اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ارسال تماس از یک سرور به سرور دوم و ارسال بروی خط تلفن

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ارسال تماس از یک سرور به سرور دوم و ارسال بروی خط تلفن

سلام من 2 تا سرور الستکی دارم که یکی خط فیزیکی تلفن بهش وصل هست بین 2تا سرور یک ترانک زدم که هم ورودی تنظیم شده هم خروجی حالا سوال من اینه که

توی الگوی تماس خروجی مثلا میزارم هر چی 8 گرفت برتی روی ترانک iax به سمت سرور اول که خط تلفن وصل هست دوباره باید طبق الگوی تماس خروجی سرور اول هم توش باشه ؟؟؟

مثلا اینطوری 89شماره تلفن ؟؟؟؟

یعنی بر اساس الگوی تماس سرور اول هم باید عددش رو گذاشت ؟؟
    rmalekghasemi.ir
    MTCNA MTCRE CCNA CCNP
    CISCO-Mikrotik-VOIP-HP servers
    09131407063 تماس فقط امور تجاری -انجام امور تخصصی شرکت ISP-ISDP و ارگان های دولتی -مشاوره

سلام رامین جان
    اولا اینکه باید چک کنید ببینید که ترانک بین دو سرورتون ok باشه
    از داخل هر دو الستیکس تب tool در کارد Asterisk-Cli کامند زیر رو بزنید:
    sip show peers
    باید برا user ترانک ok داده باشه

حالا در الستیکسی که به خط شهری وصل شده مثلا گفتین که داخلی ها با گرفتن 9 از خط شهری بیرون رو بگیرن
    در الستیکس دوم یه outbound route تعریف کنید و در قسمت Dial Patterns that will use this Route
    بخش match pattern بزنین:
    کد PHP:
    9. 
    و در قسمت پایین هم که ترانک رو وارد میکنین

حالا هر داخلی از الستیکس دوم که 9 و شماره تلفن رو بگیره الستیکس دوم شماره با 9 رو میفرسته به الستیکس اول
    الستیکس اول هم که هر شماره ای دریافت کنه که اولش 9 باشه 9 رو حذف میکنه و بقیه اش رو میده به خط شهری

کامنت

محمد باز به تعریفم توجه نکردی من باید با یک Outbound Rule اول از سرور اول بفرستم رو ترانک خود این رسید به سرور که روش خط شهری دارم باز اونم با یک پیش شماره باید بفرستم روی ZAP Channel می شه

منظور شما اینه Prefix هر 2 تا سرور یک عدد باشه ؟
      rmalekghasemi.ir
      MTCNA MTCRE CCNA CCNP
      CISCO-Mikrotik-VOIP-HP servers
      09131407063 تماس فقط امور تجاری -انجام امور تخصصی شرکت ISP-ISDP و ارگان های دولتی -مشاوره

کامنت

سلام
        آره یکی ش که تا سرور اول اومده منتظر مسیر بعدی میشه که شما میگین با عدد وارد شدتون برو بیرون
        البته میشه از پیش وند ها هم استفاده کرد
        البته خودتون استادید
        پوزش

کامنت

سلام
          بله روشی که آقا محمد گفتن دقیقا هر دو تا سرور با یه prefix به خط شهری وصل میشن
          و این روش مطلوبیه
          شما چی مد نظرتونه؟
          میخواین متفاوت باشن
          دقیق بگین تا راهنماییتون کنم
          Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
          Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
          Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
          LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
          در حال انجام ...
          X