اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

راهنمایی برای ساخت سیستم نوبت دهی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

راهنمایی برای ساخت سیستم نوبت دهی

دوستان من این تاپیک را جدید باز میکنم قبلا توی یک تاپیک با عنوان ساعت گویا مطرح رده بودم که متوجه شدم درست نیست.

باید برای پروژه دانشگاه یک سیستم نوبت دهی با استریسک بنویسم که به تماس گیرنده بتونه نوبت بده.
    من برنامه نویسی به زبان PHP را می دونم و با AGI Programing هم تا حدودی آشنا هستم.

این سیستم را استاد راهنما تغریبا اینجوری تعریف کرده:

1- نوبت ها در هر روز می بایستی با هم 15 دقیقه فاصله داشته باشند (هر ساعت 4 نوبت).

2- نیازی به Break در طول ساعت کاری نیست

3- ساعت کاری از 9 الی 16 هست

4- ثبت کالرآی دی برای هر نوبت

کسی که تماس میگیره مثلا سیستم بیاد چک کنه که چه روز ها و ساعت هایی نوبت داده و چه روزهایی تعطیل هست (فقط جمعه ها) بعد شروع به ثبت اون روز خاص با ساعت توی دیتابیس کند.

یعنی توی دیتابیس پر از روز های و ساعت هایی نباشه که حالا باید به کاربران اختصاص داده شود بلکه توی دیتابیس فقط رکورد هایی ثبت شود که به مشتری اختصاص داده شده است.

دوستان اگر راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم.
    این پروژه خیلی عقب افتاده و اگر لازم بشه دوباره تمدید بشه باید 1،110،000 بابت شهریه ترم جدید پرداخت کنم :22:

اگه این پروژه مربوط به یک مطب باشه خوب طبیعتا کار ساده تر میشه
    ولی به هر حال اگه قرار باشه این پروژه یه پروژه قابل استفاده باشه باید امکان دستکاری دیتابیس به فرد مربوطه داده بشه
    احتمال اینکه مثلا یه روز نوبت ها با ۱ ساعت تاخیر داده بشه هست یا حتی اینکه مثلا این هفته برای فلان روز اصلا نوبت داده نشه چون دکتر حضور نداره یا مطب تعطیله

به هر حال در این پروژه یه واسط گرافیکی باید در اختیار منشی قرار داده بشه تا بتونه دیتابیس رو دستکاری کنه
    دیتابیس هم که چون فقط مربوط به یه دکتر هستش پیچیده گی خاصی نداره
    فیلد نوبت رو بهش بازه بدین و متغیر هاش روی هر تماس با اختلاف ۱۵ دقیقه باشن.

کامنت

از دید شما دوست عزیز مشخص هست که زمان زیادی هست که برنامه نویسی می کنید.

حرف شما درست هست وبرای اینکه منشی بتونه در دیتابیس دستکاری کنه یا مثلا مشخص کنه که فولان روز وقت داده نشده فکر کنم بهتر باشه که دوتا کار انجام بشه
      1- یک جدول ایجاد بشه که در اون تعطیلات غیر رسمی وارد بشه مثلا فولان روز دکتر عمل داره نمیاد منشی می تونه اون روز را توی جدول مر بوط به تعطیلات وراد کنه و سیستم هر موقطع که به خواهد وقت بده تاریخ ها و ساعت های اون اون جدول را اول بررسی میکنه

2- مورد بعدی این که اگر در 10 روز آینده یک جلو جلو فردی وقت گرفته بود جلو جلو و منشی اون روز را به هر دلیلی روز تعطیل ایجاد کرد سیستم میتوه از روی CallerID با بیمار تماس بگیره و بگه به فولان دلیل وقت شما کنسل شده و باید مجددا وقت بگیرید.

نظر شما در مورد این سناریو و نحوه پیاده سازی اون چی هست.

کامنت

ببینین این پروژه با توجه به میزان گستردگی ، پیچیدگی و روش خاص خودش رو داره
        چیزی که واضح است اینست که برای یک مطب که تنها یک دکتر دارد و روزهای آن نیز مشخص است نیازی به دیتابیس روزهای تعطیل و غیره نمیباشد
        مثلا مطب روزهای یکشنبه سه شنبه و پنجشنبه بازه
        یکی از روش ها میتونه این باشه که مثلا برا نوبت روز یکشنبه عدد ۱ ، نوبت سه شنبه عدد ۲ و ...
        بعد از اون بره سراغ دیتابیس
        در دیتابیس شما ۲ تا جدول دارین
        یکی جدولی هست که شماره مخاطب و نوبتش توش ذخیره میشه و جدول دوم که ۲ تا فیلد بستشه فیلد اول که id هست و فیلد زمان نوبت که این فیلد مقدار و بازه داره مثلا 10:00 وطی هر تماس عددش ۳۰ ثانیه اضافه میشه یعنی بعد از یه تماس این عدد باید بشه 10:30 تا به نفر بعدی این نوبت داده بشه و وقتی عددش به 15:00 رسید پیغامی پخش بشه که نوبت امروز به اتمام رسیده است.
        صد در صد این پروژه برای بیمارستان تو این اسکیل پیاده سازی نمیشه و همونطور که گفتم پیچیدگی خاص خودش رو داره

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
        در حال انجام ...
        X