اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ارسال فکس به ivr

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ارسال فکس به ivr

سلام به دوستان
    دوستان برای ارسال فکس به خطی که IVR داره و مستقیم نیست از طریق AvantFax و یا Hylafax
    باید چه کار کرد؟
    برای این سوال دو تا موضوع پیش میاد
    1-اگه سیستم مقصد سانترال پاناسونیک باشه و درست کانفیگ باشه با روش قرار دادن حرف p میشه فرستاد
    2-حالا اگه سیستم مقصد الستیکس باشه چی؟ با روش قبلی جواب میده؟من جایی دیدم که گفته شده اگه در IVR مقصد direct dial فعال باشه روش قبلی جواب میده.
    خوب از دوستان خواهش می کنم اگه تجربه در این زمینه دارند و کار کردند در این زمینه کمک کنند

یا اگر باید برنامه نویسی باید انجام بشه لطف کنن در مورد منطق و روش انجامش و زبان برنامه نویسیش بی زحمت راهنمایی کنن
    با تشکر فراوان

سلام
    به راحتی این کار انجام میشه
    بعد از وارد کردن شماره تلفن کاما بذارید بعد یه فاصله دوباره کاما و سپس شماره داخلی
    مثلا:
    کد PHP:
    88776655, ,
    آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 10-06-2013, 05:25 PM.
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

خیلی ممنون لطف کردید

کامنت

خواهش میکنم
        مشکلتون حل شد؟

LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

کامنت

سلام خیلی ممنون

کامنت

سلام
            من می خواستم با dialplan فکس به یک داخلی ارسال کنم
            چند راه رو امتحان کردم ولی جواب نداد میشه من رو راهنمایی کنید
            راه هایی که امتحان کردم
            1-بعد از شماره گیری بعد از 5 ثانیه منتظر می موندم و بعد با دستور SendDTMF داخلی رو می فرستادم
            2-در دستور DIAL از D استفاده کردم به صورت زیر
            کد PHP:
            Dial(SIP/OUTGT/NUMBER,30,D(WW5)) 
            3-روشی که همین بالا هم گفتید تست کردیم جواب نداد
            حتی از ماکرو هم استفاده کردیم بازم جواب نداد
            آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 06-29-2014, 04:47 PM.

کامنت

سلام بعد از dial چه application اجرا میشه؟

کامنت

بعد از dial چند لحظه صبر می کنم و بعد دستور sendfax رو اجرا می کنم

کامنت

قبل از send fax چه پارامتر هایی رو ست میکنید ؟ اگه مقدوره دایلپلنی که نوشتید رو اینجا بزارین که بهتر بتونیم راهنمایی کنیم

کامنت

این یک موردی از مواردی هست که تست زدم

کد:
                    [send_fax]
                    exten => s,1,Dial(SIP/OUT-GT/${NUMBER},30)
                    same => n,Wait(20)
                    same => n,SendDTMF(3)    ;    داخلی شماره 3
                    same => n,Set(FAXFILE=test.txt)
                    same => n,Set(FAXOPT(ecm)=yes)
                    same => n,Set(FAXOPT(localstationid) = 1234567)
                    same => n,Set(FAXOPT(maxrate)=14400)
                    same => n,Set(FAXOPT(minrate)=2400)
                    same => n,SendFax(/root/${FAXFILE},d)
                    same => n,Hangup

کامنت

برای ارسال dtmf شما باید در همان اپلیکیشن dial از آپشن D بزرگ استفاده کنید

کامنت

نوشته شده توسط Backtrack مشاهده پست
                        برای ارسال dtmf شما باید در همان اپلیکیشن dial از آپشن D بزرگ استفاده کنید
                        تو پست قبلی گفته بودم که این روش رو هم تست کرده بودم ولی بازم جواب نداد
                        نوشته شده توسط reza1607 مشاهده پست
                        سلام
                        من می خواستم با dialplan فکس به یک داخلی ارسال کنم
                        چند راه رو امتحان کردم ولی جواب نداد میشه من رو راهنمایی کنید
                        راه هایی که امتحان کردم
                        1-بعد از شماره گیری بعد از 5 ثانیه منتظر می موندم و بعد با دستور SendDTMF داخلی رو می فرستادم
                        2-در دستور DIAL از D استفاده کردم به صورت زیر
                        کد PHP:
                        Dial(SIP/OUTGT/NUMBER,30,D(WW5)) 
                        3-روشی که همین بالا هم گفتید تست کردیم جواب نداد
                        حتی از ماکرو هم استفاده کردیم بازم جواب نداد

کامنت

از w کوچک استفاده کنید
                          آیا فایل خود را بااستفاده از gs تبدیل فرمت دادین؟
                          در ضمن گیت وی دارین یا کارت؟
                          درنهایت هم لاگ ها رو بررسی کنین ببینین چه اتفاقی میوفته؟
                          در حقیقت پروسه فکس به نوشتن یک دایل پلن صرفا انجام نمیشه باید بررسی ها بیشتری لحاظ بشه

کلا برای اینکه بفهمین مشکلی نیست اول درون سرور خودتون دوتا کانتکس تعریف کنین مثلا faxin و faxout
                          مثلا یکی برای ارسال فکس و دومی برای دریافت فکس به هر کدوم هم یک exten اختصاص بدین
                          حالا این دو داخلی رو به هم orginate کنین ببینین کلا در ارسال فکس مشکلی نباشه و داخلی دوم فکس رو به درستی دریافت کنه

کامنت

نوشته شده توسط Backtrack مشاهده پست
                            از w کوچک استفاده کنید
                            آیا فایل خود را بااستفاده از gs تبدیل فرمت دادین؟
                            در ضمن گیت وی دارین یا کارت؟
                            درنهایت هم لاگ ها رو بررسی کنین ببینین چه اتفاقی میوفته؟
                            در حقیقت پروسه فکس به نوشتن یک دایل پلن صرفا انجام نمیشه باید بررسی ها بیشتری لحاظ بشه

کلا برای اینکه بفهمین مشکلی نیست اول درون سرور خودتون دوتا کانتکس تعریف کنین مثلا faxin و faxout
                            مثلا یکی برای ارسال فکس و دومی برای دریافت فکس به هر کدوم هم یک exten اختصاص بدین
                            حالا این دو داخلی رو به هم orginate کنین ببینین کلا در ارسال فکس مشکلی نباشه و داخلی دوم فکس رو به درستی دریافت کنه
                            ممنون که پاسخگو هستید
                            من از w کوچیک هم استفاده کردم بازم نشد
                            از گیت وی استفاده می کنم
                            برای تست هم از همین گیت وی استفاده می کنم به این صورت که از یکی از پورت ها با پورت دیگه که روی اون ivr فعال هست تماس می گیرم
                            تماس برقرار میشه ولی کد داخلی ارسال نمیشه به صورت لحظه ایی هم لاگ ها رو چک می کردم تماس برقرار میشه اما یا کد داخلی رو ارسال نمی کرد یا قبل از این که تماس برقرار بشه داخلی رو ارسال می کرد

تا حالا فایل رو به gs تبدیل نکردیم (حتما باید تبدیل بشه یا اختیاری هست فرمت فایلی که برای تست می خوایم ارسال کنیم txt هست و ممنون میشم دستور تبدیل رو هم بزارید چون خودم برای تبدیل تست کردم جواب نداد و خطا داد)
                            البته در بعضی مواقع تابع SendFax اجرا میشه اما از کنسول استریسک که برای بررسی لاگ ها استفاده می کردیم disconnect میشه و متوجه نمیشیم که چه اتفاقی افتاده
                            آخرین ویرایش توسط reza1607; در تاریخ/ساعت 07-01-2014, 12:25 PM.

کامنت

فایلتون رو به tiff تبدیل کنین
                              میتونین از gs استفاده کنین که قبلش باید با acroread فایل pdf رو به ps تبدیل کنید در واقع دو تا convert صورت میگیره
                              کد PHP:
                              acroread -toPostScript -size a4 file-name.pdf
                              gs 
                              --sDEVICE=tiffg4 -dNOPAUSE  -dBATCH  -sPAPERSIZE=a4 -sOutputFile=new-file.tiff file-name.ps 
                              حالا این فایل رو ارسال کنین

کد PHP:
                              Dial(SIP/TrunkName/${EXTEN},,D(www5}))
                              NoOp(**** SENDING FAX ****)
                              Set(FAXOPT(ecm)=yes)
                              Set(FAXOPT(headerinfo)=Fax from
                              ${GLOBAL(LASTFAXCALLERNAME)} at ${GLOBAL(LASTFAXCALLERNUM)} was 
                              received
                              .)
                              Set(FAXOPT(maxrate)=14400)
                              Set(FAXOPT(minrate)=2400)
                              SendFAX(/path/of /file/new-file.tif}) 
                              راستی گیت وی تون چیه؟
                              تنظیمات dtmf اش مشکلی نداره؟
                              آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 07-01-2014, 01:41 PM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X