اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

وصل شدن به داخلی در ivr و مشکل در dial pattern

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

وصل شدن به داخلی در ivr و مشکل در dial pattern

سلام دوستان. وقت بخیر.
    من دو تا سرور الستیکس دارم که داخلی های اولی با الگوی 1XX و داخلی های دومی با الگوی 2XX هستند و این دو با هم ترانک می باشند و طبیعتا داخلی های هر دو طرف با هم ارتباط دارند:
    1- اگر بخوام در IVR سرور اول با گرفتن 2XX به داخلی موردنظر در سرور دوم متصل بشم، تنظیمات خاصی رو باید اعمال کنم ؟ در حال حاضر این کار رو نمیشه انجام داد.
    2- من در outbound route سرور دوم تماس های با الگوی 1XX رو به سمت ترانک ارتباطی میفرستم و این امر موجب شده که تماس با شماره های 118 و 110 و ... با شماره شهری سرور اول بیرون بره . آیا راهی وجود داره که این مشکل برطرف بشه؟ آیا باید این شماره ها مانند 118 و ... را جداگانه در outbound route معرفی کنم؟

سلام
    ۱- در ivr باید تعریف کنین که :
    کد PHP:
    exten => 2xx,1,dial(sip/trunkname/${EXTEN}) 
    ۲-در مورد مشکل دوم یا باید شماره های سه رقمی مثل ۱۱۰ و ... رو دربیارین و برا همشون یه روت جداگانه به سمت ترانک با خط شهریتون بنویسین
    یا اینکه رنج داخلی ها رو تغییر بدین ویا سرشماره براشون بذارین
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

ممنونم از توجهتون.
      در مورد پاسخ اولتون میشه کمی بیشتر توضیح بدین و بگین این قطعه کد رو کجا باید برای ivr تعریف کنم؟
      مرسی

کامنت

اون کد رو باید از داخل شل لینوکس دایلپلن نویسی کنید .

کامنت

باید از محیط هایی مثل ssh و ... وارد بشی و در محیط استریسک این کد رو تعریف کنی و محتویات رو ذخیره و خارج بشی

کامنت

دوستان ممنون از توجه همگی .
            من با winscp به محیط شل لینوکس و استریسک دسترسی دارم. ولی نمیدونم هر جز این کد چه مفهومی داره؟ و اینکه آیا این کد رو باید در extension-custom.conf وارد کنم. اگر آره، در چه قسمتی؟
            دوستان لطفا اگر کتاب یا منبعی در مورد dial plan نویسی در شل لینوکس دارین معرفی کنین.ممنون میشم.

کامنت

از همون بخش extension-custom.conf یک کانتکس مثل کانتکس test2 که در پایین هست درست میکنین به این صورت و بعدش اون کانتکس رو باید includ کنید که اجرا بشه :
              کد PHP:
              includ => test2
              [test2]
              exten => 1,1,Answer()
              exten => 1,n,Dial(DAHDI/g0/09122222222)
              exten => 1,n,GotoIf("${DIALSTATUS}"="ANSWER"?yes:no)
              exten => 1,n(yes),Saydigits(111111111)
              exten => 1,n,Hangup()
              exten => 1,n(no),NoOp(NO ANSWER)
              exten => 1,n,Hangup() 

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
              در حال انجام ...
              X