اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

ارتباط دو روتر بجای mpls

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

ارتباط دو روتر بجای mpls

بنام خدا
    سلام
    من می خواستم بجای استفاده از خطوط ویژه VPN MPLS و.. از ارتباط دو روتر میکروتیک بر بستر اینترنت پرسرعت استفاده کنم تا هم دو طرف به هم متصل باشند هم از امکانات داخلی مثل رنج IP مشکترک استفاده کنند و پایدار هم باشند در ضمن اینترنت دوشبکه داخلی هم برای کاربران قطع نباشه

1- ایستگاه اول که اصلی است دارای آی پی ثابت 1.1.1.1 و اینترنت پرسرعت مخابرات با نام کاربری usr1 و پسورد pas1 است و رنج آی پی داخل شبکه اون هم 192.168.100.0/24 می باشد
    2- ایستگاه دوم که فرعی است دارای آی پی ثابت 2.2.2.2 و اینترنت پرسرعت مخابرات با نام کاربری usr2 و پسورد pas3 است و قراره در اتصال به ایستگاه اول از رنج آی پی اون استفاده کنه مثلا از 192.168.100.50 تا 192.168.100.70

ether1- to adsl modem
    ether2- to lan

قراره اینترنت با مودم ADSL به اینترنت وصل بشن
    قراره بعد از مودم میکروتیک rb750 باشه
    قراره از طرف ایستگاه اول با مثلا پورت مشخص 5000 اطلاعات نرم افزار خاص دریافت و ارسال بشه و با مثلا VNC با پورت 5900 ریموت و کنترل بشه

قبلا از pppoe اینترنت مودم رو به داخل ایستگاه ها کشیدم البته یوزر پسورد اتصال در داخل مودم ست شده بود
    قبلا از pptp استفاده کردم و با کانکشن vpn از دوم به اول وصل شدم برخی غیر هماهنگی ها وجود داشت
    با پروتکل eoip آشنا شدم در دو طرف ست کردم بمحض اینکه مثلا در ایستگاه اول Bridge و interface مربوطه رو enable میکردم دیگه اینترنت شبکه داخلی قطع میشد

از راهنمای زیر هم استفاده کردم

راستی Mpls بهتره یا اینجوری

سلام
    شما از همان eoip می توانید استفاده کنید
    در مورد این که اینترنت شما قطع میشود احتمالا تنظیمات شما در nat درست نیست
    از سمت کلاینت tracert 8.8.8.8 بگیرید
    از سمت کلاینت ping روتر میکروتیک را دارید ؟
    در همان زمان که بریج را انجام می دهید ارتباط دو شبکه با هم برقرار میشود eoip درست کار می کند ؟
    موفق باشید

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X