اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

hotspot

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

hotspot

با سلام
    یک شبکه بیسیم بدون پسورد دارم که یوزرها عادی به وسیله ان به اینترنت وصل میشن. میخوام از طریق میکروتیک مدیریتش کنم
    به نحوی که بین یوزر های سازمانی و افراد غیر سازمانی تفاوت اعمال بشه.
    میخوام روی اینترنت پسورد بزارم یعنی هر کس که پسورد داره بتونه از اینترنت استفاده کنه.
    فکر کنم این کار با hotspot تو میکروتیک انجام میشه.
    1- اگه hotspot واسه این کار مناسبه اطفا روش ساخت و مدیریتشو توضیح بدین
    2- چگونه ساختن (یوزر و پس) برای کاربران را توضیح دهید
    3- تعداد یوزر های که میشه براش اعمال کرد چند یوزره؟
    4- کاربران میتونن از یک یوزر به صورت همزمان استفاده کنن یا هر کاربر باید یوزر جدا داشته باشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

hotspot or queue

نوشته شده توسط amirm2n مشاهده پست
    با سلام
    یک شبکه بیسیم بدون پسورد دارم که یوزرها عادی به وسیله ان به اینترنت وصل میشن. میخوام از طریق میکروتیک مدیریتش کنم
    به نحوی که بین یوزر های سازمانی و افراد غیر سازمانی تفاوت اعمال بشه.
    میخوام روی اینترنت پسورد بزارم یعنی هر کس که پسورد داره بتونه از اینترنت استفاده کنه.
    فکر کنم این کار با hotspot تو میکروتیک انجام میشه.
    1- اگه hotspot واسه این کار مناسبه اطفا روش ساخت و مدیریتشو توضیح بدین
    2- چگونه ساختن (یوزر و پس) برای کاربران را توضیح دهید
    3- تعداد یوزر های که میشه براش اعمال کرد چند یوزره؟
    4- کاربران میتونن از یک یوزر به صورت همزمان استفاده کنن یا هر کاربر باید یوزر جدا داشته باشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز
    بله hotspot سرویس خوبی هستش که میتونه کاری که شما قصد دارید رو انجام بده، یوزرهایی که تعریف میکنید میتونند یک کار بره یا چند کار بره باشند و هم چنین پرفایل های مختلفی میتونید داشته باشد و یوزر تو پرفایل های مختلف محدودیت هاشون باهم متفاوت باشه
    همچنین میتونید از یک radius server هم استفاده کنید البته میکرو تیک خودش داره که باید پکیج اضافه کنید
    البته اگه تمامی کاربراتون ثابت هستن میتونید از pppoe server استفاده کنید که دردسرهای hotspot رو نداشته باشید
    درمورد سخت افزار هم اگه تعداد کاربرات رو بگی میگم چه مدل میکروتیک جوابگوی کارت هست

کامنت

ممنون از پاسخ کامل شما
      شبکه wirless با دستگاه های linlsys پوشش دهی میشه که wds به هم وصل هستن و میکروتیک بین adsl و wirless قرار داره
      تعداد کاربرا متغیره. حداقل 30 تا حد اکثر 100 کاربر
      از rb450g استفاده کردم و الان زیر باره و کانفیگ های مختتلفی هم داره
      این دستگاه مناسبه یا ارتقاش بدم؟

کامنت

لینک آموزش ویدئو Mikrotik Hotspot به زبان فارسی

بخش اول

بخش دوم

کامنت

ممنون از اموزشی که قرار دادین

کامنت

با سلام میخواستم اگر ممکنه آموزش تنظیمات قبل از ایجاد هات اسپات که فرمودید شامل اینترنت دار کردن شبکه هست رو هم بگذارید
            اگر امکانش هست کاملا ابتدایی توضیح بدید از صفر صفر

کامنت

نوشته شده توسط engboy مشاهده پست
              با سلام میخواستم اگر ممکنه آموزش تنظیمات قبل از ایجاد هات اسپات که فرمودید شامل اینترنت دار کردن شبکه هست رو هم بگذارید
              اگر امکانش هست کاملا ابتدایی توضیح بدید از صفر صفر
              سلام
              آموزش تنظیمات اولیه میکروتیک جهت راه اندازی :
              آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 07:13 PM.

کامنت

سلام و خسته نباشید من با استفاده از میکروتیک یک شبکه هات اسپات راه اندازی کردم و اینترفیس هات اسپات میکروتیک رو به یک اکسس پوینت متصل کردم و در سایر طبقات هم از اکسس پوینت ریپیتر استفاده کردم حالا مشکلی که دارم اینه که کاربرانی که با استفاده از اندروید و اتصال به ریپیتر از هات اسپات استفاده میکنن از هات اسپات ip نمیگیرن و مجبورم دستی ip بدم اما بازم بعد از یه تایمی قطع میشن و دیگه وصل نمیشن کسی میدونه مشکل من چی هستش؟

کامنت

سلام
                  من یه شبکه هات اسپات دارم همه خوب کار میکنن اما گوشی اپل مشکل داره و با هربار قفل کردن گوشی از هات اسپات میوفته بیرون راه حلی دارین

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                  در حال انجام ...
                  X