اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش راه اندازی vpn server pptp در میکروتیک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش راه اندازی vpn server pptp در میکروتیک

همونطور که میبینید من یک سناریو برای شما ترتیب دادم که توی این آموزش میخوام یک vpn server-pptp راه اندازی کنم توی شرکت ، که دیگر همکاران و دوستان اگه خواستند از راه دور به تجهیزاتی که درون شبکه داخلی شرکت هست دسترسی داشته باشند و به شبکه شما وصل بشن .

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Selection_309.png
نمایش ها:	1
اندازه:	72.3 KB
شناسه:	17653

اولین مرحله ای که باید انجام بدیم فعال کردن pptp server هست . برای این کار از منوی های سمت چپ روی دکمه ppp کلیک میکنیم سپس از پنچره باز شده روی دکمه pptp server کلیک میکنیم تا پنجره مربوطه باز بشه . در این پنچره ابتدا تیک چک باکس Enable رو بزنین که سرویس pptp server فعال بشه سپس از قسمت Authentication تیک چک باکس های pap , chap , mschap1 , mschap2 رو بزنین تا فعال بشن و بعدش ok کنید .

نام:	Selection_306.png
اندازه:	41.7 KB
شناسه:	17654
    حالا نوبت تعریف یوزر و پسوردی هست که کلاینت ها اونو توی سیستم شون میزنن که به ما وصل بشن . به تب Secret رفته و روی علامت بعلاوه قرمز رنگ کلیک کرده تا پنجره New PPP Secret باز بشه . در قسمت Name یوزر مون رو مینویسیم و در قسمت پسورد هم پسوردمون رو میزنیم از قسمت Service هم از لیست کشویی pptp رو انتخاب میکنیم .
    حالا باید به سر و ته تانلی که درست کردیم ip بدیم که این ip هرچی که دوست داشتین میتونین بدین که من Local Address رو برابر 200.200.200.2 قرار دادم این ip سمت میکروتیک شماست و Remote Address رو برابر 200.200.200.3 قرار دادم که این ip هم به سیستمی که به میکروتیک vpn زده اختصاص داده خواهد شد. روی دکمه Ok کلیک کنید تا vpn server شما آماده بشه .

نام:	Selection_307.png
اندازه:	44.0 KB
شناسه:	17655
    خوب شما کافیه که از توی تنظیمات بخش شبکه یک vpn اضافه کنید که در حین ساخت ازتون میپرسه که ip سرور شما چند هست که ip public میکروتیک رو میدین و در قسمت user name و password هم یوزر و پسوردی که در بالا ساختیم رو وارد میکنیم و کانکت رو میزنیم که به سرور vpn که ساختیم وصل بشیم .

ویدیوی این آموزش هم در اسرع وقت پیوست خواهد شد .
    موفق و موید باشید .
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 12-14-2013, 11:47 PM.

ممنون محمد جان
    اگه لطف کنید آموزش vpn زدن سایت تو سایت برای ارتباط دو تا network رو هم قرار بدین که دیگه خیلی لطف کردین .

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

اقا یه دنیا ممنون!

کامنت

با سلام و خسته نباشید مرسی اقای هابیلی از اموزشتون

اما اقای هابیلی درسته ما روایت داریم زکات علم نشر اون است اما این جوری که شما اموزش دقیق با عکس میدید نون من و دوستان را اجر

می کنید

نمی دونم چرا ما ها تو همه چیز شورشو در می اریم

از یک طرف قانون کپی رایت رعایت نمی کنیم که برنامه نویسان ما صداشون در میاد
        ازیگ طرف برای ما شبکه کارا این اموزش ها بلای جون شده

من این اموزش که شما گذاشتیتو با انواع تست روی یک میکروتیک قبلا با زحمت یاد گرفتم

فکر شو کنید که یک شرکت به من به خاطر این به من هزینه ای می داد اما الان ....

اخر زمانه دیگه ...

خدا جای خق نشسته

کامنت

نوشته شده توسط amirhosein مشاهده پست
          با سلام و خسته نباشید مرسی اقای هابیلی از اموزشتون

اما اقای هابیلی درسته ما روایت داریم زکات علم نشر اون است اما این جوری که شما اموزش دقیق با عکس میدید نون من و دوستان را اجر

می کنید

نمی دونم چرا ما ها تو همه چیز شورشو در می اریم

از یک طرف قانون کپی رایت رعایت نمی کنیم که برنامه نویسان ما صداشون در میاد
          ازیگ طرف برای ما شبکه کارا این اموزش ها بلای جون شده

من این اموزش که شما گذاشتیتو با انواع تست روی یک میکروتیک قبلا با زحمت یاد گرفتم

فکر شو کنید که یک شرکت به من به خاطر این به من هزینه ای می داد اما الان ....

اخر زمانه دیگه ...

خدا جای خق نشسته
          سلام امیرحسین عزیز . این آموزش رو هزاران نفر توی گوگل به زبانهای مختلف به صورت تصویری گذاشتن، و مطمئن باشید آموزشهایی که توی سایت گذاشته میشه بخش خیلی کوچکی از دنیای عظیم میکروتیک و لینوکس و سیسکو و ویپ و ... هستش و هدف ما آجر کردن نون شما و دیگر دوستان عزیزمون نیست ، بلکه برعکس تمام تلاشمان رو جهت بالا بردن سطح علمی کاربران انجام خواهیم داد.
          سعی کنید مثبت اندیش باشید

کامنت

به نظر من امیرحسین تا حدی درست میگه و حق داره

اگه تو انجمن سوالی بشه و کسی بلد باشه و جواب بده خیلی بهتر از اینکه بیام یک اموزشو همینجوری تو فروم بزاریم

البته این نظر من بود

موفق باشید

کامنت

اگر کسی شبکه کار باشه انقدر به انگلیسی مسلط هست که بتونه این کار ساده رو انجام بده این کار خیلی سادس 2سال پیش من این کار رو تو یوتیوب کامل با ریز جزییات دانلود کردم و انجام دادم این سیستم کاری نداره که کد ردیوس برای اکانتیک روی میکروتیک نوشته نشده که.

کامنت

سلام دوست عزیز امیرجسین
                اگر خواسته باشه اینجور مخدودیت ها روی علم گذاشته بشه که پیشرفتی در کار نیست .ما باید هرچی میدونیم بنویسیم و از طرفی از نویشته های دیگران استفاده کنیم برای رشد خودمون.نه اینکه حودمون رو محدود کنیم به چیزی که یاد داریم .

کامنت

سلام دوستان گرامی . من به تازگی شروع به کار در مورد میکروتیک کردم و قصد دارم در خصوص میکروتیک اطلاعات کاملی نظیر نحویه راه اندازی ADSl و نحویه اتصال به consol ,... رو بدست بیارم لطفاراهنماییم کنید .

کامنت

سلام دوست عزیز . از این لینک میتونید شروع کنید به کانفیگ کردن :

اگه مشکلی داشتین توی تنظیمات سوالتون رو مطرح کنید در انجمن اگه در توانمون باشه جواب میدیم .
                    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-10-2021, 12:32 PM.
                    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

سلام وقت همگی به خیر
                      دوستان چطوری می شه یه VPN Server زد که Subnet mask ی که به کلاینت ها می ده 255.255.255.0 باشه

با تشکر

کامنت

نوشته شده توسط t0tem مشاهده پست
                        سلام وقت همگی به خیر
                        دوستان چطوری می شه یه VPN Server زد که Subnet mask ی که به کلاینت ها می ده 255.255.255.0 باشه

با تشکر
                        سلام طبق آموزشی که در پست اول گفته شده جلو برید و در قسمتی که قرار هست local address و remote address رو تعریف کنین اونجا رنج آی پی بدین. به این صورت :
                        192.168.1.1/24
                        تهش که اسلاش 24 بزنین همون سابت مسک که میخواین هستش دقیقا.

کامنت

نوشته شده توسط paatimar مشاهده پست
                          سلام طبق آموزشی که در پست اول گفته شده جلو برید و در قسمتی که قرار هست local address و remote address رو تعریف کنین اونجا رنج آی پی بدین. به این صورت :
                          192.168.1.1/24
                          تهش که اسلاش 24 بزنین همون سابت مسک که میخواین هستش دقیقا.
                          اونجا که زدم Error می ده، address pool هم می سازم و اسلش می زنم کار نمی کنه

کامنت

بله ببخشید من اشتباه گفتم . تو بخش local از شماره یک یا دو آدرس بده و در بخش remote هم آخرین آی پی رو بده که یه رنج کامل بهت بده. به این صورت :
                            local : 192.168.1.2
                            remote : 192.168.1.254

کامنت

ممنون دوست عزیز ولی باز هم ساب نت 32 می ده؛ این چیزی که شما گفتید فقط به رنج با 254 تا کلاینت می ده ولی نه الزاما با ساب نت 32؛
                              من می خوام کلاینت ها تو BroadCast همدیگه رو ببینن

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X