اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

یکطرفه بودن صدا روی اینترنت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

یکطرفه بودن صدا روی اینترنت

با سلام خسته نباشید به همه دوستان
    سرور الستیکس راه اندازی کردم تو بخش ارتباط بین داخلی و pstnمشکلی نداره ولی میزارمش پشت nat صدا یکطرفه میشه کلا هدف من برای ارتباط بین دفاتر شرکت و مدیران با داخلیها ازظریق softphon بوده کل مطالب این سایت و voip-iran خوندم کل سناریو
    ابتدا از free pbx قسمت sip setting ای پی استاتیک ست کردم که درسته جون zoiper رجیستر میشه فقط یک سوال دیگه قسمت etc/asterisk/sip conf تو قسمت generall که نباید بزنم چون الان به این شکله
    برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	sip-conf.jpg
نمایش ها:	1
اندازه:	306.4 KB
شناسه:	17742
    بعد طبق فرمایشات گفتن اشکال g729 هستش خوب وقتی جک کردم دیدم درسته تو استریسک که میرنم core show translation جلوی کد g729 خط تیره رفتیم دنبال نصب که نسخه استرسک 1.8 هست ودستور uname -i که میزنم این پیام میده i386 که منم این کدک codec_g729-ast18-gcc4-glibc-pentium3.so دانلود نصب کردم که بعد نصب core show translation که میزنم

نام:	g729.jpg
اندازه:	226.9 KB
شناسه:	17743
    که فکر میکنم نصب شده ای cod g723 نصب کردم این تغییراتم تویه sip-generall.costum.conf دادم

نام:	general.jpg
اندازه:	84.6 KB
شناسه:	17744
    ولی هنوز صدا یکطرفست و منم دیگه کم اوردم در ضمن rtp محدود کردم پورت 5060-10000تا 15000 فوروارد 22 و 443 فوروارد روی مودم انجام شده ip phoneکه استفاده yelink t19 وzoiper
    خلاصه دیوانم کرده یک هفته التما س دعا دارم شدیدا . تشکر اگه جوابم ندادین لااقل واسه اینکه خوندینش

کسی نیست یک راهنمایی به ما بده

کامنت

سلام ip public تون رو چطور روت زدین ؟ فایروال دارین یا از روی خودم مودم پورت ها و پروتکل ها رو فوروارد کردین ؟

کامنت

سلام مهندس .
        از روی خود مودم tenda دارم که پورت 5060-443-22-10000لی 16000 رو فوروارد کردم که ای پی ولیدم همونجا دادم یکجا هم که روی freepbx ست کردم فایروال ندارم همون فایروال الستیکس که اکیتو زدم ولی بخاطر اینکه یاد ندارم هیج رولی تعریف نکردم میدونم امنیت نداره ولی فعلا فقط بحث ارتباط بعد میرم دنبال توصیهای شما درباره امنیت.

کامنت

سلام ip table رو خاموش کنید از تو لینوکس . شاید از اون باشه که جلوشو گرفته ؟

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

بهم نخندی مهندس
            دستورش ؟ اینروزا تو خوابم دستور لینوکس و استریسک میبینم
            iptable steup یا iptable shutdown یا هیجکدوم

کامنت

روش off کردن iptables

نه برادر این حرفا چیه. از این دستورات میتونید برای روشن و خاموش کردن فایروال لینوکسی استفاده کنید:
              از دستورات زیر برای روشن ، خاموش و ریست فایروال می توان استفاده کرد:
              کد PHP:
               service iptables stop
              service iptables start
              service iptables restart 
              اگر می خواهید فایروال را خاموش و پس از ریستارت سرور نیز وضعیت به همین منوال باقی بمانید ، دستور زیر را وارد نمائید:
              کد PHP:
               service iptables stop
              chkconfig iptables off 
              موفق باشید

کامنت

مرسی مهندس جون
                لااقل امشب به امید اینکه با اینکار مشکل حل میشه راحت میخوابم ولی انرزی مثبت میگه بگو حل میشه
                حل بشه یا نه از وقتی که گذاشتین مرسی واقعا

کامنت

نوشته شده توسط ahmadi58 مشاهده پست
                  مرسی مهندس جون
                  لااقل امشب به امید اینکه با اینکار مشکل حل میشه راحت میخوابم ولی انرزی مثبت میگه بگو حل میشه
                  حل بشه یا نه از وقتی که گذاشتین مرسی واقعا
                  ممنون امیر جان
                  ایشالله که مشکلتون حل بشه با این کار ولی اگه نشد نامید نشین. دوباره اطلاع بدین تا گزینه های دیگه ای هم هست که باید تنظیماتش برای انتقال صدا از بستر اینترنت تنظیم بشه که اونا رو هم بررسی کنیم .
                  اگه میتونستین از میکروتیک استفاده کنین کارتون خیلی خیلی راحت میشد.
                  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 09-01-2014, 01:53 AM.

کامنت

این کارفرما دیگه سخت هزینه میکنه اگه میدونستم همون اول بهش میگفتم ولی فکر نمیکردم اینقدر اذیت کنه .ولی به امید خدا حل میشه با وجود دوستان
                    شبتون خوش.مرسی از وقتی که گذاشتین همتون

کامنت

خواهش میکنم انجام وظیفست. همونطور هم که جناب هابیلی فرمودند اگر درست نشد باید موارد دیگه ای هم بررسی بشه تا اینکه مشکل حل بشه.

کامنت

سلام دوستان مشکل من باالاخره با تعریف کردن داخلی iax2 حل شد باsip جواب نداد
                        مرسی ارهمگی و خسته نباشید

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                        در حال انجام ...
                        X