اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش لاگ گیری در میکروتیک و ارسال لاگ ها به یک لاگ سرور دیگه برای مانیتور کردن کاربرها

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش لاگ گیری در میکروتیک و ارسال لاگ ها به یک لاگ سرور دیگه برای مانیتور کردن کاربرها

سلام خدمت دوستان و سروران گرامی
    توی این آموزش قصد دارم روش لاگ گیری در میکروتیک رو به شما نشون بدم . یکی از کارهایی که میشه با لاگ گیری انجام داد این هست که متوجه میشید که یوزرهاتون مثلا امروز چه سایت هایی رو بازدید داشتند و خیلی کارهایی دیگه . که من لاگ گیری از یوزرها رو نشون میدم که چه سایت هایی رو بازدید کردند .

برای اولین مرحله ما باید Web Proxy رو فعال کنیم از منوی IP زیر منوی Web Proxy رو انتخاب میکنیم . از پنجره Web Proxy Setting تیک چک باکس Enable رو میزنیم که فعال بشه و در قسمت Src Address هم باید گیت وی شبکه مون رو بدیم و در قسمت Port هم پورت 8080 رو انتخاب میکنیم و ok کنیم . مطابق تصویر :
    برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Menu_280.png
نمایش ها:	1
اندازه:	105.4 KB
شناسه:	17641
    سپس یه رول از قسمت فایروال براش مینویسیم که هر کس از پروتکل وب TCP استفاده کرد بندازتش روی پورت 8080 که برای Web Proxy هستش .
    مطابق شکل از منوی IP و زیر منوی Firewall و تب NAT یک Rule اضافه میکنیم که Chain=dstnat و Protocol=TCP و Dst.Port=80 و سپس به تب Action رفته و Action=Redirect و To Port=8080 قرار میدهیم و OK میکنیم.
    نکته : رول که برای Redirect کردن نوشتین باید باید بالاتر از همه rule ها باشد.مثل عکس :

نام:	Selection_282.png
اندازه:	65.5 KB
شناسه:	17642

نام:	Selection_283.png
اندازه:	51.1 KB
شناسه:	17643
    خب در این بخش ما باید بگیم که لاگ ها در خود میکروتیک ذخیره بشه یا میکروتیک لاگ ها رو به لاگ سرور ارسال کنه.
    ابتدا از منوی System و زیر منوی Logging رو انتخاب میکنیم و از پنجره لاگین یه Rule اضافه میکنیم از پنجره New Log Rule از قسمت Topic روی لیست کشویی کلیک کرده و از داخل لیست گزینه web proxy رو انتخاب میکنیم و در قسمت Action از لیست کشویی گزینه Remote رو انتخاب میکنیم و ok میکنیم. مطابق شکل :

نام:	Menu_286.png
اندازه:	90.7 KB
شناسه:	17644

از همون پنجره Logging وارد تب Actions میشیم. روی رول Remote کلیک کرده تا باز بشه سپس در قسمت Remote Address آی پی سیستمی که لاگ سرور رو روش راه اندازی کردیم رو میدیم که میتونه لینوکس باشه یا ویندوز . سرور من ویندوزی هست که Kiwi Syslog Server رو که زیر مجموعه نرم افزار Solar winds هست رو روش نصب کردم بعدش ok رو میزنیم که تغییرات ذخیره بشه . مطابق شکل :

نام:	Selection_287.png
اندازه:	20.4 KB
شناسه:	17645
    حالا کافیه که نرم افزار log server رو باز کنید میبینید که میکروتیک داره لاگ ها رو به سمت شما هدایت میکنه .

نام:	Selection_288.png
اندازه:	48.5 KB
شناسه:	17646

فیلم آموزشی هم در اولین فرصت آپلود میکنم. امیدوارم این آموزش براتون مفید واقع شده باشه اگه استقبال خوب باشه برای خودم شخصا روحیه میشه که آموزش های بعدی رو هم بزارم.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 12-01-2013, 05:31 PM.

سلام تشکر از شما
    یک سوال داشتم
    میشه لاگ هارو به IBSng رایگان ارسال کرد که داخل اون بشه دید یوزر ها کجا رفتن؟

کامنت

خوب core IBsng لینوکسه اگر شما syslog رو توش فعال کنید میتونید لاگ های میکروتیک رو بفرستید سمت لینوکس و از اونجا هر کار خواستید انجام بدید.
      Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
      Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
      Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
      LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
        خوب core IBsng لینوکسه اگر شما syslog رو توش فعال کنید میتونید لاگ های میکروتیک رو بفرستید سمت لینوکس و از اونجا هر کار خواستید انجام بدید.
        نیزا نیست کش سرور روی IBSng نصب بشه؟
        من مواردی که گفتید رو یاد ندارم.میشه آموزش قرار بدین برای این کار؟

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
          سلام
          میشه من رو برای این مورد راهنمایی کنید؟
          سرور میکروتیک دارم برای اینترنت و یک سرور هم برای اکانتینگ که ibs رایگان هست.
          میخوام لاگ بازدید های کاربران رو که در میکروتیک هست در ibs ببینم.

کامنت

یک نگاه به این ویدیو بنداز
            نرم افزاری که با سرعت بالا سایت های بازدید شده کاربران را ذخیره و قابلیت گزارش کیری از روی آدرس آی پی ، مک و یوزرنیم و سایت بازدید شده را دارد جهت تهیه ی نرم افزار با شماره 09133766085 تماس حاصل کنید دیدئو dideo

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X