اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

پحش پیامهای متفاوت در هنگام اشغالی و عدم پاسخگویی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

پحش پیامهای متفاوت در هنگام اشغالی و عدم پاسخگویی

سلام .
    من روی یک سرور Asterisk-Now رو نصب کردم که با Asterisk 11 داره کار میکنه .
    میخوام کاری کنم که اگه یک داخلی گرفته میشه و اون داخلی
    1- اگر اشغال هست پیغام بده "داخلی مورد نظر اشغال است . شما به داخلی دیگری متصل میشوید ". و وصل کنه به یک داخلی دیگه
    2- اگر بعد از 4 تا زنگ جواب نداد پیام بده " داخلی مورد نظر پاسخگو نیست . شما به داخلی دیگری متصل میشوید. " و وصل کنه روی یه داخلی دیگه
    که داخلی دوم رو من بتونم دستی اضافه کنم .

- یا به جای داخلی دوم بگه داخلی دیگری رو شماره گیری کنید .
    البته مهمه که دو تا پیام جداگانه پحش بشه . میدونم این کار شدنی هست . اما من نتونستم گزینه مناسبی براش پیدا کنم .
    توی تعریف داخلی ها توی FreePBX هم قسمت پایین صفحه یه گزینه برای این کار داره اما نفهمیدم چطوری کار میکنه .
    راهنمایی براش هست ؟ یا کسی میتونه کمک کنه ؟
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 06:44 PM.

سلام
    برای این قبیل کارها بهترین کار اینه که دایلپلن بنویسین
    برای پخش پیام به هنگام مشغول بودن:
    کد PHP:
    exten => 700,1,Dial(SIP/700,60,tr
    exten => 700,n,GotoIf($[$["${DIALSTATUS}"BUSY"]?yes])  
    exten => 700,n(yes),playback(dakheli-morede-nazar-mashghol-shoma-be-dakheliye-digar-motasel)
    exten => 700,n(yes),dial(sip/701
    exten => 700,n,Hangup() 

واین هم در صورت عدم پاسخ:
    کد PHP:
    exten => 700,1,Dial(SIP/700,15,t)
    exten => 700,n,background(shoma-be-dakheliye-digar-motasel)
    exten => 700,n,dial(sip/701
    که در واقع کانتکس کلی میشه این:
    کد PHP:
    exten => 700,n,background(kasi-pasokhgo-nist-shoma-be-dakheliye-digar-motasel)
    exten => 700,n,dial(sip/701)
    exten => 700,n(yes),playback(dakheli-morede-nazar-mashghol-shoma-be-dakheliye-digar-motasel)
    مشکلی داشتین تو پیاده سازی همین جا پست بذارین
    آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 04-15-2014, 10:55 PM.
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

دستتون درد نکنه اما وقتی 200 تا داخلی رو سیستم تعریف کرده باشیم برای همه داخلی ها دیال پلان نوشتن کار ساده ای نیست . برای همین من FreePBX رو استفاده کردم که بتونن برای هرتنظیماتی از طریق منوی وب به راحتی این کار رو مسئول تلفن انجام بده .
      توی FreePBX قسمت فالو می میشه تعریف کرد که بعد از چند زنگ جای دیگه زنگ بخوره .اما برای اشغالی راهکاری پیدا نکردم .
      توی FreePBX راه حل ندارید ؟

بازم ممنون از پاسخگویی

کامنت

نوشته شده توسط omid1979 مشاهده پست
        دستتون درد نکنه اما وقتی 200 تا داخلی رو سیستم تعریف کرده باشیم برای همه داخلی ها دیال پلان نوشتن کار ساده ای نیست . برای همین من FreePBX رو استفاده کردم که بتونن برای هرتنظیماتی از طریق منوی وب به راحتی این کار رو مسئول تلفن انجام بده .
        توی FreePBX قسمت فالو می میشه تعریف کرد که بعد از چند زنگ جای دیگه زنگ بخوره .اما برای اشغالی راهکاری پیدا نکردم .
        توی FreePBX راه حل ندارید ؟

بازم ممنون از پاسخگویی
        سلام دوست عزیز
        اگه به خاطر ساخت داخلی به تعداد زیاد به freepbx مهاجرت کردین اشتباه کردین . اسکریپت ساخت داخلی به تعداد زیاد در استریسک تو انجمن بودش که هم میتونی تو الستیکس یا استریسک یا freepbx استفاده کنید از لینک زیر میتونید استفاده کنید
        اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

من که نگفتم به خاطر 200 تا داخلی FreePBX نصب میکنم . FreePBX رو برای این گذاشتم که مشترس بتونه بدون وجود من راحت داخلی ها رو خذف و اضافه کنه . یا هر تغییری که خواست ( با توجه به تغییرات تهریف شده مثل Ring Group یا اینکه تلفنش رو کدوم IVR زنگ بخوره و .... بتونه از روی سایت به راحتی انجام بده . در ضمن مشتری هیچ اطلاعی از نوع سیستم و سیستم عامل لینوکس نداره و همه کارها رو با این رایط کاربری انجام میده .

برای همین من FreePBX رو استفاده کردم که بتونن برای هرتنظیماتی از طریق منوی وب به راحتی این کار رو مسئول تلفن انجام بده

من برای سیستم تلفنی شرکت خودمون Asterisk رو به تنهایی نصب کردم و بدون هیچ رابط کاربری و بدون هیج مشکلی هم دارم ازش استفاده میکنم . اما وقتی میخوای به مشتریت بگی که از روی منوی FreePBX چطوری میتونه تنظیم کنه که اگه اشغال بود پیام اشغالی براش پخش بشه ( مثلا بگه داخلی مورد نظر اشغال است شما به داخلی همکارشان وصل میشوید ) و بعد بتونه داخلی همکار رو تعریف کنه . من یه همچین چیزی میخوام .

توی فالوو می کسی میتونه گزینه ها رو بطور دقیق برام تعریف کنه ؟

کامنت

مقصد follow me همانطور که میدانید if no answer است
            چیزی که شما میخواهید رو باید از طریق دایل پلن بنویسین . اینترفیس های وبی خیلی امکانات رو ندارن به همین خاطر ادمین ها مجبور به برنامه نویسی میشن
            شما فرمودین که با استریسک کار کردین پس حتما میدونید که برای 200 تا داخلی و یا حتی 1000000 داخلی شما باید Macro بنویسین.
            Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
            Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
            Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
            LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
              سلام
              برای این قبیل کارها بهترین کار اینه که دایلپلن بنویسین
              برای پخش پیام به هنگام مشغول بودن:
              کد PHP:
              exten => 700,1,Dial(SIP/700,60,tr)
              exten => 700,n(yes),dial(sip/701)
              exten => 700,n,Hangup() 

واین هم در صورت عدم پاسخ:
              کد PHP:
              exten => 700,n,background(shoma-be-dakheliye-digar-motasel)
              exten => 700,n,dial(sip/701
              که در واقع کانتکس کلی میشه این:
              کد PHP:
              exten => 700,n,background(kasi-pasokhgo-nist-shoma-be-dakheliye-digar-motasel)
              exten => 700,n,dial(sip/701)
              مشکلی داشتین تو پیاده سازی همین جا پست بذارین

اگر بخواهیم پس از مشغول بودن، همون داخلی (یعنی 700) زنگ بخوره نه داخلی دیگری، چطور باید بنویسیم که بوق اشغال نخوره ؟؟ یعنی اول یه پیام لطفا منتظر بمانید پخش بشه بعد انقدر 700 بوق بخوره تا جواب بده
              آخرین ویرایش توسط maryamgh; در تاریخ/ساعت 05-22-2018, 03:07 PM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
              در حال انجام ...
              X