اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

به دست اوردن حجم ترافیک پورت خاص در بازه زمانی مختلف (روزانه، ماهانه) در میکروتیک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

به دست اوردن حجم ترافیک پورت خاص در بازه زمانی مختلف (روزانه، ماهانه) در میکروتیک

دوستان يه سوال : چطور ميشه مجموع حجم ترافيك مربوط به يك پورت خاص را در بازه هاي زماني مختلف (مثلا روزانه،ماهانه و....)بروي يك اينرفيس مثل اينترفيس ppoe clientبدست آورد؟(از طريق خود ميكروتيك يا مانتورينگ يااكانتينگ)؟
    اساتيد لطفا نظر بدهند.ممنون

با ibsng که می شه، از طریق میکروتیک نمی دونم

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

یک راه قشنگ دیگه هم داری، فقط باید روش وقت بزاری، البته به سرور مانیتورینگ هم مثلا PRTG نیاز داری با استفاده نت فلو، که تو میکروتیک به اسم ترافیک فلو هست به این صورت که میگم ما یا ntop-ng و همچنین prtg قبلا این کار رو انجام دادیم و جواب میده به این صورته که میکروتیک گزارش ترافیک اینترفیسی که مشخص کردی رو میفرسته به مقصد و پورت مشخص که معرفی میکنی (prtg or ntop) و اون سرور تحلیل رو انجام میده نتایج تحلیل هم بر اساس ای پی مبدا، مقصد و پورت و پروتکل قابل گزارش گیری هست تو ویکی میکروتیک یک نمونه با ntop قدیمی پیدا کردم، احتمالا همین کارت رو راه میندازه، اما اگه با پی آر تی جی هم خواستی بگو توضیح بدم واست.
      این لینک ها رو هم بخون بیزحمت :
      کد PHP:
      http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/Traffic_Flow

http://www.ntop.org/ 
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-14-2020, 12:14 AM.

کامنت

نوشته شده توسط linuxtrack مشاهده پست
        دوستان يه سوال : چطور ميشه مجموع حجم ترافيك مربوط به يك پورت خاص را در بازه هاي زماني مختلف (مثلا روزانه،ماهانه و....)بروي يك اينرفيس مثل اينترفيس ppoe clientبدست آورد؟(از طريق خود ميكروتيك يا مانتورينگ يااكانتينگ)؟
        راه داره مهندس گل، با رول های منگل و یک سری اسکریپت میشه یه کارایی کرد
        اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

tools/graphing
          از ویکی هم میتونید بیشتر بخونید

کامنت

نوشته شده توسط paatimar مشاهده پست
            tools/graphing
            از ویکی هم میتونید بیشتر بخونید
            http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Tools/Graphing
            ممنون مهندس اما اون برا كل اينترفيسه اما من برا پورت يه پورت مي خوام
            يه پورت خاص

کامنت

آيا كسي با dudeكار كرده و اينكارو ميشه از طريق اون انجام داد؟

کامنت

فکر نکنم با dude بتونی کاری پیش ببری، قبل از هر کار باید اول ترافیک رو بر اساس پروتکل های مورد نظرت کلاسیفای کنی بعد از کلاسیفیکیشن میتونی با استفاده از رول های منگل به همون روشی که قبلا برای اندازه گیری ترافیک هاست گفتم، شمارش رو انجام بدی فقط میمونه اینکه دیتاش رو چطور مثلا هر 24 ساعت ذخیره کنی

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
                  راه داره مهندس گل، با رول های منگل و یک سری اسکریپت میشه یه کارایی کرد
                  ممنون مهندس جان اينكارو قبلا كردم اما دنبال يه راه آسون تر كه بتونم ازش گراف يا نموداربگيرم(مثل مانيتورينگ)يا يه جدول مثل جداول اكانتيگ به تفكيك تاريخ باشه كه در مجموع بتونم مستند سازي كرده و در قالب يگ گراف يا جدول قابل ارائه باشه

کامنت

ممنون مهندس جان اينكارو قبلا كردم اما دنبال يه راه آسون تر كه بتونم ازش گراف يا نموداربگيرم(مثل مانيتورينگ)يا يه جدول مثل جداول اكانتيگ به تفكيك تاريخ باشه كه در مجموع بتونم مستند سازي كرده و در قالب يگ گراف يا جدول قابل ارائه باشه
                    بعید میدونم چیز آماره ای براش پیدا کنی، شاید با خروجی api بتونی اما نیاز به برنامه نویسی داری واسش، یک چیز دیگه هم به ذهنم میرسه بزار چک کنم

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
                      بعید میدونم چیز آماره ای براش پیدا کنی، شاید با خروجی api بتونی اما نیاز به برنامه نویسی داری واسش، یک چیز دیگه هم به ذهنم میرسه بزار چک کنم
                      ممنون :78:

- - - Updated - - -

api چطوریه من باش کار نکردم ؟

کامنت

منم فقط در حد ارسال یک سری کامند باهاش کار کردم، داکیومنت هاش تو ویکی میکروتیک هست کامل

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
                          یک راه قشنگ دیگه هم داری، فقط باید روش وقت بزاری، البته به سرور مانیتورینگ هم مثلا PRTG نیاز داری با استفاده نت فلو، که تو میکروتیک به اسم ترافیک فلو هست به این صورت که میگم ما یا ntop-ng و همچنین prtg قبلا این کار رو انجام دادیم و جواب میده به این صورته که میکروتیک گزارش ترافیک اینترفیسی که مشخص کردی رو میفرسته به مقصد و پورت مشخص که معرفی میکنی (prtg or ntop) و اون سرور تحلیل رو انجام میده نتایج تحلیل هم بر اساس ای پی مبدا، مقصد و پورت و پروتکل قابل گزارش گیری هست تو ویکی میکروتیک یک نمونه با ntop قدیمی پیدا کردم، احتمالا همین کارت رو راه میندازه، اما اگه با پی آر تی جی هم خواستی بگو توضیح بدم واست.
                          این لینک ها رو هم بخون بیزحمت :
                          اتفاقابا prtg كار كردم و اتفاقا سنسور port هم داره ولي اينكه بياد مجموح حجم ترافيك مصرفي رو يه پورت خاص نشون بده نديدم.
                          آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-14-2020, 12:15 AM.

کامنت

اتفاقابا prtg كار كردم و اتفاقا سنسور port هم داره ولي اينكه بياد مجموح حجم ترافيك مصرفي رو يه پورت خاص نشون بده نديدم.
                            نه سنسور پورت نیست
                            سنسور مخصوص نت فلو داره

ntop-ng هم خروجی خیلی قشنگی تحویل میده.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
                              نه سنسور پورت نیست
                              سنسور مخصوص نت فلو داره

ntop-ng هم خروجی خیلی قشنگی تحویل میده.
                              جالبه . اسم سنسورش چيه؟

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X