اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

عدم اتصال smart phone به شبکه مبتی بر الستیکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

عدم اتصال smart phone به شبکه مبتی بر الستیکس

با سلام وعرض ادب خدمت تمام دوستان
    یک شبکه دارم شامل یک سرور که روش الستیکس نصب شده به همراه 2 تا IPPhone ویک لپ تاپ و یک مودم 4 پورت TP Link مدل TD w8901N و یک آی پی ولید و نیز یک تلفن همراه که به اینترنت وصله و 3CX روش نصبه ،در حالت عادی شبکه داخلی ام درست کار میکنه ولی وقتی میخوام یک داخلی روی 3CX تلفن همراهم رجیستر کنم نمیشه و نمیتونه اونو Route کنه حالا سوالم اینه که کسی از دوستان میتونه مراحل دقیق کانفیگ مودم رو برام توضیح بده .

سلام
    شما باید مودمتون رو nat کنید یعنی اینکه پورت های ویپ 5060 رو فوروارد کنید روی سرور الستیکس که هر کی خواست از روی ip public تون داخلی های سرور الستیکس رو ریجیستر کنه بتونه این کار رو انجام بده .
    یه چیزی هم خدمتتون بگم که این روش خیلی خیلی اذیت میکنه معمولا داخلی ها ریجیستر نمیشن یا اگه ریجیستر بشن تماس ها رو رد و بدل نمیکنه یا اینکه رد و بدل میکنه ولی صدا یک طرفه میشه و از این جور بازی ها که من خیلی تجربه کردم .

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

ممنون از راهنماییتون
      ولی چند سوال...
      1 - آیا برای تعریف داخلی روی تلفن همراه پیشنهاد خاصی دارین؟
      2 - امکانش هست مراحل کانفیگ مودم فوق رو کامل توضیح بدین؟
      3 - میتونین چند تا وب سایت خوب در زمینه راه اندازی اصولی یک شبکه الستیکس معرفی کنیین؟(English)

کامنت

نوشته شده توسط hamid_ras مشاهده پست
        ممنون از راهنماییتون
        ولی چند سوال...
        1 - آیا برای تعریف داخلی روی تلفن همراه پیشنهاد خاصی دارین؟
        2 - امکانش هست مراحل کانفیگ مودم فوق رو کامل توضیح بدین؟
        3 - میتونین چند تا وب سایت خوب در زمینه راه اندازی اصولی یک شبکه الستیکس معرفی کنیین؟(English)
        سلام
        شما میتونید از میکروتیک استفاده کنید . به راحتی میتونید NAT کنید سرور رو و داخلی هاتون رو روی هر دیوایسی ریجیستر کنید. برای گوشی های موبایل هم کافی فقط اینترنت شون وصل باشه بعد ip public و یوزر و پسورد رو بهش میدین و روی سرور ریجیستر میشه . آموزش کانفیگ کردنش هم به صورت کاملا تصویری توی بخش میکروتیک گذاشتم که چطور پورت های ویپ تون رو از روی میکروتیک فوروارد کنید .
        در زمینه راه اندازی ویپ هم هر سوالی داشتین میتونید توی این انجمن مطرح کنید اگه در توانمون باشه از سورس های خارجی هم بهتر راهنمایی میکنیم .

کامنت

mohammad جان از راهنمایی ارزشمندتون واقعا ممنونم
          اگه امکانش هست این لطف رو در حقم انجام بدین و یک مدل میکروتیک که هم مناسب کارم باشه(متن سوال اول) و هم بشه همه چیز رو باهاش تست بگیرم رو بهم معرفی کنین(حدود قیمتش یادتو نره)
          بقیه سوالات میکروتیکمو بعدا تو بخش خودش می پرسم.

کامنت

خواهش میکنم . میکرتیک مدل 751u میتونید بردارید حدود قیمتش هم 200 تومن هست .

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X