اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تعمیر هارد در لینوکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

تعمیر هارد در لینوکس

سلام.

ممکنه کامیپوتر ویا سرور شما به صورت ناگهانی قطع شود و بعد از ریستارت هم بالا نیاید.
    در این صورت از دیتاسنتر درخواست kmv کنید تا متن ارور رو مشاهده کنید. برای کامپیوتر هنگام بوت شدن متن ارور نمایش داده میشود.

درصورتی که ارور مربوط به هارد بود ، طبق اموزش این مطلب میتوانید مشکل را حل کنید.

معمولا به علت فشار زیاد روی سرور مثلا دانلود یک فایل 10 گیگی توسط 100 نفر در لحظه باعث درگیر شدن io و فشار امدن روی هارد میشود.

برای تعمیر پارتیشن اسیب دیده در لینوکس به راحتی به کمک یک دستور میتوانید این کار را انجام دهید.
    دستور :
    کد:
    e2fsck /dev/sda1
    به جای /dev/sda1 مکان پارتیشن اسیب دیده را وارد کنید.

موفق باشید.

سلام. تشکر بابت پست منتها اینکه خیلی کلی گفتین . مثلا اینکه سرور قطع میشود یعنی چی؟ آیا سرور هنگ میکنه؟ آیا خاموش یا ریست میشه؟ هاردش کرش میکنه؟ شبکه قطع میشه و .... دوم اینکه کاربر از کجا بفهمه که ارور دقیقا مربوط به هارده؟ در بعضی از ارور ها اصلا اشاره ای به هارد نشده ولی با یه چک فایل سیستم مشکل رفع میشه و این هم ناگفته نمونه که مواردی هم بوده که این قبیل دستورات مشکل ساز بودن و یه سری اطلاعات overwrite شدن . من خودم به شخصه یکبار با fsck یه سری پوشه هام دیتاش پاک شد و البته این رو در طول چک فایل سیستم بهم هشدار داد که بخشی از هاردت overwrite میشه.
    اگه لطف کنید بیشتر برای پست ها وقت بذارید تا مطالب کامل و مفیدی رو داشته باشیم که به درد کاربرها بخوره.
    سپاس فراوان
    آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 06-02-2015, 12:12 AM.
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
      سلام. تشکر بابت پست منتها اینکه خیلی کلی گفتین . مثلا اینکه سرور قطع میشود یعنی چی؟ آیا سرور هنگ میکنه؟ آیا خاموش یا ریست میشه؟ هاردش کرش میکنه؟ شبکه قطع میشه و .... دوم اینکه کاربر از کجا بفهمه که ارور دقیقا مربوط به هارده؟ در بعضی از ارور ها اصلا اشاره ای به هارد نشده ولی با یه چک فایل سیستم مشکل رفع میشه و این هم ناگفته نمونه که مواردی هم بوده که این قبیل دستورات مشکل ساز بودن و یه سری اطلاعات overwrite شدن . من خودم به شخصه یکبار با fsck یه سری پوشه هام دیتاش پاک شد و البته این رو در طول چک فایل سیستم بهم هشدار داد که بخشی از هاردت overwrite میشه.
      اگه لطف کنید بیشتر برای پست ها وقت بذارید تا مطالب کامل و مفیدی رو داشته باشیم که به درد کاربرها بخوره.
      سپاس فراوان
      سلام.
      "
      مثلا اینکه سرور قطع میشود یعنی چی؟ آیا سرور هنگ میکنه؟ آیا خاموش یا ریست میشه؟ هاردش کرش میکنه؟ شبکه قطع میشه و .... دوم اینکه کاربر از کجا بفهمه که ارور دقیقا مربوط به هارده؟
      "
      یعنی اینکه سرور از دسترسی خارج بشه و با ریستارت هم بالا نیاد. در این صورت برای بررسی اینکه مشکل از شبکه هست یا هارد یا ... باید از دیتاسنتر درخواست kvm کنید و در kvm درصورتی که مشکل از هارد باشه به وضوح مشخص هست و نام پارتیشن مشکل دار نیز ذکر شده.

"
      در بعضی از ارور ها اصلا اشاره ای به هارد نشده ولی با یه چک فایل سیستم مشکل رفع میشه و این هم ناگفته نمونه که مواردی هم بوده که این قبیل دستورات مشکل ساز بودن و یه سری اطلاعات overwrite شدن . من خودم به شخصه یکبار با fsck یه سری پوشه هام دیتاش پاک شد و البته این رو در طول چک فایل سیستم بهم هشدار داد که بخشی از هاردت overwrite میشه.
      "
      سطح اسیب در شرایط مختلف متفاوت هست. همینطور که خودتون ذکر کردید پیغام overwrite میدهد و درصورت تایید overwrite میشود و این بدین معناست با زدن تنها دستور امکان overwrite نیست.
      "
      " عذر میخوام از شما اگر مطلب ناقص هست :)

شب خوبی داشته باشید.

کامنت

من سرورم استفاده از سی پوش بالاس البته رم و فضایی اضافی زیاد دارم ولی تقریبا هر دو سه ساعت اخطار استفاده بالای سورس بهم ایمیل میشه
        چطوری می تونم فشار روی سی پی رو کم کنم
        سرور سنتوس و سی پینل نصبه است

کامنت

نوشته شده توسط mehrdadali14 مشاهده پست
          من سرورم استفاده از سی پوش بالاس البته رم و فضایی اضافی زیاد دارم ولی تقریبا هر دو سه ساعت اخطار استفاده بالای سورس بهم ایمیل میشه
          چطوری می تونم فشار روی سی پی رو کم کنم
          سرور سنتوس و سی پینل نصبه است
          اول باید شناسایی کنید چه سرویسی بیشتر از همه مصرف و پردازش داره ، بعد بهینه سازی سرویس رو شروع کنید.

کامنت

دستور top رو بزنید ببینید چه سرویسی بیشتر از همه داره از proccess هاتون استفاده میکنه

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X