اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

غیر فعال کردن برنامه های Autostart و بالا بردن سرعت سیستم در لینوکس

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  غیر فعال کردن برنامه های Autostart و بالا بردن سرعت سیستم در لینوکس

  چگونه سرعت لینوکس را افزایش دهیم ؟!
  در هنگام روشن شدن سیستم عامل لینوکس برخی برنامه ها اجرا می شوند که اونها رو در لینوکس Autostart می نامیم.
  گاهی این برنامه های پیش فرض بعد از نصب چند نرم افزار به وحود میان و سرعت سیستم رو در طی زمان کم می کنند و بهتره اون ها رو از حالت پیش فرض برداشت و گاهی باعث اشغال زیاد فضای رم سیستم می شوند که برای برخی سیستم های قدیمی این مشکل ساز خواهد شد !

  این آموزش برای همه ی لینوکس ها قابل اجرا است ولی توصیه می کنم این رو برای همه ی برنامه ها انجام ندهید و تنها برای اون تعداد که برای شما آشنا هستند انجام دهید.

  برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید نام:	Fastest-Linux-Distro-2012.jpg نمایش ها:	1 اندازه:	70.1 KB شناسه:	17931

  به هر حال تمامی تغییرات قابل برگشت خواهد بود و اگر دقت کنید کاری آسان و لذت بخش خواهد بود …..  ترمینال رو اجرا کنید و دستورات زیر رو در اون تایپ کنید (Ctrl+Alt+t ) :

  کد PHP:
  sudo -
  بعد از این دستور پسورد رو از شما درخواست می کند و دلیل وارد کردن این دستور وارد شدن با کاربر ریشه یا همان super user است.

  کد PHP:
  cd /etc/xdg/autostart 
  با دستور cd می توانید دایرکتوری را تغییر دهید . cd = change directory

  کد PHP:
  ls 
  دستور ls به معنی list directory است و لیست تمامی محتوای یک دایرکتوری را نمایش می دهد.

  حالا باید نرم افزار مورد نظر خود را که نیازی به اجرای آن در هنگام روشن سیستم ندارید, انتخاب کنید و همانند دستور زیر عمل کنید, در مثال زیر نرم افزار ubuntuone رو انتخاب کردم :

  کد PHP:
  mv ubuntuone-launch.desktop   ubuntuone-launch.orgin 
  mv به معنای move file است و برای تغییر دایرکتوری یک فایل به کار می رود ولی در این مثال برای تغییر نام یک objetct به نام دیگر استفاده شده است که یکی از استفاده های مهم این دستور است !

  با این دستور نرم افزار ubuntuone در هنگام روشن شدن سیستم اجرا نخواهد شد و این قابل برگشت است و کافی است پسوند orgin رو به desktop تغییر دهید تا سیستم به جالت اول باز گردد ….

  این تغییرات بعد از ری استارت کردن به وجود می آیند که با باز کردن برنامه ی system monitor می توانید تغییرات اعمال شده رو ببینید.
  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-13-2020, 05:33 AM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X