اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

نصب محیط گرافیکی gnome

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نصب محیط گرافیکی gnome

سلام
    من روی الستیکس میخوام محیط گرافیکی gnome رو نسب کنم(centos 5.9)بعد همه موقعی که میخواد بسته هایی رو که نداره دانلود کنم دانلود نمیشه
    اینم ارورش
    Loaded plugins: fastestmirror
    Loading mirror speeds from cached hostfile
    Could not retrieve mirrorlist http://mirrorlist.centos.org/?releas...86&repo=addons error was
    [Errno 4] IOError: <urlopen error (-3, 'Temporary failure in name resolution')>
    Error: Cannot find a valid baseurl for repo: addons

بعد همه سایتارو ping میکنه ولی سایت elastixرو ping نداره
    ممنون میشم کسی جواب بده

رفع مشکل ریپازیتوری ها در الستیکس

سلام این پیغام خطایی که پخش میشه به دلیل مشکل در repositoryها الستیکس هست. که برای رفع این مشکل باید ریپازیتوریهای جدید اضافه کنید برای این منظور وارد مسیر زیر بشید :
    کد PHP:
     vim /etc/yum.repos.d
    repository در حقیقت لیست وب سایت های میباشد که کامند yum برای نصب پکیج ها در این سایت ها جستجو و دانلود و نصب میکنند. محتوای مسیربالا در حقیقت فایل هایی هستند که شامل آدرس سایت هایی هستند که yum استفاده میکنند.من یکسری repository اضافه کردم و در اینجا برای شما قرار میدم شما فقط کافیه اگر ویندوز دارین با winscp و یا اگر لینوکس دارید به صورت گرافیکی به سرور ssh کنید و محتوای پوشه بالا را به جای دیگه انتقال بدین و فایل من رو در اونجا extract کنید تا repository های جدید لحاظ بشوند.
    بعد از extract کردن فایل پیوست شده دستورات زیر را هم در شل وارد کنید تا key مربوط به ریپازیتوری sourceforge هم ایمپورت شود.
    کد PHP:
    wget http://dag.wieers.com/rpm/packages/RPM-GPG-KEY.dag.txt
    rpm --import RPM-GPG-KEY.dag.txt 
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-11-2020, 08:52 PM.

کامنت

اینو هم امتهان کردم ولی جواب نداد
      به نظرم با سایتش ارتباط نداره چون ping هم نداره.
      همه سایتارو ping میکنه ولی مال خودشو نه.

yum --disablerepo=\* --enablerepo=c5-media groupinstall "X Window System"

این دستورو که میزنم اخرش اینو میگه

file:///media/cdrom/repodata/filelists.xml.gz: [Errno 4] IOError: [Errno 5] Input/output error
      Trying other mirror.
      file:///media/CentOS/repodata/filelists.xml.gz: [Errno 5] OSError: [Errno 2] No such file or directory: '/media/CentOS/repodata/filelists.xml.gz'
      Trying other mirror.
      file:///media/cdrecorder/repodata/filelists.xml.gz: [Errno 5] OSError: [Errno 2] No such file or directory: '/media/cdrecorder/repodata/filelists.xml.gz'
      Trying other mirror.
      Error: failure: repodata/filelists.xml.gz from c5-media: [Errno 256] No more mirrors to try.
      You could try running: package-cleanup --problems
      package-cleanup --dupes
      rpm -Va --nofiles --nodigest

کامنت

شما یک gui برای centos نصب کنید کاری به سایت الستیکس نداشته باشید

کامنت

ممنون اقای habili مشکلم حل شد ولی حسابی اذیت کرد
          با ریپازیتوری هایی که شما داده بودید دستورات اصلی کار نمیکرد با مال خودش دستورات اصلی رو زدم بعد بسته هایی که مونده بود.ریپازیتوری ها رو جایگزین کردم با مال شما بسته هارو دانلود می کرد همین جوری عوضش کردم تا بلاخره تمام شد

کامنت

خدا رو شکر که مشکل حل شد
            خوب میتونستین هم ریپازیتوریهای خودش رو بذارین هم اونا که من دادم البته یکسری شون تکراری هستن

کامنت

اره بغضی هاشون تکراری بود.امتهان کردم هردو باهم هیچکدوم از ستورات کار نمیکرد
              در هر صورت از شما واقعا ممنونم.اگه راهنمایی شما نبود مشکلم حل نمیشد

کامنت

خواهش میکنم انجام وظیفه بود. :)
                پست بسته شد .

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                در حال انجام ...
                X