اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

برقراری تماس با Call File و قابلیت فوروارد روی شماره خارجی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

برقراری تماس با Call File و قابلیت فوروارد روی شماره خارجی

سلام به همه دوستان
    من قصد دارم با Call File ها تماسی رو بین یه مبدا و یه مقصد برقرار کنم که ممکنه مبدا و مقصد شماره داخلی باشن و یا ممکن هست خارجی باشن
    اگر داخلی بودن باید قابلیت Follow me رو داشته باشن بدین معنا که اگه داخلی جواب نداد یا مشغول بود ، تماس روی شماره خارجی فوروارد بشه
    توی FreePBX تنظیمات Follow me , Misc Destination ها ست شده و با سافت فون که تست میگیرم کاملا فوروارد درست کار میکنه
    مشکل اینجاست که وقتی توی call file از اپلیکیشن dial یا originate که استفاده میکنم دیگه فوروارد نمیشه و تماس قطع میشه.
    اگه توی call file از extension موردنظرم استفاده کنم فوروارد رو دارم اما چون ممکنه یه جاهایی داخلی نداشته باشم نمیتونم از extension استفاده کنم
    call File :
    کد:
    Channel:Local/313@from-internal
    RetryTime:5
    Context:ext-local
    Application:Dial
    Data:SIP/123
    Priority:1
    Archive:yes

نحوه تست call file هم با ست کردن دسترسی های کامل و owner asterisk هست:
    کد:
     [LEFT]chmod 644 /tmp/call.call
    chown asterisk:asterisk /tmp/call.call
    mv /tmp/call.call /var/spool/asterisk/outgoing
      [/LEFT]

آخرین ویرایش توسط lvqdi; در تاریخ/ساعت 01-03-2021, 05:15 PM.

سلام وقت تون بخیر. ورودتون رو به انجمن تبریک میگم. سناریویی که مطرح کردید در حد این پست نیست ولی شما را راهنمایی خواهم کرد که روی آن کار کنید. شما زماینکه از اپلیکیشن Dial استفاده میکنید صرفا یک داخلی را شماره گیری میکند. و قطعا روی روال Follow Me نخواهد رفت. شما باید تماس تان را به سمت کانتکس مربوط به داخلی ارسال کنید که کل روال را دنبال کند. که میتوانید از اپلیکیشن Goto استفاده کنید. راهنمایی هایی که دادم را لطفا دنبال کنید، در صورت نیاز به ساپورت میتوانید از طریق صفحه ارتباط با ما یا ایمیل support با ما در ارتباط باشید.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X