اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تنظیمات کارت شبکه در میکروتیک در vm

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

تنظیمات کارت شبکه در میکروتیک در vm

سلام خدمت همه دوستان
    نحوه تنظیمات اولیه میکروتیک به خصوص کارت شبکه ها چیه ؟؟؟؟؟

به لینک زیر سری بزنید اگه چیزی متوجه نشدید سوالاتتونو مطرح کنید.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:09 PM.
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

ممنون از پاسختون
      ولی من میکروتیک os رو روی virtual نصب کردم و طبق این لینک رفتم جلو
      ولی یه قسمتو متوجه نشدم : اینکه چطور باید به اینترفیس اتر2 آی پی بدم ؟؟؟؟
      برای ether2 چه تنظیماتی باید انجام بشه؟؟؟
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:09 PM.

کامنت

دوست عزیز طبق لینکی که بهتون معرفی کردم جلو برید فک نکنم مشکلی واستون پیش بیاد .
        ابتدا بوسیله winbox به میکروتیک وصل بشید و سپس تک تک مراحل رو انجام بدید .

کامنت

اوکی . ولی همینطور که خدمتتون عرض کردم من سخت افزار میکروتیک و ندارما ، نرم افزاری نصبش کردم ، و هدفم از استفاده از اون برای اکانتینگ هستش

کامنت

دستگاه routerboard و یا روی pc هیچ فرقی نداره ، شما وقتی که نصبش کردین روی pc بوسیله یه کامپیوتر یا لب تاب کابل شبکه به یکی از کارت شبکه های سیستمی که میکروتیک روش نصبه ، وصل کنید و توی winbox آی پی مربوط به میکروتیک رو وارد کنید و بوسیله کاربر admin و بدون پسورد وارد محیط winbox بشید و تنظیمات مربوطه رو انجام بدید .

کامنت

میشه یه توضیح بدین که کلا چیکار قراره بکنیم ؟؟!!!
              ببینید درست میگم : من میکروتیک روتر os رو روی vw نصب کردم بعدش با وینباکس وصل شدم بهش آی پی 192.168.1.7 گذاشتم برای ether1 ، درضمن آی پی مودم adsl من 192.168.1.6 هستش . بعدش آِی پی 172.16.10.1 گذاشتم برای ETHER2 ،
              حالا چیکار باید بکنم ؟؟؟ توی میکروتیک اینترنت دارم
              پینگ تموم سیستمای شبکه رو توی میکروتیک دارم ، حالا چطوری آی پی بدم به کلاینت هام ؟ محدودیت گذاری حجمی چطور میشه اعمال کرد ؟؟؟

کامنت

سلام، در حال حاضر کامیپوترهای که در رنج 172 هست اینترنت دارند، و در نهایت شما می خواهید چه استفاده از این میکروتیک بکنید

کامنت

سلام
                  واسه اینکه کاربرانی که پشت میکروتیک هستند یعنی کلاینت های درون شبکه اینترنت دار بشن باید nat بشن . یعنی اون رنج ip که به کلاینتها دادین باید nat بشن .
                  بدین صورت ip firewall nat add action=masqurade chain=srcnat src-address=192.168.1.0/24

نکته--> 192.168.1.0/24 میتونه هر رنج ip باشه (همون رنج ip کلاینتها میباشد)
                  برای اعمال محدودیت حجمی و یا زمانی میونید از queue استفاده کنید .

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                  در حال انجام ...
                  X