اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

نوشتن یک فایروال ساده

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نوشتن یک فایروال ساده

سلام من یه فایروال ساده میخوام بنویسم
    در حد فیلتر کردن مک آدرس و آی پی آدرس

از یکی کارت شبکه ها به سوئیچ و دومی به سرور متصل هست.

فقط میخوام بعضی از کامپیوتر ها متصل بشن.

یه سرنخ هم بهم بدید بقیشو میرم خودم

با سلام خدمت دوست عزیز ... فایروال ها یه برنامه هست که شما رو از نت جدا میکنه مثه یک لایه عمل میکنه که تمام اتصالات خارجی به فایروال متصل میشن و تمام اتصالات داخلی هم به فایروال ... به این صورت که شما یک برنامه تعریف میکنید که دارای سوکت باشه و چند تا پورت باز میکنید ... و برنامه هاتون رو به ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ : port متصل میکنید از اون طرف هم شما فایروال رو در حالت listen میذاری و ای پی های غیر مربوط رو drop میکنید

کامنت

سلام. شما به دوصورت می کنید عمل کنید. اول اینکه همه آی پی ها رو ببندید فقط آی پی های موردنظر رو دسترسی بدید و
      دوم اینکه همه ی آی پی ها رو دسترسی بدید بغیر از چند تا ip که باید drop شون کنید:

من مثال زیر رو میزنم که امکان دسترسی برای آی پی 192.168.1.100 رو مسدود میکنه:
      کد:
      iptables -A INPUT -s 192.168.1.100 -j DROP
      و با دستور زیر امکان دسترسی برای سایر IP ها غیر از IP بالا باز میشه:
      کد:
      iptables -A INPUT -j [COLOR=#333333][FONT=Menlo]ACCEPT[/FONT][/COLOR]
      و اگر بخواهیم دسترسی رو صرفا یه پورت خاص (مثلا پورت ۲۲) رو برای یه IP ببندیم هم :
      کد:
      iptables -A INPUT -s 192.168.1.100 -p tcp --destination-port 22 -j DROP
      فراموش نکنید که بعد از دستور بالا با استفاده از دستور زیر آنرا ذخیره کنید:
      کد:
      service iptables save
      آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 01-17-2016, 03:24 PM.
      Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
      Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
      Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
      LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

خیلی ممنون از توضیحات کافی شما
        ولی چیزی که من میخوام اینه:

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	firewall.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	14.8 KB
شناسه:	17275

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
        در حال انجام ...
        X