اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش نحوه ی بالا بردن امنیت در گیت وی های NewRock

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  آموزش نحوه ی بالا بردن امنیت در گیت وی های NewRock

  هدف :
  در اين بخش درمورد امکانات امنیتی گیت وی های نیوراک توضیح داده می شود. لازم به ذکر است رعایت این نکات برای بالا بردن سطح امنیت ضروری و لازم می باشد.


  نکته اول :

  پس از وارد شدن به گیت وی نیوراک در صورتی که از پورت پیش فرض 5060 استفاده می کنید با یک اخطار امنیتی مواجه می شوید که از شما می خواهد, برای بالا بردن امنیت پورت پیش فرض را تغییر دهید.

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	linux-zone.org-21.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	51.0 KB
شناسه:	18809

  برای تغییر پورت پیش فرض با کلیک کردن بر روی گزینه modify می توانید به قسمت تغییر پورت پش فرض SIP رفته و تغییرات لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است از طریق رفتن به گزینه Basic و بخش SIP می توانید وارد این قسمت شوید. طبق شکل زیر میتوانید پورت پیش فرض SIP را تغییر دهید.

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	linux-zone.org-22.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	99.8 KB
شناسه:	18810

  پس از انجام تغییرات , بر روی گزینه Submit کلیک کنید تا تغییرات انجام شده اعمال شود.


  نکته دوم :
  برای بالا بردن امنیت سیستم, اگر از Telnet برای وصل شدن به دستگاه استفاده نمی کنید, می توانید آن را غیر فعال نمایید. از طریق منوی Advance وارد بخش Security شده و طبق شکل زیر گزینه off را انتخاب و submit کنید. اگر از Telnet استفاده می کنید حتما رمز عبور را از حالت پیش فرض تغییر داده و خودتان انتخاب نمایید.

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	linux-zone.org-23.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	67.9 KB
شناسه:	18811
  در این بخش می توانید پورت پیش فرض 80 برای دسترسی به صفحه مدیریت وب دستگاه را نیز تغییر دهید. ( دقت کنید که پورت انتخابی با دیگر پورت های پیش فرض تداخل نداشته باشد).


  نکته سوم :
  یکی از امکانات منحصر به فرد در گیت وی های نیوراک اجازه دسترسی از طریق آدرس های IP تعریف شده در سیستم می باشد. بدین ترتیب به غیر از آدرس های IP معرفی شده به سیستم, هیچ آدرس IP دیگری امکان دسترسی را ندارد. برای اعمال این تغییرات از طریق منوی Advance به بخش White List بروید.

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	linux-zone.org-24.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	54.2 KB
شناسه:	18812
  در این بخش برای دسترسی به پنل وب دستگاه و Telnet به صورت مجزا می توانید از طریق منوی Add آدرس های IP معتبر را وارد کنید. ( دقت کنید که آدرس های IP معرفی شده را فراموش نکنید. زیرا در صورت فراموش کردن آدرس های IP مجاز , به هیچ وجه نمی توانید به سیستم متصل شوید).


  نکته چهارم :
  در صورتی که در بخش Routing Table گیت وی مورد نظر با آدرس های IP دیگری (از قبیل گیت وی های متناظر, کال سنتر, تلفن های SIP و غیره…) در ارتباط می باشد. هرجا که از دستور IP استفاده می شود, آدرس IP مورد نظر طبق شکل زیر تایپ شود. با این روش ترافیک مورد نظر از طریق IP فقط از آن آدرس تعیین شده, مجاز به ورود می باشد. رعایت این نکته در بالا بردن امنیت سیستم بسیار لازم می باشد.

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	linux-zone.org-25.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	32.8 KB
شناسه:	18813


  نکته پنجم :

  پس از پیکربندی دستگاه یکی از نکات ضروری که باید حتما انجام شود, تغییر کلمه عبور پیش فرض دستگاه می باشد. برای اعمال تغییرات به بخش Tools منوی Change Password مراجعه کنید. دقت کنید که کلمه عبور انتخابی بین 8 تا 16 کاراکتر باشد. در انتخاب رمز عبور از حروف بزرگ و کوچک و علامت ها و اعداد بین حروف برای بالا بردن ضریب امنیتی استفاده کنید.

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	linux-zone.org-26.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	103.1 KB
شناسه:	18814


  نکته ششم :

  پیشنهاد می شود که برای ارتباط با این تجهیزات از شبکه های عمومی مانند اینترنت ( به دلیل نداشتن امنیت ) استفاده نشود. در غیر این صورت علاوه بر رعایت نکات امنیتی گفته شده, سعی کنید ضریب امنیتی شبکه مورد استفاده خود را بالا ببرید. ( استفاده از فایروال, VPN, فعال سازی گزینه های امنیتی روترها, Access Point ها , سرور ها و غیره…..)

  منبع

  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-08-2015, 12:07 PM.

  من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X