو با php ایجاد می کنید owner فایل یک یوزر دیگه غیر از asterisk باشه.
                      برای تست شما فایل رو تو یک شاخه دیگه درست کنید و بعد با دستور ls -l ( تو خط فرمان ) چک کنید که owner فایل کی هست.

اگر owner استریسک بود راهی که فعلا به ذهنم می رسه این هست که اول فایل رو تو شاخه tmp ایجاد کنید و بعد با دستور زیر اون رو به شاخه outgoing انتقال بدید

کد PHP:
                      exec("mv /tmp/{$filename} /var/spool/asterisk/outgoing/"); 
                      که برای استفاده از این روش باید از امنیت کدهاتون مطمئن باشید چون برای استفاده مجبورید تابع exec رو فعال کنید ( با استفاده از این تابع می تونید دستورات خط فرمان رو تو php اجرا کنید و این یعنی خطر).

* متغییر $filename هم نام call فایلی هست که تو شاخه tmp ساختید.

کامنت

همین الان جستجو کردم و به یک راه بهتر رسیدم
                        این لینک آموزش هست

خوب من یکبار براتون توضیح میدم
                        شما اول تو سرور یک شاخه درست کنید و بهش دسترسی نوشتند بدید تا با استفاده از php بتونید داخلش فایل ایجاد کنید
                        بعد یک فایل sh بسازید (هرجا دلتون می خواید مثلا داخل همین شاخه ایی که ساختید)
                        بعد داخلش کدهای زیر بزارید و اسمش رو callfiles.sh بزارید.

کد:
                        #!/bin/shchown asterisk:asterisk /path/to/yourfolder/*.callmv /path/to/yourfolder/*.call /var/spool/asterisk/outgoing
                        کار این کد این هست که فایل هایی با پسوند call رو که در شاخه /path/to/yourfolder هست owner اون ها رو اصلاح می کنه و بعد با دستور mv اون ها رو به شاخه outgoing انتقال میده

بعد با دستور زیر به فایل sh مجوز اجرا بدید
                        کد:
                        chmod +x /path/to/yourfolder/callfiles.sh
                        بعد باید یک کران بزاری تا فایل sh رو اجرا کنه . برای این کار اول دستور زیر رو بزنید تا crontab باز بشه (دقت کنید که به جای -e از -r استفاده نکنید که فایل کرانتون کلا پاک میشه)
                        کد:
                        crontab -e
                        بعد کد زیر رو به انتها اضافه کنید و درنهایت اون رو ذخیره کنید
                        کد:
                        0-59 * * * * /path/to/yourfolder/callfiles.sh
                        این خط میگه که فایل callfiles.sh رو هر دقیقه اجرا کن (حداقل زمان تو کران یک دقیقه هست)

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کرده باشم

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                        در حال انجام ...
                        X