اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در ارسال فکس در الستیکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در ارسال فکس در الستیکس

با سلام خدمت اساتید و مهندسین عزیز
    من یک سرور الستیکس واک ورژن 2.5 نصب کردم به همراه یک گت وی Realtone Fxo مدل هشت پورت، مشکلی که من دارم اینه که این سرور میتونه با بیرون تماس بگیره و فکس هم میتونه دریافت کنه اما امکان ارسال فکس رو نداره، حتی توی صف فکس های خروجی، وضعیت رو میزنه "عدم دریافت پاسخ" حتی شماره هایی را که به عنوان شماره دریافت فکس وارد میکنم زنگ نمیخورند
    لطفا اگه کسی راه حل رو میدونه کمک کنه
    با تشکر فراوان

زنگ نمیخورن ؟!
    اول شما از الستیکس به شماره موبایلتون یه فکس بفرستید البته به صورت مجازی دیگه بابت تست که ببینیم موبایلتون زنگ میخوره یانه
    باید زنگ بخوره و وقتی جواب دادین صدای بوق فکس هی تکرار بشه

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

دقیقا این کار رو هم کردم ولی اصلا گوشیم زنگ نخورد
      چندتا شماره دیگه هم تست گذاشتم اما هیچکدوم آونا زنگ نخوردند

کامنت

توی کنسول ببینید اصلا یوزر iax که برا فکستون ساختید کال میشه و سعی به برقراری ارتباط میکنه !

کامنت

موقع ارسال فکس هیچ لاگی داخل کنسول نمیزنه و تنها پیغامی که دائم در کنسول مشاهده میشه حتی وقتی هم که فکس رو ارسال نمیکنم اینه
          chan_iax2.c:8978 update_registry: Restricting registration for peer '20' to 60 seconds (requested 300)
          اما هنگامی که من داخلی فکس رو شماره گیری میکنم این لاگ رو میندازه

[2015-05-28 15:35:10] WARNING[7016][C-0000000e]: translate.c:343 framein: no samples for alawtolin
          -- Call accepted by 127.0.0.1 (format alaw)
          -- Format for call is (alaw)
          -- IAX2/20-5476 is ringing
          -- IAX2/20-5476 answered SIP/101-00000010
          -- Stopped music on hold on SIP/101-00000010
          > 0x2b69e4032d70 -- Probation passed - setting RTP source address to 192.168.10.1:48590

کامنت

بعد از ارسال فکس شما تو کنسول بزنین :
            fax show session
            ببینید لاگ ارسال session های فکس رو میبینید؟!
            آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 06-01-2015, 12:50 PM.
            Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
            Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
            Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
            LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

دستور رو زدم و بعدش ارسال فکس کردم هیچ لاگی نمیندازه
              تو داخلی فکس هم درست کردم اما به همدیگه هم ارسال نمیکنند.
              اما داخلی هاشونو که میگیرم صدای بوق فکس میاد
              وقتی دستور رو زدم و فکس رو ارسال کردم تنها چیزی که تو لاگ بود اینا بود
              VoIP-Server*CLI> fax show session
              Usage: fax show session <session number>
              Shows status of the named FAX session
              همین

کامنت

بعد از ارسال فکس دستور رو اجرا کنین

LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

کامنت

این دستور رو و نوشته های فوق بعد از فرستادن فکس بوده، هیچ لاگی ننداخت اما تو استاتوس ارسال فکس پنل وب میزنه که sending اما هیچ اتفاقی نمیفته

کامنت

ببینین شما اول دو تا داخلی فکس ایجاد کنین و از یکیشون به اون یکی یه فکس دلخلی به داخلی ارسال کنین. بعد برید ببینید تو تب fax viewer ببینید فکس ارسال و دریافت میشه یا نه ؟

کامنت

با سلام خدمت دوست عزیز و مهندسین گرامی
                      من دو تا داخلی فکس ایجاد کردم، زمانی که با هر دو داخلی تماس میگیرم صدای بوق فکس شنیده میشه، وقتی که میخوام از این داخلی به اون یکی فکس ارسال کنم یکیش میشه sending fax و اون یکی هم میشه waiting.. اما هیچ فکسی به هم ارسال نمی کنند

کامنت

اینطور که معلومه اصلا فکس ارسال نمیشه حتی داخلی به داخلی
                        شما دستورات زیر رو در شل اجرا کنین و بعدش دوباره تست بگیرید:
                        کد PHP:
                        service iaxmodem restart
                        service hylafax restart 

کامنت

نه متاسفانه این مشکل حل نشد فقط تنها اتفاقی که میفته اینه که در صفحه ای که لیست فکس های مجازی رو نشون میده اون داخلی که داره فکس رو ارسال میکنه این پیغام رو میزنه Sending job 24 on ttyIAX1

کامنت

با سلام
                            پسورد و یوزر اکستنشن iax را چی تعریف کردی؟

کامنت

این مشکل برای من هم هست. با الستیکس 4 نه میتونم به داخلی فکس بفرستم ( یعنی داخلی به داخلی ) و نه به بیرون و هیچ لاگی هم ندارم. پورت هم روی ttyIAX ها تغییر دادم ولی باز مشکلم برطرف نشد. لطفا راهنمایی کنید ../

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X