اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل وارد شدن به میکروتیک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل وارد شدن به میکروتیک

با سلام
    سایت خیلی خوبی دارین
    مشکلم اینه که بعد از نصب میکروتیک روی ماشین مجازی vmware میخوام وارد میکروتیک بشم با winbos میزنه پسورد اشتباهست
    198.168.88.1
    یوزر:ادمین
    پسورد:هیچی خالی

اینکه روی bridged من تنظیم کردم باید با 192.168.1.1 وصل بشم اما نمیشه با اینم که وصل میشه پسورد میخواد مشکل از کجاست؟

بعد از اینکه میکروتیک رو روی ویرچوال نصبش کردی بش آی پی هم دادی ؟

کامنت

نه بهش ای پی ندادم فقط تو
      ویرچوال ای پی رو مشخص کردم ولی چرا 198.168.88.1 وصل میشه؟
      و چجوری ای پی بدم ممنون

کامنت

سلام با این کامند میتونید به اینترفیس هاتون توی میکروتیک ip بدین :
        کد PHP:
        [admin@MikroTik] > ip address add interface=ether5 address=X.X.X.X/24 
        به جای X آی پی رو وارد کنید و بعدش هم subnet رو وارد میکنید .

کامنت

ممنون عزیز ولی تو عکس ببینید نمیشه
          interrupted
          input does not match any avlue of interface
          فایل های پیوست شده

کامنت

الان درست شد ای پی رو ادد کردم
            اونجا خراب نوشتم ether1
            ولی الان چرا وصل نمیشه با وین باکس
            فایل های پیوست شده

کامنت

موقع نصب میکروتیک(Mikrotik) در VMWare تیک ipv6 رو هم زدی ؟ اگه این کار رو کردی با وینباکس (winbox) از طریق مک آدرس به میکروتیک وصل شو و از منوی سیستم اون پکیج IPV6 رو کلا پاکش کن.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

الان با مک ادرس وصل میشه ولی من مخوام ای پی ولید ثابت بهش بدم چجری اینکارو کنم ممنون

کامنت

یه دیوایس میکروتیک بزار بعد ip public که داری رو فوروارد کن روی Ip لوکالی که برای میکروتیک توی vmware تعریف کردی درست میشه . آموزش تصویریش هم آقای هابیلی زحمت کشیدن تو بخش مربوطه گذاشتن . راستی تونستی با ip به میکروتیک وی ام ویر وصل بشی ؟

کامنت

نه عزیز هر کاری کردم نتونستم وصل بشم با ای پی یعنی اول تو سیستم خودم با ای پی 192.168.1.1 ادد کردم ادد هم شد ولی صل نشد الان با مک وصل میشه توی وی پی اس ایران میخواستم ای پی ولید بزارم لطف میکنید اموزش بزارید چجوری دیوایس میکروتیک بزارم ممنون که جواب دادی خیلی اقایی از همه دوستان ممنونم

کامنت

خواهش میکنم اجازه بدین مرحله به مرحله بریم جلو . دیوایس میکروتیک رو باید بخریش به صورت سخت افزاری هستش پیشنهاد میکنم که 751 تهیه کنید هم قیمتش مناسب هست و هم جمع و جوره . من چند تا سوال دارم از شما .

یک : مودم ADSL که داری به صورت DHCP (اتوماتیک) ip میده به کلاینت هاش یا اینکه دستی آی پی میدی به کامپیوترهاتون ؟ ip public داری یا نه ؟

دو : کارت شبکه wmware رو bridge گذاشتین ؟ زیر گزینه bridge یه تیک داره اونو زدی ؟ (replicate physical network caonnection state)

سه : فایروال ویندوزتون اگر روشن هست موقتا خاموشش کنید

چهار : آی پی که میدی به میکروتیکت هم رنج آی پی باشه که کامپیوترت گرفته .

پنج : تنظیمات اولیه میکروتیک رو هم انجام بده از روی این لینک که به اینترنت دسترسی داشته باشه :

شش : پکیج IPV6 رو اگه نصبش کردی پاکش کن این خیلی اذیتت میکنه توی کانکت شدن به میکروتیک
                      این هایی که گفتم بررسی کن باز اگه مشکلی بود بگو تا با هم حلش کنیم
                      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:12 PM.

کامنت

مرکوتیک ندارم فقط میخوام رو سرور نصب بشه با ای پی ولید وی پی اس بیاد بالا میشه ایا؟
                        روی وی پی اس ایران برنامه vmware نصب کردم وی پی اس خودش ای پی ولید داره که با پورت 3389 میتونم بهش ریموت بزنم وصل بشم فایروال ویندوز سرور هم خاموش کردم تو برنامه vmware حالت
                        bridged انتخاب کردم مثل اموزش خود حالت bridged هم که تو ماشین مجازی روی اتوماتیک بود بردم روی کانکشن اصلی که اینترنت میده اگر بخواید عکس میزارم تو ماشین مجازی هم ای پی اصلی سرور رو ادد نکردم ای پی که این قسمت بود رو ادد کردم پکیج IPV6 هم نصب نکردم نمیدونم کجاست بازم ممنون از شما اگر زحمتی نیست ایدی یاهو اگر دارین بدین ممنون میشم
                        فایل های پیوست شده

کامنت

میکروتیک رو اگر از طریق winbox بش وصل شی با پورت 8291 کار میکنه و اگه از طریق وب بش وصل شی که پورتش 80 هست . من با vps خیلی کار نکردم ولی اگه میخوای فوروارد کنی پورت هات رو باید روی این پورت ها بندازیشون .
                          برای چک کردن این که ipv6 توی میکروتیک نصب هست یا نه میتونی از مسیر system گزینه packages رو انتخاب کنی بعد از صفحه ای که باز میشه لیست پکیج های نصب شده توی میکروتیک رو نشون میده همونطور هم که تصویر میبینی منم غیر فعالش کردم . اگر فعال بود روی گزینه unistall یا disable کلیک کن بعد از اینکه پاک شد یه دور میکروتیکت فکر کنم ریست میشه .
                          برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Capture38.PNG
نمایش ها:	1
اندازه:	16.9 KB
شناسه:	16990
                          اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

ممنون اینو غیر فعال کردم ولی چجوری با ای پی ولید وصل بشم به وین باکس؟
                            الان فقط با مک ادرس وصل میشه

کامنت

اگر آی پی پابلیکت رو روی وی ام ویر ست کردی winbox رو باز کن تو قسمت آدرس ip public رو بزن و بعدش هم یوزر و پسوردت باید بش وصل شی اگه همه کارا رو درست انجام داده باشی .
                              اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X