اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

Failover trunk

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

Failover trunk

با سلام
    در سناریویی دو خط تلفن داریم که به دو پورت FXO سرور الستیکس متصل هستند و کاربران برای ارتباط با بیرون شرکت، با گرفتن پیش شماره 9 از آن استفاده میکنند.
    آیا کسی از دوستان میدونه چطوری می تونم failover trunk داشته باشم یعنی اگر یکی از خطوط اشغال بود، از خط دیگر برای ارتباط با بیرون استفاده بشود؟
    با تشکر
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-27-2021, 03:18 PM.

سلام . الستیکس دارین یا استریسک . الستیکس که به صورت پیش فرض filover هستش یعنی اگه ده تا خط هم داشته باشی وقتی یوزری میخواد با بیرون صحبت کنه و سرشماره 9 رو میگیره اول چک میکنه که کدوم کانال آزاد هست و اولین کانال آزادی که گیر میاره تماس رو میفرسته روی اون کانال حالا امکان داره سه تا کانال اولی مشغول باشه این خودش اتوماتیک از کانال 4 میفرسته بیرون .
    امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم .
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

سلام
      از الستیکس استفاده میکنم.
      این موردی که فرمودین (( در صورتی که کانالی اشغال باشه از کانال دیگر تماس به بیرون هدایت میشه)) در صورتی هست که ارتباط با بیرون از طریق خطوط e1 باشد
      در سناریوی بنده ارتباط با بیرون توسط دو خط fxo می باشد.
      با تشکر

کامنت

نوشته شده توسط maknez مشاهده پست
        سلام
        از الستیکس استفاده میکنم.
        این موردی که فرمودین (( در صورتی که کانالی اشغال باشه از کانال دیگر تماس به بیرون هدایت میشه)) در صورتی هست که ارتباط با بیرون از طریق خطوط e1 باشد
        در سناریوی بنده ارتباط با بیرون توسط دو خط fxo می باشد.
        با تشکر
        سلام منم مثل شما دوتا خط آنالوگ دارم که به دوتا fxo هم متصل هستند و وقتی خط اولم مشغول هست به صورت اتوماتیک از خط دوم استفاه میشه . برای ترانک خروجی یه روت دیگه بنویسید ببینید بازم همین مشکل رو دارین ؟
        اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

با سلام
          از الستیکس استفاده میکنم. میشه راهنمایی کنید روت رو کجا و چطور بنویسم؟ در صورت امکان تصویری از روتی که استفاده میکنید بذارید.
          با تشکر

کامنت

سلام میتونید از منوی pbx روی outbond rout کلیک کنید صفحه ای که باز میشه روت های خروجی تون رو سمت راست لیست کرده مثلا نوشته 9_outside یا هر چیز دیگه ای که روی اون کلیک میکنید که میتونید مشخصات روت خروجیتون رو ببینید که با چه سرشماره ای آزاد میشه و غیره ...
            فایل های پیوست شده

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X