اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ترانک h323 بین 2 تا elastix

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ترانک h323 بین 2 تا elastix

با سلام
    میخوام بین 2 سرور elastix ترانک h323 بزنم
    مشکل اینجاس call با h323 فرستاده میشه ولی سرور دوم هیچی نمیاد
    این لاگ فرستادن تماس با h323 هست
    لطفا دوستان راهنمایی کنید

کد PHP:
     -- Executing [s@macro-dialout-trunk:23Set("SIP/1000-00000000""the_num=OUTNUM"in new stack

-- Executing [s@macro-dialout-trunk:24Set("SIP/1000-00000000""post_num=@192.168.2.101:1720"in new stack

-- Executing [s@macro-dialout-trunk:25GotoIf("SIP/1000-00000000""1?outnum:skipoutnum"in new stack

-- Goto (macro-dialout-trunk,s,26)
        -- 
    Executing [s@macro-dialout-trunk:26Set("SIP/1000-00000000""the_num=2001"in new stack

-- Executing [s@macro-dialout-trunk:27Dial("SIP/1000-00000000""H323/2001@192.168.2.101:1720,300,"in new stack

== Everyone is busy/congested at this time (1:0/0/1)
        -- 
    Executing [s@macro-dialout-trunk:28NoOp("SIP/1000-00000000""Dial failed for some reason with DIALSTATUS = CHANUNAVAIL and HANGUPCAUSE = 66"in new stack

-- Executing [s@macro-dialout-trunk:29] Goto("SIP/1000-00000000""s-CHANUNAVAIL,1"in new stack

-- Goto (macro-dialout-trunk,s-CHANUNAVAIL,1)
        -- 
    Executing [s-CHANUNAVAIL@macro-dialout-trunk:1Set("SIP/1000-00000000""RC=66"in new stack

-- Executing [s-CHANUNAVAIL@macro-dialout-trunk:2] Goto("SIP/1000-00000000""66,1"in new stack

-- Goto (macro-dialout-trunk,66,1)
        -- 
    Executing [66@macro-dialout-trunk:1] Goto("SIP/1000-00000000""continue,1"in new stack

-- Goto (macro-dialout-trunk,continue,1)
        -- 
    Executing [continue@macro-dialout-trunk:1GotoIf("SIP/1000-00000000""1?noreport"in new stack

-- Goto (macro-dialout-trunk,continue,3)
        -- 
    Executing [continue@macro-dialout-trunk:3NoOp("SIP/1000-00000000""TRUNK Dial failed due to CHANUNAVAIL HANGUPCAUSE: 66 - failing through to other trunks"in new stack

-- Executing [continue@macro-dialout-trunk:4Set("SIP/1000-00000000""CALLERID(number)=1000"in new stack

-- Executing [2001@from-internal:7Macro("SIP/1000-00000000""outisbusy,"in new stack

-- Executing [s@macro-outisbusy:1Progress("SIP/1000-00000000"""in new stack

-- Executing [s@macro-outisbusy:2GotoIf("SIP/1000-00000000""0?emergency,1"in new stack

-- Executing [s@macro-outisbusy:3GotoIf("SIP/1000-00000000""0?intracompany,1"in new stack

-- Executing [s@macro-outisbusy:4Playback("SIP/1000-00000000""all-circuits-busy-now&pls-try-call-later, noanswer"in new stack

-- <SIP/1000-00000000Playing 'all-circuits-busy-now.gsm' (language 'en')
        -- <
    SIP/1000-00000000Playing 'pls-try-call-later.gsm' (language 'en'
    آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 08-05-2014, 01:09 PM.

سلام
    لاگ اون یکی سرور رو هم میزاشتین. البته فکر نمیکنم تو اون سرور لاگی بیفته چون احتمال زیاد اصلا تماس سمت اون سرور نمیره.
    به احتمال زیاد اصلا ترانکتون ok نیست
    ترانک رو چک کردین؟
    حالا دلیلتون برا اینکه بین این دو سرور ترانک با h323 بزنین چیه؟
    آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 08-05-2014, 01:13 PM.
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

هیچ لاگی روی اون یکی سرور نماید چون داره با پورت 1720 میره
      میخوام به یه مرکز دیگه وصل کنم . قدیمه باید با h323 به هم وصل کنم
      گیر کار اینکه حتی پورت هم 5060 میکنم و tcp هم فعال میکنم بازم ترافیک وارد استریسک نمیشه
      send مشکلی نداره ولی recive اینجوریه

کامنت

لاگ که ربطی به پورت نداره
        شما با iax که پورتش 4569 هست هم ترانک بزنین لاگ تماس ورودی باید در سرور دوم بیفته چون تماس داره از هر طریقی واردش میشه همونطور که گفتم ترانکتون مشکل داره و اصلا ارتباطی بین این دو سرور برقرار نشده
        دو سرور الستیکس هر چقدر هم قدیمی نیاز به این نوع ترانک ندارن به راحتی میتونین یه ترانک iax بینشون بزنین خیلی هم خوب کار میکنه
        بفرمایید دقیقا الستیکس رو با چه دیوایسی میخواین ترانک بزنین که به h323 نیاز دارین تا بهتر کمکتون کنیم

LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

کامنت

منظورم از پورت اینکه چون ارتباط برقرار نیست لاگ هم نمیوفته
          قراره با alcatel ترانک بشه
          ترانک iax و sip مثل بنز کار میکنه و مشکلی هم نداره وای گیر این h323 افتادم
          میخوام ازتباط بین 2 تا استریسک با h323 برقرار کنم نحوه این نوع ترانک توضیح بدید شاید من جای اشتباه میکنم

کامنت

سلام مدل الکاتل تون چیه ؟

کامنت

با سلام
              نمیدونم ولی احتیاجه h323 راه بیفته ولی هنوز بین 2 تا استریسک هم h323 کار نمیکنه
              اگه refrenece معتبر دارین ممنون میشم راهنمایی کنید

کامنت

عموما بین دو سرور استریسک ترانک iax زده میشه که به راحتی کانفیگ و به نحوه احسنت کار میکنه ترانک h323 برای ترانک با دیوایس هایی استفاده میشه که پروتکل sip یا iax رو ساپورت نمیکنند مثل avaya و یا مرکز تماس هایی از سیسکو .
                در مورد الکاتل تا آنجایی که من میدانم باید لایسنز h323 برای آن خریداری شود. ولی اگر شما مدل alcatel خود را بگویید شاید بتوان بهتر کمک کرد. من الکاتل رو با استریسک از طریق ترانک pri کانکت کردم و هیچ مشکلی هم نبود منتها باید دید که آیا الکاتل شما کارت pri ساپورت میکند یا نه ؟

کامنت

سلام من اين مشكل را دارم
                  من الستيكس و سيسكو و آلكاتل دارم و بايستي الستيكي را از طريق سيسكو به آلكاتل متصل كنم
                  بين الستيكس و سيسكو sip زدم و درست كار ميكنه
                  بين سيسكو و الكاتل E&M و ترانك h323 دارم
                  E&M بدون مشكل كار ميكنه
                  اما h323 زماني كه از سيسكو تماس مي گيرم بدون مشكل كار ميكنه ولي وقتي از الستيكس تماس مي گيرم مشكل داره و بوق نميزنه اصلا
                  من يكسري شماره ها را از E&M رد كردم يكسري را از h323
                  E&M ها كاملا درست كار ميكنه ولي h323 نه
                  تماس بين الستيكس و سيكو درست و قشنگ برقراره منظورم اينه كه sip درست كار ميكنه
                  h323 هم همينطور
                  فكر كنم مشكل در تبديل sip به h323 باشه
                  و البته اين كد ها را هم زدم
                  voice service voip

allow-connections h323 to h323
                  allow-connections h323 to sip
                  allow-connections sip to h323
                  allow-connections sip to sip

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                  در حال انجام ...
                  X