اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تنظیمات صف در استریسک - اعلام شما نفر چندم صف انتظار هستید

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

تنظیمات صف در استریسک - اعلام شما نفر چندم صف انتظار هستید

توی استریسک 11 یک queue درست کردم که 5 تا agent هم عضوش هستند و توی تنظیمات صف استراتژی رو هم به صورت rrmemory گذاشتم که پشت سر هم زنگ بخورند. میخوام این گزینه رو که توی صف انتظار در الستیکس میگه "شما نفر x ام در صف انتظار هستید" رو اضافه کنم همچنین میخوام این پیغام هر 1 دقیق یکبار پخش بشه و در زمانی هم که پیغام پخش نمیشه از موزیک لایت استفاده کنم. لطفا اگر تجربه ای در این زمینه دارید راهنمایی بفرمایید. با تشکر

سلام. برا ی موزیک باید یه musicclass جدید در music on hold ایجاد کنید به نام light :
    کد PHP:
    vi /etc/asterisk/musiconhold.conf
    ---
    [
    light]
    mode=files
    directory
    =/var/lib/asterisk/moh/queue-music
    و در نهایت هم فایل موزیک رو در مسیر /var/lib/asterisk/moh/queue-music قرار بدید.

و musicclass مورد نظرتون رو در تنظیمات صف هم مشخص کنید :
    کد PHP:
    musicclass light 

و برای پخش یه فایل دیگه به صورت تکراری از دو آپشن زیر در تنظیمات صفتون استفاده کنید :
    کد PHP:
    periodic-announce your-file
    periodic
    -announce-frequency 60 
    هر 60 ثانیه یکبار فایلتون رو پخش میکنه.
    آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 01-24-2017, 03:50 PM.
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

سپاس از راهنمایی تون سرکار خانم وحید. من توی مسیر var/lib/asterisk/sound/moh/ یک دایرکتوری به نام light درست کردم که یک موزیک هم با فرمت wav و حجم 3 مگ کپی کردم اونجا. از توی تنظیمات musiconhold.conf هم که فرمودید به آخر فایل کد زیر رو هم اضافه کردم.
      کد PHP:
      [light]mode=filesdirectory=/var/lib/asterisk/moh/light
      از توی تنظیمات صفی هم که درست کردم آپشنی که فرمودید رو هم اضافه کردم.
      کد PHP:
      [test]
      strategy rrmemory
      wrapuptime 
      0
      timeout 
      10
      announce
      -frequency 15
      musicclass 
      light
      monitor
      -type MixMonitor
      monitor
      -format wav
      eventwhencalled 
      yes
      member 
      => SIP/1020 
      ولی متاسفانه فایلی که گذاشتم اونجا پخش نمیشه. وقتی لاگ ها رو بررسی کردم توی لاگ ها میگه نمیتونه کلاس موزیک آنهولد رو پیدا کنه.
      کد PHP:
      Music on Hold class 'light' not found in memory 
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-18-2017, 06:59 PM.

کامنت

نوشته شده توسط linuxtrack مشاهده پست
        سپاس از راهنمایی تون سرکار خانم وحید. من توی مسیر var/lib/asterisk/sound/moh/ یک دایرکتوری به نام light درست کردم که یک موزیک هم با فرمت wav و حجم 3 مگ کپی کردم اونجا. از توی تنظیمات musiconhold.conf هم که فرمودید به آخر فایل کد زیر رو هم اضافه کردم.
        کد PHP:
        [light]mode=filesdirectory=/var/lib/asterisk/moh/light
        با تشکر. این مشکل هم برطرف شد. تنظیمات musiconhold.conf که در بالا فرموده بودید باید به این صورت باشه :
        کد PHP:
        [light]
        mode=files
        directory
        =/var/lib/asterisk/moh/light

کامنت

متاسفانه در تگ php در یک خط افتاده بود که پست رو آپدیت کردم.
          Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
          Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
          Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
          LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
          در حال انجام ...
          X