اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ترانک بین دو سرور

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ترانک بین دو سرور

سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیز
    برای ترانک بین دو سرور استریسک آیا حتمن باید از ip static استفاده کنیم یعنی هر دو سرور باید ip static داشته باشن ؟
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

سلام خیر نیازی به ip static ندارید با ip local هم میتونید تست بگیرین. آموزش ترانک بین دو سرور الستیکس هم میتونید از این لینک ببینید.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 08:16 PM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

ممنون که جواب دادین ،
      اما ممکنه ip سرور که لوکالی هست از طرف isp تغییر کنه ، اونوقت چی ؟

کامنت

ببینین قطعا باید از ip ثابت استفاده کنین
        اگر این سرورهاتون تو یه شبکه هستن که قطعا با به هر کدوم آی پی static بدین و نه dhcp
        و اگر هم سرورهاتون از طریق اینترنت قراره ترانکشون برقرار بشه باز هم باید آی پی ثابت داشته باشن همون ip public
        که حالا یا port forward میکنیم ویا از طریق دیوایس هایی مثل میکروتیک ip public رو دایرکت میکنیم رو سرور الستیکس
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

بازم ممنون که وقت میذارین و جواب میدین ، واقعن ممنونم
          یعنی باید برای تمامی سرورای شعبات که میخوایم از طریق اینترنت voip را واشون انتقال بدیم ip public بخریم و به صورت static روشون set کنیم ؟

کامنت

قطعا باید برای تمامی شعبات یک ip public داشته باشید ولی پیشنهاد میکنم این ip رو به صورت مستقیم روی سرورهاتون ست نکنید که از لحاظ امنیتی دچار مشکل خواهید شد و به احتمال زیاد سرورتان هک خواهد شد. سعی کنید از فایروال خود لینوکس یا میکروتیک برای امنیت استفاده کنید. این لینک ها رو هم حتما مطالعه کنید ::75::75:

معرفی انواع ip ها :

امنیت سرورهای ویپ :

کامنت

تشکر از همه اساتید و دوستان عزیز که راهنماییم کردند .

کامنت

دوستان یه سوال دیگه ، فقط اگه بد پرسیدم شما اصلاحش کنید :
                یه کم واسم گنگه ، یعنی باید ip public که خریدیم رو روی روتر یا مودم ست کنیم و و به سرور استریسک که تو شبکه لوکالی خودمون هس را یه private ip بدیم و روی مودم port forward انجام بدیم و جهت ارتباط به شعبه دیگه ip روتر طرف مقابل رو توی ترانک ست کنیم ؟

کامنت

نوشته شده توسط ksh9 مشاهده پست
                  دوستان یه سوال دیگه ، فقط اگه بد پرسیدم شما اصلاحش کنید :
                  یه کم واسم گنگه ، یعنی باید ip public که خریدیم رو روی روتر یا مودم ست کنیم و و به سرور استریسک که تو شبکه لوکالی خودمون هس را یه private ip بدیم و روی مودم port forward انجام بدیم و جهت ارتباط به شعبه دیگه ip روتر طرف مقابل رو توی ترانک ست کنیم ؟
                  بله شما وقتی ip public تون رو تهیه کردین و روی روتر تو ست شد پورت فورواردینگ رو انجام بدین. مثلا تعریف میکنید هر کسی با پورت 5060 که برای ویپ هست روی ای پی پابلیک تون اومد وصل بشه به ip local سرور استریسک تون که مثلا 192.168.1.10 هست. در بخش میکروتیک قسمت پورت ها و پروتکل ها آموزش کامل فوروارد کردن پورت ها رو روی فایروال توضیح دادم این بخش رو مطالعه کنید شما مفاهیم فوروارد کردن رو خوب یاد بگیرید روی فایروال های دیگه هم مثل همین کاری که من انجام دادم هست.
                  اگر سوالی بود بازم در بخش مربوطه سوال کنید :

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                  در حال انجام ...
                  X