اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تنظیمات اولیه فکس سرور

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

تنظیمات اولیه فکس سرور

سلام خدمت اساتید محترم
    بنده hylafax رو با ساتفاده از آموزش آقای هابیلی روی الستیکس نصب کردم میخوام بدونم حالا برای اینکه داخلی های من بتونن ب بیرون فکس بزنن یا از بیرون فکس درفات کنن به چه تنظیماتی نیاز دارم و اصلا داخلی های یا همون کلاین ها از چه نرم افزاری با چه تنظیماتی باید استفاده کنند من سعی کردم از winprint استفاده کنم ولی نتونستم تنظیماتش ب درستی انجام بدم برای اینکه کلاین ها از همون محیط الستیکش بتونن این کار انجام بدن چیکار باید انجام بدم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام و احترام الستیکس خودش hylafax داره و نیازی نیست شما مجدد روش نصب کنید. برای استفاده و ارسال فکس هم کافی هست در تنظیمات الستیکس منوی fax و زیر منوی send fax را استفاده کنید. برای اینکه به کلاینت های خودتان دسترسی elastix را بدهید کافی هست که یوزرهایی ایجاد کنید که فقط به fax دسترسی داشته باشند.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

ممنون از پاسخگویی شما,میشه بگید برای اینکه یک فکس به یک تلفن خارج از سازمان ارسال بشه با توجه به روت های خروجی فیلد ها باید چگونه تکمیل بشن؟

کامنت

مثلا اگر با سرشماره ۹ تماس خروجی میگیرین باید در فیلد مربوط به مقصد فکس شماره رو با ۹ بنویسید : ۹۸۸۳۳۶۶۶۶
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

خیلی ممنون از راهنمایتون

کامنت

سلام
            بحث ارسال فکس با کمک دوستان حل شد ولی الان برای دریافت فکس چه کارهایی باید انجام بدم:
            -من تو مسیر ورودی(inbound route) خودم, گزینه تشخیص فکس(fax detection) فعال کردم و مقصد فکس رو یک داخلی از نوع iax تعیین کردم و مقصد این مسیر ورودی که دیگه مهم نیست,درسته؟
            -و من روی اون داخلی iax باز هم گزینه تشخیص فکس را فعال کردم و یک ایمیل برای دریافت فکس مشخص کردم
            کار دیگه ی هست که انجام بدم؟
            وقتی یک فکس برای این کانال من ارسال بشه بعد از تشخیص اون رو به ایمیل داخلی مشخص من ارسال میکنه یا به همون قسمت مشاهده فکس تو بخش فکس الستیکس؟
            برای دریافت فکس چه مواردی رو باید تعیین کنم؟
            و زمانی که فکس ارسال میکنه جملات فارسی بصورت علامت سوال ارسال میشن
            شرمنده این هم سوال تو ی پست پرسیدم
            ممنون از شما
            -

کامنت

کسی نیست راهنمایی کنه؟

کامنت

بنده اگر سوالاتم رو بصورت جداگانه بپرسم جوابی میگیرم؟

کامنت

سلام . برای فکس ورودی شما باید روت ورودی تعریف کنید و بفرستینش روی داخلی iax . نیاز نیست fax detect رو فعال کنید.
                  برای ارسال فکس به ایمیل هم کافیه تنظیمات ایمیل الستیکس رو انجام بدین بعد هر فکسی که دریافت بشه خودش به ایمیلی که در تنطیمات ویرچوال فکس تعریف کردین ایمیل می کنه.
                  Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
                  Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
                  Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
                  LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

ممنون,یعنی بصورت خودکار فکس دریافت میشه م نیاز به استارت کردن دریافت فکس نیست؟مثله همون دستگاه های فکس ک حالت خودکار و دستی دارن؟چون من روت any cid\any did تعریف کردم ولی من ک نمیخوام همه تماس ها روی اون خط بره به iax داخلی , و میخوام در صورتی ک تماس دریافتی فکس بود به مقصد روت بره و در غیر اینصورت به ivr یا time condination بره

کامنت

دوستان ممنون میشم جواب آخرین سوال بنده رو بدین

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                      در حال انجام ...
                      X