اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ضبط مکالمات پس از عملیات Transfer در استریسک

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ضبط مکالمات پس از عملیات Transfer در استریسک

ضبط مکالمات در استریسک با استفاده از تابع Monitor یا MixMonitor انجام می شود . این عملیات پس از انتقال تماس متوقف میشود . متغیر AUDIOHOOK_INHERIT این امکان را به شما می دهد که عملیات ضبط مکالمات پس از انتقال نیز ادامه پیدا کند .

کد PHP:
    exten => 2000,1,MixMonitor(blah.wav)

exten => 2000,n,Set(AUDIOHOOK_INHERIT(MixMonitor)=yes)

exten => 2000,n,Dial(SIP/2000)

exten => 4000,1,Dial(SIP/4000
    در DialPlan بالا در صورتی که کاربری با داخلی ۲۰۰۰ تماس بگیرد و داخلی ۲۰۰۰ آنرا به ۴۰۰۰ ترانسفر کند ضبط مکالمات بعد از عملیات ترانسفر ادامه پیدا کرده و در فایل blah.wav ذخیره می شود .
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-12-2020, 12:35 AM.
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

سلام
    این دقیقن مشکل من هست ، این ضبط را برای تعداد زیادی داخلی چگونه باید برنامه ریزی کرد و آیا این ضبط در پنل Monitoring الستیکس ظاهر می شود ، یا بهتر بگم چه کاری باید کرد که در آن قسمت نشان داده شود؟

کامنت

مگه الستیکس ندارید؟
      الستیکس تماسهای ترنسفر شده رو هم ضبط میکنه

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

الستیکس داریم اما موقعی که ترنسفر می کنیم دیگه مکالمه ضبط نمی شه مشکل ممکنه از کجا باشه؟

کامنت

الستیکس تماس های ترنسفر شده هم ذخیره میکنه منتها در یک فایل جدید و متاسفانه اون فایل رو پنل مانیتورینگ نمایش نمیده اما اگر شما دستی به این مسیر بروید /var/spool/asterisk/monitor میتوانید فایل های رکورد شده بعد از ترنسفر را هم پیدا و بشنوید.

کامنت

سلام یه بنده خدایی یه اسکریپت نوشته با پی اچ پی که یه پنل رکوردینگ جدا به شما میده و میتونید تمامی تماس های ضبط شده روز ماه و یا سال جاری را داشته باشید که در این پنل لینک دانلود اون فایل هم موجوده منتها عذر خواهی میکنم وقت نداشتم خیلی بررسی کنم لینکش رو میذارم شما زحمتش رو بکشید و بسیار خوشحال میشم در صورت رسیدن به نتیجه در انجمن برای بقیه هم به اشتراک بذارین تا بقیه دوستان هم استفاده کنند.
            آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-12-2020, 12:34 AM.

LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

کامنت

حتمن ممنون از وقتی که گذاشتید ، من امروز باز هم بررسی کردم و متوجه شدم الستیکس 2.4 که دو تا ازش رو زیر بار دارم ترنسفر ها رو هم ضبط می کنه اما این یکی که این فکر می کنم 2.5 باشه این مشکل عدم ضبط رو داره

کامنت

داخل پوشه مانیتور اون یکی الستیکس که گفتین 2.5 هست برین ببینین اونجا هم دخیره نشده؟

کامنت

سلام
                  کامل دو تا الستیکس را بررسی کردم ، هم 2.5 و هم 2.4 ضبط می کنند اما در 2.4 در پنل مانیتورینگ نشان داده می شود اما در 2.5 خیر
                  از script که دوستمون backtrack معرفی کرده بود استفاده کردم به خوبی کار می کرد
                  راه اندازی آن هم ساده بود اما همچنان متوجه نشدم چرا این مشکل پیش آمده بود

کامنت

نوشته شده توسط rasouljalali مشاهده پست
                    سلام
                    کامل دو تا الستیکس را بررسی کردم ، هم 2.5 و هم 2.4 ضبط می کنند اما در 2.4 در پنل مانیتورینگ نشان داده می شود اما در 2.5 خیر
                    از script که دوستمون backtrack معرفی کرده بود استفاده کردم به خوبی کار می کرد
                    راه اندازی آن هم ساده بود اما همچنان متوجه نشدم چرا این مشکل پیش آمده بود
                    سلام. ورژن بتا رو نصب کردین؟ خوب اگه یتا رو نصب کردین stable نیست و احتمالا به همین دلیل رکورد رو در پنل مانیتورینگ قرار نمیده.
                    دوست عزیز اگه مقدوره لطف میکنین داکیومنت راه اندازی اون اسکریپت رو در انجمن قرار بدین تا بقیه دوستان هم استفاده کنن
                    بسیار سپاسگدارم

کامنت

سلام

الستیکس را به 2.4 تغییر دادم و مساله حل شد
                      اسکریپت را هم حتمن ، در همین چند روز آماده اش می کنم

کامنت

سلام به همه دوستان

آموزش و توضیجات اسکریپت cdr خدمتتان ارائه می شود
                        امید است مفید باشد

با سپاس

cdr.pdf
                        cdr.zip

کامنت

ممنون آقای جلالی واقعا باعث خوشحالیست که تجربیات خودتون رو برای بالا بردن سطح علمی انجمن به اشتراک میذارید.
                          موفق باشید :263:
                          بسته شد.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                          در حال انجام ...
                          X