اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش ترانک بین سرور الستیکس و گیت وی نیوراک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش ترانک بین سرور الستیکس و گیت وی نیوراک

طريقه ترانك كردن گيت وي هاي نيوراك در Elastix
    هدف :

هدف از اين سناريو ارتباط گيت وي نيوراك با Elastix مي باشد. در اين سناريو مسيردهي تماسها از طريق خطوط شهري PSTN متصل شده به گيت وي نيوراك به سمت IVR الستيكس انجام شده و بلعكس آن شماره گيري هر داخلي الستيكس با استفاده از گيتوي به سمت خطوط شهري اتفاق مي افتد.

مرحله اول :
    آدرس های IP در این مثال به صورت زیر انتخاب مي شود.
    Elastix: 172.16.8.9Newrock: 172.16.8.8پس از وارد شدن به پنل الستيكس یک Trunk با اسمnewrock وبا مشخصات زیر ايجاد مي كنيد.
    host=dynamic
    type=friendqualify=yesusername=newrocksecret=newrock

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	linux-zone.org-1.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	75.3 KB
شناسه:	18794

مرحله دوم :

از مسیر Tools–>Asterisk File Editor فایل sip_custom.confرا به صورت زیر ویرایش كنيد:

match_auth_username=yes

نام:	linux-zone.org-2.jpg
نمایش ها:	2
اندازه:	34.3 KB
شناسه:	18795

مرحله سوم :

در بخش پيكيرندي الستيكس Outbound Route را به نحوي كه در شكل نشان داده شده تنظيم كنيد.

توجه داشته باشيد كه در این مثال .|۹ را اضافه می کنیم و بدين معني است كه براي ارتباط با خطوط شهري قبل از شماره گيري بايد عدد 9 را اضافه كنيد تا ترافيك به سمت گيت وي FXO ارسال شود.

نام:	linux-zone.org-3.jpg
اندازه:	60.6 KB
شناسه:	18796

مرحله چهارم :

هدف ما در این مثال مسیردهی تماس های ورودی از پورت های FXO گيت وي نيوراك به سمت IVR است. بدين ترتيب كه براي تماس هاي كه از بيرون ( خطوط PSTN ) وارد سيستم مي شوند IVR مربوط به الستيكس پخش شود. براي اين منظور به بخش Inbound Route رفته و مطابق شكل زير عمل كنيد.

نام:	linux-zone.org-4.jpg
اندازه:	53.7 KB
شناسه:	18797
    همانطور كه در شكل مشاهد مي كنيد عدد 777 به سمت IVR الستيكس مسيريابي مي شود.

مرحله پنجم :

در اين مرحله تنظيمات مربوط به گيت وي نيوراك را انجام دهيد. ابتدا وارد پنل وب دستگاه شويد. از طريق منوي Basic به بخش تنظيمات SIP برويد. همانطور كه در شكل مشاهده مي كنيد در قسمت هاي مربوط به Registrar Server و Proxy server آدرس IP مربوط به سرور الستيكس را وارد نماييد.

نام:	linux-zone.org-5.jpg
اندازه:	29.6 KB
شناسه:	18798

مرحله ششم :

سپس وارد منوي Line شده Line–>FXO Phone Number اطلاعات را به شکل زیر وارد كنيد. ID ها یا همان شماره تلفن ها معادل username در peer detail سرور الستيكس مي باشند.

نام:	linux-zone.org-6.jpg
اندازه:	29.4 KB
شناسه:	18799

از مسیر Line–>Trunk تنظیمات را برای تمام پورت های FXO به صورت زیر انجام دهيد. گزینه Registration را انتخاب کرده و كلمه عبور را معادل secret در peer detail مرکز تماس الستيكس وارد نماييد.

نام:	linux-zone.org-7.jpg
اندازه:	39.5 KB
شناسه:	18800

با انتخاب Inbound Handle از نوع Binding عدد 777 را که در Inbound Route الستیکس به سمت IVR مسیردهی شده است را در محل Binding Number وارد كنيد.

مرحله هفتم :
    در قسمت Routing–>Routing Table خط زیر را اضافه كنيد .
    منظور از IP[172.168.8.9] X Route FXO 1-4 مسیردهی درخواست های آمده از سمت الستيكس به سوی پورت های FXO گيت وي است.

نام:	linux-zone.org-8.jpg
اندازه:	24.9 KB
شناسه:	18801

مرحله هشتم :

براي اطمينان از عملكرد دستگاه از طریق منوی Tools دستگاه نيوراك را Reboot کرده و سپس از منوی Status وضعیت Registration را بررسی كنيد.

نام:	linux-zone.org-9.jpg
اندازه:	48.3 KB
شناسه:	18802
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-08-2015, 11:29 AM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

آقا امیر عزیز ممنون به خاطر مطلب مفیدتون .
    اما من یک سوال داشتم :
    در تب routing table مربوط به گیتوی نمی خواد این دستور FXO [1-4] x ROUTE IP 172.16.8.9:5060 رو اضافه کنیم تا تمامی تماسهای ورودی به گیتوی به سمت الستیکس هدایت شوند ؟
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

سلام اگر قرار باشه تمامی خطوط به یک مسیر هدایت بشه خوب این روتی که شما فرمودین باید نوشته بشه
      ولی اگه قرار باشه تفکیک خطوط ورودی صورت بگیره یعنی هر خط به یه مسیر بره مثلا یکی بره رو ivr و یکی دیگه مستقیم بره رو فکس و .. دیگه نیاز به این روت نیست و باید did برا خط ها تعریف بشه .
      داکیومنتی که دوست عزیزمون امیر زحمتش رو کشیدن هم did تعریف کرده که دیگه نیاز به روتی که شما فرمودین نداره
      اگه دقت کنین گزینه ی inbound handle رو bindding قرار داده و bindding number رو 777 تعریف کرده و کافیه در الستیکس یه روت ورودی با did 777 تعریف بشه تا تماسهای این خط بره به مسیر موردنظر.
      Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
      Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
      Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
      LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

یعنی فقط روتی که دوستمون امیر فرمودند و inbound handle روی bindding قرار داده و bindding number برابر 777 که در inbound route الستیکس تعریف کردیم قرار بدیم نیازی به روتی که من نوشتم نیست ؟

کامنت

نوشته شده توسط ksh9 مشاهده پست
          یعنی فقط روتی که دوستمون امیر فرمودند و inbound handle روی bindding قرار داده و bindding number برابر 777 که در inbound route الستیکس تعریف کردیم قرار بدیم نیازی به روتی که من نوشتم نیست ؟
          ممنون از پاسخگویی خانم مهندس وحید طبق گفته ایشون در صورتی که طبق داکیومنت برای پورت های fxo یک did تعریف کنید دیگر نیازی به روتی که شما فرمودین نیست.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

سلام
            یک دستگاه گیتوی hx422 دارم
            تنظیمات مربوط به گیتوی و الستیکسو طبق آموزش بالا انجام دادم ولی 1 مشکل دارم :از سافت فونی کر رو سیستم نصبه میتونم به تلفنی ک به گیتوی وصله تماس برقرار کنم ولی اگه بخام از تلفن متصل به گیتوی به سافت فون مورد نظر تماس بگیرم تماس برقرار نمیشه هیچ لاگی هم تو الستیکس نمیاد
            FXS[1] 2xx ROUTE IP 192.168.1.253:5060
            IP[192.168.1.253:5060] 2xx ROUTE FXS 1

کامنت

کانفیگ fxs

دوستان من یک fxs hx404eدارم مارکشم newrock هستش
              میخوام ارتباطش را با الستیکس برقرار کنم .
              میتونید راهنمایی کنید

کامنت

سلام
                شما اگه همین لینک رو یه کم با دقت مطالعه کنید ، مشکلتون حل میشه .

کامنت

با سلام و خسته نباشيد
                  يك سوْال
                  آيا ميشه دو تا سرور الستيكس رو تويه يك گيت وي نيوراك مثلا hx60 رجيستر كرد
                  اگه ميشه بفرماييد به چه شكل
                  ممنونم

کامنت

سلام بله میشه. از سمت الستیکس ها به گیت وی نیوراک ترانک sip بزنید و از سمت گیت وی با یکی از الستیکس ها ترانک sip بزنید و با الستیکس دیگر از طریق route ارتباط برقرار کنید. از یک گیت وی به چندین سرور الستیکس میتوانید تماس ها را هدایت کنید.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                    در حال انجام ...
                    X