اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

نصب لینوکس برای اولین بار

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

سوال نصب لینوکس برای اولین بار

سلام . من میخوام لینوکس اوبونتو نصب کنم چون مرتبه اولیه که میخوام با لینوکس کار کنم . همه جا نوشته شده که برای نصب باید مادربرد از حالت UEFI ‍‍‍‍پشتیبانی کنه و هارد هم باید gpt باشه . میخواستم بدونم فقط و فقط باید این امکانات باشه یا نه ؟ چون در اینصورت نمشه رو کامپیوتر های قدیمی لینوکس نصب کرد
    لپتاپ خودم LENOVO G560 هست .

سلام. روی سیستم های قدیمی من نصب کردم نمیدونم موفق شدید روی لپ تاپ تون اوبونتو نصب کنید؟

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

سلام . متاسفانه نمیتونم نصب کنم . لپتاپ من از UEFI و GPT پشتیبانی نمیکنه . بنابر این نتونستم نصب کنم . مشکل نصب من هم همین دو مورد هست . ممنون میشم کمکم کنی .

کامنت

سلام، لطفا ارروی که موقع نصب میگیرید رو در پست قرار بدید.
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

راستش من میخواستم با ماشین مجازی لینوکس نصب کنم که بخاطر شرایط مادربرد و هارد بیخیال شدم . الان دارم با بوت مستقیم نصب میکنم ( بابت از این شاخه به اون شاخه پریدن خودم معذرت میخوام ) . الان مشکلم با انتخاب پارتیشن برای نصب لینوکس شده . من 2تا هارد دارم که اولی فقط روش ویندوز نصبه و دومی هم اطلاعاتم هست . من یه درایو از هارد دوم رو خالی کردم که توی اون لینوکس نصب کنم . ولی موقع نصب فقط فضاهای پر و خالی رو بهم نشون میده . میشه راهنماییم کنید ؟؟؟ Please

کامنت

موقع نصب سیستم عامل به قسمتی که میرسید برای پارتیشن بندی هست، اون پارتیشنی که برای اوبونتو گذاشتید کنار و خالی هست رو انتخاب کنید. بعد delete کنید. در آخر همون پارتیشن رو انتخاب کنید یا بزنید خودش اتوماتیک بسازه یا دستی خودتون اضافه کنید پارتیشن ها رو.

فقط دقت داشته باشید از اطلاعات تون بک آپ بگیرید اشتباها کلا هارد یا پارتیشن دیگه ای رو فرمت نکنید!

سعی کنید از این آموزش هم کمک بگیرید. از قسمت 8 به بعد.
            در پنج شنبه 23 آپریل 2020 سازنده توزیع لینوکس اوبونتو (https://linux-zone.org/forums/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3-linux-forum/%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3-beginner-basics/3702

کامنت

موقع انتخاب درایو با این قسمت مواجه میشم . ممنون میشم بهم اطلاع بدین برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	photo_2023-12-13_20-02-51.jpg
نمایش ها:	82
اندازه:	464.9 KB
شناسه:	29985 برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	photo_2023-12-13_20-02-55.jpg
نمایش ها:	84
اندازه:	479.6 KB
شناسه:	29986

کامنت

هاردی که زده sdb اگر اشتباه نکنم هاردی هست که ویندوز روش نصب هست. شما یه دونه هارد sdb دارید که هیتاچی 500 گیگ هست. یه هارد دیگه هم sdc وصله. اون نمیدونم هاردتون هست یا درایو دیگه.

شما روی هارد هیتاچی میخواید نصب کنید؟

کامنت

بله . قصدم این بود که یکی از درایوهایی که برای اینکار اختصاص داده بودم رو برای لینوکس بزارم که نشد . راستش از روی راهنمایی که لینکش رو گذاشته بودین جلو رفتم و از فضای /dev/sda فضای آزاد ایجاد کردم و ۲ درایوی که گفته بودین رو ساختم و نصب کردم . حالا لینوکس دارم ولی ویندوز ندارم😅😅

کامنت

فکر کنم زدید درایو ویندوز تون رو فرمت کردید. 😐 امیدوارم اطلاعاتی نداشته باشید روش. اگر هم بوده بک آپ گرفته باشید از قبل. باید قبل از نصب هاردهای دیگه رو کلا قطع میکردید فقط هاردی که قصد داشتید لینوکس روش نصب بشه رو وصل میکردید به سیستم. بعد که نصب لینوکس تموم شد اون یکی هاردها رو هم وصل میکردید.

کامنت

😅😄خدارو شکر اطلاعاتی نداشتم داخلش . اگر بخوام هم ویندوز داشته باشم هم لینوکس به نظر شما چیکار کنم ؟ از اول ویندوز روی هارد اولم نصب کنم بعد اونو جدا کنم لینوکس رو نصب کنم ؟ اون اطلاعاتی که روی هارد دوم دارم و بردارم بعد نصب کنم؟ بعد از نصب میتونم از فضای هارد دوم توی ویندوز استفاده کنم ؟

کامنت

اصولیش اینه که DualBoot نصب کنید کنار همدیگه. به روش های مختلف میتونید نصب کنید. میتونید روی هارد اول تون ویندوز نصب کنید. بعد که تموم شد ارتباط هارد رو قطع کنید، فقط هاردی که میخواید روش اوبونتو نصب کنید رو وصل کنید. بعد روی هارد دوم هم اوبونتو نصب کنید. بعد از اتمام کار هر دو هارد رو که وصل میکنید میتونید هر موقع نیاز به لینوکس داشتید بوت اول تون رو از داخل بایوس روی هارد لینوکس ست کنید هر موقع هم ویندوز نیاز شد بذارید روی ویندوز.

روش دوم این هست که هر دو سیستم عامل روی یک هارد کنار همدیگه باشند یا اگر هر کدوم روی یک هارد هستند موقع پارتیشن بندی گراب رو روی همون هاردی که ویندوز روش هست نصب کنید که موقع ریبوت سیستم نیاز نباشه اولویت بوت هاردها رو برای انتخاب سیستم عامل تغییر بدین.

روش سوم اینه که روی همین لینوکسی که نصب کردید یک ویرچوال باکس نصب کنید. روی ویرچوال باکس تون یه ویندوز بیارین بالا. هر موقع توی سیستم عامل لینوکس نیاز به ویندوز پیدا کردید ویرچوال باکس تون که ویندوز روش نصب کردید رو اجرا کنید.

برای یادگیری خوبه اینهه وقت میذارید و تلاش میکنید ولی به نظرم جای شما بودم روی همون ویندوز یه ماشین لینوکس میوردم بالا یه مدت باهاش کار میکردم بعد مهاجرت میکردم به لینوکس. یا همین لینوکس رو دیگه دست نزنید. یه ویندوز با ویرچوال بیارید بالا کارهای ویندوزی رو اونجا انجام بدین تا یه مدت که دست تون تو لینوکس راه بیوفته.

آموزش نصب Dualboot هم توی انجمن یه آموزش قدیمی هست. اوبونتو و ویندوز کنار همدیگه یادم هست قبلا گذاشته بودم. اونم فرصت شد لطفا مطالعه کنید.
                        آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 12-14-2023, 01:21 AM.

کامنت

ممنونم از راهنماییت رفیق . خیلی لطف کردی 🌹🌹🌹🌹

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                          در حال انجام ...
                          X