اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

گیر کوچیک در dialplan

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

:-(

کامنت

سلام
      ببین اینجوری باید بنویسی:
      کد PHP:
      [mohsen
      exten => 1010,1,Answer() 
      exten => 1010,n,Dial(DAHDI/g0/0912222222,,A(agent-login))   
      exten => 1010,n,NoOp(ok shod
      exten => 1010,n,Hangup() 
      آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 03-08-2014, 09:48 PM.
      Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
      Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
      Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
      LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط Backtrack مشاهده پست
        سلام
        ببین اینجوری باید بنویسی:
        کد PHP:
        [mohsen
        exten => 1010,1,Answer() 
        exten => 1010,n,Dial(DAHDI/g0/0912222222,,A(agent-login))   
        exten => 1010,n,NoOp(ok shod
        exten => 1010,n,Hangup() 
        مرسی
        ولی این قبل از اینکه با موبایله تماس بگیره و بوق بخوره پیغام رو پخش کرده تموم شده و سراغ NoOp هم نمیره !!

کامنت

به خاطر اینکه دیوایسی که شما برای ارتباط با خطوط شهریتون استفاده میکنید answer detection ندارد در نتیجه سیستم متوجه نمیشود که چه زمانی موبایل answer کرده و بعد از پاسخگویی موبایل پیغام را پخش کند . این مشکل را میتوانید با wait حل کنید که البته راه حل قطعی نیست شاید کسی زودتر یا دیرتر جواب دهد که برای دور زدن این مشکل هم میتوانید پیغام صوتی که قراره پخش بشه رو تکرار بزارین براش که دو بار پخش بشه که اگر کسی دیرتر هم برداشت یک بار دیگه براش پخش بشه .
          ولی راه حل بهتر استفاده از تنور میباشد البته ناگفته نماند به دلیل تعویض سیگنال های خطوط شهری توسط مخابرات این مشکلات در تنور هم در حد کمی مشاهده میشود بهترین و اساسی ترین راه حل اینست که برنامه نویسی کنید و ولتاژ خط به هنگام جواب دادن گوشی موبایل را به دست آورید و در تنور تعریف کنید که هر زمان این ولتاژ توسط تنور دریافت شد فایل صوتی پخش شود (دایلپلن اجرا شود) البته مشکلی که در این موضوع به آن برخورد میکنید این است که اگر موبایل آهنگ پیشواز داشته باشد و یا اینکه آلارم مخابرات پخش بشه که مثلا مشترک مورد نظر در دسترس نمیباشد و .. . باز هم فایل پخش میشود چون تنور نمیتواند فرق صدای یک آدم زنده با یک صدای ضبط شده را تشخیص دهد و ولتاژ خط در هر دو حالت تقریبا یکسان میباشد .

کامنت

نوشته شده توسط Mohammad Habili مشاهده پست
            به خاطر اینکه دیوایسی که شما برای ارتباط با خطوط شهریتون استفاده میکنید answer detection ندارد در نتیجه سیستم متوجه نمیشود که چه زمانی موبایل answer کرده و بعد از پاسخگویی موبایل پیغام را پخش کند . این مشکل را میتوانید با wait حل کنید که البته راه حل قطعی نیست شاید کسی زودتر یا دیرتر جواب دهد که برای دور زدن این مشکل هم میتوانید پیغام صوتی که قراره پخش بشه رو تکرار بزارین براش که دو بار پخش بشه که اگر کسی دیرتر هم برداشت یک بار دیگه براش پخش بشه .
            ولی راه حل بهتر استفاده از تنور میباشد البته ناگفته نماند به دلیل تعویض سیگنال های خطوط شهری توسط مخابرات این مشکلات در تنور هم در حد کمی مشاهده میشود بهترین و اساسی ترین راه حل اینست که برنامه نویسی کنید و ولتاژ خط به هنگام جواب دادن گوشی موبایل را به دست آورید و در تنور تعریف کنید که هر زمان این ولتاژ توسط تنور دریافت شد فایل صوتی پخش شود (دایلپلن اجرا شود) البته مشکلی که در این موضوع به آن برخورد میکنید این است که اگر موبایل آهنگ پیشواز داشته باشد و یا اینکه آلارم مخابرات پخش بشه که مثلا مشترک مورد نظر در دسترس نمیباشد و .. . باز هم فایل پخش میشود چون تنور نمیتواند فرق صدای یک آدم زنده با یک صدای ضبط شده را تشخیص دهد و ولتاژ خط در هر دو حالت تقریبا یکسان میباشد .
            از توضیحاتت ممنون خیلی جامع و عالی بود
            روش کار میکنم
            ممنون

کامنت

میتونی یه خورده در مورد تنور توضیح بدی و بگی دقیقا کارش چیه؟

کامنت

اون چیزی که من طراحی کردم برای طرف یه متن پخش میکنه که اگه میخوای کد رهگیری رو بگیری عدد یک و در غیر این صورت عدد 2 را وارد کنید و اگه یک رو زد عدد پخش میشه و در غیر این صورت اگر 2 رو زد یا اصلا چیزی وارد نکرد(یعنی گوشی رو برنداشته) هیچی دیگه
                این عدد ها هم تو دیتابیس ذخیره میشه

فکر کنم این راه بهتر باشه تا اینکه بری یه دیوایس تنور بخری و کانفیگ کنی و . . .

کامنت

راستی نمیشه با عوض کردن کدینگ خط مخابرات این مشکل رو حل کرد؟
                  مثلا بزاریم fsk یا هر چی شما میگین؟

کامنت

نوشته شده توسط mohsen_fallah مشاهده پست
                    میتونی یه خورده در مورد تنور توضیح بدی و بگی دقیقا کارش چیه؟
                    تنور(Tenor) هم مثل یه گیت وی میمونه فقط کانفیگ های حرفه ای تری میتونی روش انجام بدی نسبت به بقیه گیت وی ها . توی روت های ورودی و خروجی و کدینگ ها دست و بالت رو خیلی باز گذاشته .

کامنت

نوشته شده توسط mohsen_fallah مشاهده پست
                      اون چیزی که من طراحی کردم برای طرف یه متن پخش میکنه که اگه میخوای کد رهگیری رو بگیری عدد یک و در غیر این صورت عدد 2 را وارد کنید و اگه یک رو زد عدد پخش میشه و در غیر این صورت اگر 2 رو زد یا اصلا چیزی وارد نکرد(یعنی گوشی رو برنداشته) هیچی دیگه
                      این عدد ها هم تو دیتابیس ذخیره میشه

فکر کنم این راه بهتر باشه تا اینکه بری یه دیوایس تنور بخری و کانفیگ کنی و . . .
                      منم خیلی تلاش کردم ولی برای این قضیه به جای نرسیدم تنور هزینش بالاست اگه نمیخوای خیلی هزینه کنی همین کدی که زدی اوکی هست فقط یه repet براش بزار که اگه طرف گوشی رو دیر برداشت یه بار دیگه براش پخش بشه . یا اینکه میتونی همون یکبار بزار پخش بشه ولی این جمله رو هم به ته فایلت اضافه کن که مثلا "برای شنیدن مجدد پیغام کلید یک ، برای گرفتن کد رهگیری کلید 2 و برای قطع تماس کلیدی را فشار دهید ."
                      اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط paatimar مشاهده پست
                        منم خیلی تلاش کردم ولی برای این قضیه به جای نرسیدم تنور هزینش بالاست اگه نمیخوای خیلی هزینه کنی همین کدی که زدی اوکی هست فقط یه repet براش بزار که اگه طرف گوشی رو دیر برداشت یه بار دیگه براش پخش بشه . یا اینکه میتونی همون یکبار بزار پخش بشه ولی این جمله رو هم به ته فایلت اضافه کن که مثلا "برای شنیدن مجدد پیغام کلید یک ، برای گرفتن کد رهگیری کلید 2 و برای قطع تماس کلیدی را فشار دهید ."
                        والا فعلا که همین کارو کردم

مرسی

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                        در حال انجام ...
                        X