اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

استفاده کردن از یک سرور بین دفاتر مجزا جهت راه اندازی ویپ

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

استفاده کردن از یک سرور بین دفاتر مجزا جهت راه اندازی ویپ

سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    دوستان میشه برای چند دفتر از یه شرکت توی نقاط مختلف کشور جهت راه اندازی ویپ ، همشون از یه سرور استریسک مثلا در دفتر شماره یک استفاده کنند در صورتی که هر دفتر مثله قبل خطوط تلفن خودشون رو هم داشته باشن ؟
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

اساتید گرامی کسی نیست راهنمایی کنه ؟

کامنت

نوشته شده توسط ksh9 مشاهده پست
      سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
      دوستان میشه برای چند دفتر از یه شرکت توی نقاط مختلف کشور جهت راه اندازی ویپ ، همشون از یه سرور استریسک مثلا در دفتر شماره یک استفاده کنند در صورتی که هر دفتر مثله قبل خطوط تلفن خودشون رو هم داشته باشن ؟
      بله امکانش هست شما می تونید در دفتر مرکزی سرور خودتون رو راه اندازی کنید و تعریف کنید چه یوزری از چه مسیری تماس شهری خودش رو برقرار کنه جزئیات درخواستون رو مشخص کنید تا بهتر راهنمایی کنیم

کامنت

سلام بله میشه
        فقط باید در هر دفتر به ازای تعداد خطشون گیت وی fxo بذارید و این گیت وی ها رو با الستیکس ترانک بزنید و در سرور الستیکس هم بگید که مثلا داخلی اصفهان از ترانک اصفهان برن بیرون که همون گیت وی توی اصفهان هستش که خوب طبیعتا این راه اصلا منطقی نیست و برای استفاده از خطوط اصفهان داخلی باید وصل شه به سرور و سرور تماس رو بفرسته سمت گیت وی و این کار از طریق بستر اینترنت انجام میشه در حالی که خطوط کنار داخلی ها هستن و نیاز به این دور زدن قمری نیست

من به شما راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنم
        مثلا در اصفهان شما ۲ خط شهری دارین و همچنین میخواین ۲ تا داخلی هم داشته باشین
        یک گیت وی 2fxo-2fxs تهیه کنین دو خط رو به پورت های o وصل کنین و دو تلفن آنالوگ هم به دو پورت s
        حالا گیت وی رو از طریق بستر اینترنت با الستیکس که مثلا تو تهرانه ترانک بزنید و دو پورت s گیت وی رو تو الستیکس رجیستر کنید تا بشن جزو داخلی های الستیکس و تماس داخلی به داخلی برقرار بشه
        برای اتصال این دو داخلی با خطوط شهری هم در خود گیت وی تعریف کنین که اگر fxs گرفت 9x از پورت fxo گیت وی بره بیرون
        فقط حواستون باشه که تماس این دو داخلی با بیرون توالستیکس رکورد نمیشه چون اصلا تو الستیکس نمیره و مستقیما تو گیت وی انجام میشه (از پورتfxs به پورت fxo)
        البته میشه دیوایسی انتخاب کنین برا این کار که بتونین تماسها رو رکورد کنین
        آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 12-15-2014, 08:51 AM.
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

اگه نخواستین از تلفن آنالوگ استفاده کنین به جای گیت وی از ippbx سخت افزاری استفاده کنین که میشه توش داخلی سیپ تعریف کنین و همچنین این داخلی ها رو مستقیما تو خود دیوایس بفرستین سمت پورتهای fxo
          همچنین با الستیکس ترانک بشه تا داخلی ها با هم در ارتباس باشن

LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

کامنت

نوشته شده توسط Backtrack مشاهده پست
            سلام بله میشه
            فقط باید در هر دفتر به ازای تعداد خطشون گیت وی fxo بذارید و این گیت وی ها رو با الستیکس ترانک بزنید و در سرور الستیکس هم بگید که مثلا داخلی اصفهان از ترانک اصفهان برن بیرون که همون گیت وی توی اصفهان هستش که خوب طبیعتا این راه اصلا منطقی نیست و برای استفاده از خطوط اصفهان داخلی باید وصل شه به سرور و سرور تماس رو بفرسته سمت گیت وی و این کار از طریق بستر اینترنت انجام میشه در حالی که خطوط کنار داخلی ها هستن و نیاز به این دور زدن قمری نیست

من به شما راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنم
            مثلا در اصفهان شما ۲ خط شهری دارین و همچنین میخواین ۲ تا داخلی هم داشته باشین
            یک گیت وی 2fxo-2fxs تهیه کنین دو خط رو به پورت های o وصل کنین و دو تلفن آنالوگ هم به دو پورت s
            حالا گیت وی رو از طریق بستر اینترنت با الستیکس که مثلا تو تهرانه ترانک بزنید و دو پورت s گیت وی رو تو الستیکس رجیستر کنید تا بشن جزو داخلی های الستیکس و تماس داخلی به داخلی برقرار بشه
            برای اتصال این دو داخلی با خطوط شهری هم در خود گیت وی تعریف کنین که اگر fxs گرفت 9x از پورت fxo گیت وی بره بیرون
            فقط حواستون باشه که تماس این دو داخلی با بیرون توالستیکس رکورد نمیشه چون اصلا تو الستیکس نمیره و مستقیما تو گیت وی انجام میشه (از پورتfxs به پورت fxo)
            البته میشه دیوایسی انتخاب کنین برا این کار که بتونین تماسها رو رکورد کنین
            ممنون که جواب دادید
            یعنی هر دفتری خطوط شهری جداگانه داره اما داخلی هاش تو سرور دفتر مرکزی رجیستر میشن ، درسته ؟

کامنت

بله دقیقا و اینکه میتونین تعریف کنین که داخلی های اصفهان از خطوط شهری تهران (مرکز) هم استفاده کنن.

کامنت

تشکر و سپاس از شما دوست عزیز به خاطر راهنماییتون .

کامنت

سلام بستر ارتباطی بین دفاتر به چه صورت هست ؟ اگر از اینترانت یا mpls استفاده میکنید میتونید داخلی ها رو روی همین بستر انتقال بدین به گیت وی هم احتیاجی نیست ولی اگر از بستر اینترنت میخواهید انتقال دهید طبق راهنمایی های دوستان عمل کنید. این نکته رو هم بگم که برای انتقال صدا از بستر اینترنت هم حتما نکات امنیتی را رعایت کنید که مشکل پیش نیاد.

کامنت

بستر اینترنت هست ، اگه مدیر کمی خسیس باشه نخواد زیاد هزینه کنه آیا میشه گیتوی حذف کنیم بجاش بوسیله مودم پکت ها رو انتقال بدیم به دفتر مرکزی ؟

کامنت

شدن میشه ولی کار یه کم سخت تر میشه ولی یه راه حل ساده تر و امن تر اینکه یه میکروتیک توی دفتر مرکزی بذارین و روش vpn راه اندازی کنید و دفاترتون به دفتر مرکزی vpn بزنن و داخلی هاشون رو ریجیستر کنن

کامنت

این روش خوبیه و هم امن ، اما ممکنه ایراداتی هم داشته باشه
                        مثلن دفاتر اینترنتشون قطع میشه و از اینترنت دفتر مرکزی استفاده میکنن ، درسته ؟

کامنت

بله درست میفرمایید اگر اینترنت قطع شه توی تمام سولوشن هاتون دچار مشکل میشید. بعضی جاها دیدم که از یک اینترنت بک آپ استفاده میکنند و بالانس میکنند که هر موقع اولی قطع شد بره روی دومی که مشکلی پیش نیاد.

کامنت

خب با این تفاسیر یک راه حل جامع ، کامل ، امن و در عین حال کم هزینه چی میتونه باشه ؟

کامنت

مدیرعامل تون اگر 150 تومن لطف کنن هزینه کنن به نظرم با میکروتیک میتونید با کمترین هزینه و امن ترین راه حال راه اندازی کنید :32:

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X