اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل با کمبود فضای ذخیره سازی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل با کمبود فضای ذخیره سازی

جدیدا الستیکس 4 را نصب کردم . منتهی فضایی را که در نظر می گیره برای راه اندازی 50 گیگ هست که کم است . حالا می خوام برای حل مشکل محل ذخیره شدن تماس های ضبط شده را تغییر بدم . بهترین مکانی که می تونم این تماس ها را منتقل کنم کجا می تونه باشه ؟ و آیا این راه کار درست است و یا راه کار بهتری وجود دارد ؟

سلام اگر فضا دارید روی خود سرور نگه دارید. ولی معمولا برای حجم تماس های سنگین این کار رو نمیکنند. شما میتونید یک هارد اکسترنال به سرور اضافه کنید یا اینکه اگر توی شبکه تون NAS, QNAP, FreeNAS یا SAN Storage و ... دارید میتونید یه فضایی رو از اینا به سرور مرکز تماس مانت کنید و بگید رکورد تماس ها بره توی اون فضای مانت شده بشینه.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:17 PM.

کامنت

سلام خسته نباشید
      من دقیقا میخوام بریزم داخل nas
      مسیر پیش فرضو /var/spool/asterisk/monitor چجوری تغییر بدم که بریزه داخل nas ؟با دستور باید mount بشه ؟

کامنت

نوشته شده توسط mohammfar مشاهده پست
        سلام خسته نباشید
        من دقیقا میخوام بریزم داخل nas
        مسیر پیش فرضو /var/spool/asterisk/monitor چجوری تغییر بدم که بریزه داخل nas ؟با دستور باید mount بشه ؟
        به سادگی میتونید این کار رو انجام بدید. ابتدا یه فضایی رو داخل nas storage تو share کنید بعد از اینکه داخل لینوکس mountش کردید یه دایرکتوری به نام test توش درست کنید و اطلاعات داخل دایرکتوری monitor در استریسک تو رو به اونجا انتقال بدید سپس دایرکتوری monitor رو به دایرکتوری test لینک کنید.
        برای لینک کردن یک دایرکتوری به دایرکتوری دیگه هم طبق این آموزش زیر (مورد شماره 20) انجام بدید.

یه راه دیگه هم میتونید انجام بدید اینه که کلا مسیر فایل های رکورد رو در استریسک به مسیر هارد جدید تغییر بدید.

این نکته رو هم مد نظر داشته باشید برای انجام این کار حتما باید شبکه تون استیبل باشه اگر شبکه قطع بشه لینوکس نمیتونه هارد رو مانت کنه و در نتیجه تماس هایی که رکورد دارند قطع میشه.
        آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:17 PM.

کامنت

ممنون بابت پاسخ خوب شما،با winscp هم میتونم این تغییرو انجام بدم؟(از طریق open terminal)

کامنت

نوشته شده توسط habili مشاهده پست
            سلام اگر فضا دارید روی خود سرور نگه دارید. ولی معمولا برای حجم تماس های سنگین این کار رو نمیکنند. شما میتونید یک هارد اکسترنال به سرور اضافه کنید یا اینکه اگر توی شبکه تون nas, qnap, freenas یا san storage و ... دارید میتونید یه فضایی رو از اینا به سرور مرکز تماس مانت کنید و بگید رکورد تماس ها بره توی اون فضای مانت شده بشینه.
            من کل هارد سرورم 1t هست . چطور می تونم مسیر را طوری قرار بدم که جای دیگری روی همون سرور ذخیره بشه ؟
            آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:18 PM.

کامنت

سلام
              به چند شیوه میتونید این کار رو بکنید :
              اول اینکه از تو دایلپلن دستی مسیر رکورد تماس ها رو تغییر بدید
              یا اینکه پوشه ی دیفالت (var-spool-asterisk-monitor) رو لینک کنید به مسیری که میخواهید
              و سوم اینکه کلا از داخل فایل asterisk.conf مسیر کل var/spool/asterisk رو تغییر بدید که خوب در این حالت همه پوشه های دیگه غیر از monitor هم منتقل میشن.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

ضمن تشکر از پاسخ یوزر امیر به شیوه ی زیر هم میتونین مسیر ذخیره سازی رکوردها رو در الستیکس تغییر بدید:
                منوی pbx --> تب General Settingf --> و فیلد Recording Location که باید آدرس دایرکتوی جدید رو توش وارد کنین.
                آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 06-20-2016, 01:06 PM.
                Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
                Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
                Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
                LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
                  ضمن تشکر از پاسخ یوزر امیر به شیوه ی زیر هم میتونین مسیر ذخیره سازی رکوردها رو در الستیکس تغییر بدید:
                  منوی pbx --> تب General Settingf --> و فیلد Recording Location که باید آدرس دایرکتوی جدید رو توش وارد کنین.
                  این مسیر کجا است ؟ نتونستم پیدا کنم

- - - Updated - - -

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
                  سلام
                  به چند شیوه میتونید این کار رو بکنید :
                  اول اینکه از تو دایلپلن دستی مسیر رکورد تماس ها رو تغییر بدید
                  یا اینکه پوشه ی دیفالت (var-spool-asterisk-monitor) رو لینک کنید به مسیری که میخواهید
                  و سوم اینکه کلا از داخل فایل asterisk.conf مسیر کل var/spool/asterisk رو تغییر بدید که خوب در این حالت همه پوشه های دیگه غیر از monitor هم منتقل میشن.
                  به چه مسیری منتقل کنم خوبه؟ منظورم این هست که چطوری میشه مسیری پیدا کرد که فضای اون مسیر به اندازه کافی جا داشته باشه
                  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 06-20-2016, 01:07 PM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                  در حال انجام ...
                  X