اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش Forward کردن پورت ها در Mikrotik (به همراه فیلم آموزشی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش Forward کردن پورت ها در Mikrotik (به همراه فیلم آموزشی)

بعضی وقتها یه ip داریم و میخوایم چند تا سرور رو همزمان روی اینترنت داشته باشیم مثلا یه سرور داریم میخوایم ریموت دسکتاپ بزنیم با پورت 3389 و یه سرور لینوکسی دیگه داریم که میخوایم روش ssh بزنیم با پورت 22 که در این مواقع میان پورت فورواردینگ انجام میدن روی میکروتیک.
    من توی این آموزش قصد دارم فوروارد کردن چند تا پورت رو که خیلی کاربرد داره رو آموزش بدم.
    1-آموزش فوروارد کردن پورت ریموت دسکتاپ 3389
    2-آموزش فوروارد کردن پورت 22 برای ssh
    3-آموزش فوروارد کردن یه پورت خاص بر روی پورت های دیگه

لطفا به ادامه آموزش در پست بعدی توجه فرمایید.

آموزش Forward کردن پورت ریموت دسکتاپ 3389 در Mikrotik

همانند تصویر از منوی IP زیر منوی Firewall رو انتخاب میکنیم از پنجره باز شده روی تب NAT کلیک میکنیم سپس دکمه + رو میزنیم که پنجره NAT Rul باز بشه. در این پنجره ابتدا از قسمت Chain گزینه dstnat رو انتخاب میکنیم و ds.address رو روی IP استاتیکی که داریم ست میکنیم مثلا 88.45.5.95 . قسمت Protocol رو روی TCP میزاریم و در قسمت ds port شماره پورت ریموت دسکتاپ 3389 رو انتخاب میکنیم .apply میکنیم و به تب Action میرویم :
    برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	238.png
نمایش ها:	1
اندازه:	42.6 KB
شناسه:	16950
    از تب Action گزینه Action رو روی dst-nat قرار میدهیم سپس در قسمت To Address آدرس IP سیستم local مون رو میدیم مثلا 192.168.200.11 و در قسمت To Port هم شماره پورتی رو که باید ریموت بشیم بش رو وارد میکنیم که در اینجا چون ریموت دسکتاپ هست 3389 رو میزاریم .سپس OK میکنیم .

نام:	Selection_231.png
اندازه:	10.6 KB
شناسه:	16951

در این فیلم اموزشی هم به طور کامل و عملی توضیح دادم :

پسورد تمام فیلم های آموزشی : commandsource.org
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 05-06-2014, 12:46 PM.

کامنت

آموزش Forward کردن پورت 22 برای SSH در Mikrotik

همانند تصویر از منوی IP زیر منوی Firewall رو انتخاب میکنیم از پنجره باز شده روی تب NAT کلیک میکنیم سپس دکمه + رو میزنیم که پنجره NAT Rul باز بشه. در این پنجره ابتدا از قسمت Chain گزینه dstnat رو انتخاب میکنیم و ds.address رو روی IP استاتیکی که داریم ست میکنیم مثلا 188.34.12.53 . قسمت Protocol رو روی TCP میزاریم و در قسمت ds port شماره پورت SSH که 22 هست رو انتخاب میکنیم .apply میکنیم و به تب Action میرویم :

نام:	239.png
اندازه:	48.3 KB
شناسه:	16952
      از تب Action گزینه Action رو روی dst-nat قرار میدهیم سپس در قسمت To Address آدرس IP سیستم local مون رو میدیم مثلا 192.168.200.19 و در قسمت To Port هم شماره پورتی رو که باید ریموت بشیم بش رو وارد میکنیم که در اینجا چون SSH هست 22 رو میزاریم .سپس OK میکنیم :

نام:	Selection_232.png
اندازه:	18.2 KB
شناسه:	16953

لینک دانلود فیلم آموزشی :
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 05-14-2014, 03:03 PM.

کامنت

آموزش Forward کردن یک پورت خاص در Mikrotik

توی این سناریو من یه سرور الستیکس دارم که تحت وب میاد بالا . کاری که میخوام انجام بدم اینه که هر کس توی مرورگرش IP استاتیک رو تایپ کرد و بعدش زد مثلا 4444 به این صورت (188.34.12.53:4444)این IP از روی پورت 443 فوروارد بشه روی سرور local من که ip اون هست 192.168.200.19
        همانند تصویر از منوی IP زیر منوی Firewall رو انتخاب میکنیم از پنجره باز شده روی تب NAT کلیک میکنیم سپس دکمه + رو میزنیم که پنجره NAT Rul باز بشه. در این پنجره ابتدا از قسمت Chain گزینه dstnat رو انتخاب میکنیم و ds.address رو روی IP استاتیکی که داریم ست میکنیم مثلا 188.34.12.53 . قسمت Protocol رو روی TCP میزاریم و در قسمت ds port شماره پورت دلخواهمون رو که 4444 هست رو انتخاب میکنیم .apply میکنیم و به تب Action میرویم :

نام:	240.png
اندازه:	46.1 KB
شناسه:	16954
        از تب Action گزینه Action رو روی dst-nat قرار میدهیم سپس در قسمت To Address آدرس IP سیستم local مون رو میدیم مثلا 192.168.200.19 و در قسمت To Port هم شماره پورتی رو که باید ریموت بشیم بش رو وارد میکنیم که در اینجا چون من میخوام وب سرور رو بالا بیارم روی 443 میزارم و سپس OK میکنیم :

نام:	Selection_233.png
اندازه:	18.4 KB
شناسه:	16955

لینک دانلود فیلم آموزشی :
        آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 05-14-2014, 03:04 PM.

کامنت

از شما وهمگی زحمت کشان این سایت تشکر میکنم

کامنت

خواهش میکنم .انجام وظیفه بوده

کامنت

مرسی عالی بود

کامنت

سلام دوستان خسته نباشید
                من یه مشکل دارم اگه زحمت بکشید راهنماییم کنید
                من یه ip valid دارم که رو میکروتیک ست شده و میخوام از طریق این آی پی ولید به دو تا کامپیوتر که در شبکم هست ریموت دسکتاپ بزنم برای این کار اومدم پورت 3389 رو برای دو ای پی داخل شبکم به صورت 2 رول مجزا تعریف کردم ولی هر بار که به آی پی ولیدم ریموت دسکتاپ میزنم فقط کامپیوتر رول اولمو دسترسی میده اگه امکان داره براتون زحمت بکشید راهنماییم کنید من چطوری میتونم به دو تا ip invalid ریموت دسکتاپ بزنم .

کامنت

سلام
                  مشکلتون اینه که هر دوتا ویندوزی که دارین پورت ریموت دسکتاپش روی 3389 هست برای همین وقتی به ip public تون ریموت میزنین فقط به سیستم اولی وصل میشی . برای حل این مشکل شما باید از طریق ریجیستری ویندوزتون پورت ریموت دسکتاپ رو عوض کنید مثلا بزارین روی 2323 بعد از عوض کردن پورت موقع ریموت دسکتاپ جلوی آی پی شماره پورتی رو که تعریف کردی رو وارد کن و توی فایروال میکروتیک هم اون رول دوم رو هم باید تغییرش بعدی و توش تعریف کنی که هرکسی با پورت 2323 وارد شد اونو هدایت کنه به سمت ویندوز دومی .

کامنت

سلام دوست عزیز
                    ممنون از جوابگویی سریعتون و اطلاعات خیلی خوبی که من واقعآ استفاده کردم
                    میخواستم بدونم هیچ راه حل دیگه ای به جز تغییر پورت ندارم ؟

کامنت

سلام
                      منم قبلا این مشکل رو داشتم با همین تغییر پورت درست شد ولی یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی ولی خودم تست نکردم . موقع ریموت زدن جلوی آی پی پابلیکت یه دو نقطه بزار بعد یه شماره پورت هم بزن مثلا 3333 اونوقت از تو میکروتیک توی رولت تعریف کن که پورت 3333 به بره روی آی پی ویندوز دومی از روی پورت 3389 . تست بگیرین ببینید اینطوری جواب میده ؟

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

amir عزیز ممنون از شما
                        من این مورد رو تست گرفتم جواب نداد فکر کنم تنها راهش همون تغییر پورت باشه
                        بازم ممنون از شما عزیزان

کامنت

port forwarding

با سلام و تشکر
                          من مودمم روی ppoe می باشد.
                          آی پی ثابت هم ندارم ولی با روش گفته شده توسط شما و گذاشتن آپی که از اینترنت می گیرم در میکروتیک نمی توانم نتیجه بگیرم خواهش می کنم راهنمایی کنید.

کامنت

نوشته شده توسط majidmajidi مشاهده پست
                            با سلام و تشکر
                            من مودمم روی ppoe می باشد.
                            آی پی ثابت هم ندارم ولی با روش گفته شده توسط شما و گذاشتن آپی که از اینترنت می گیرم در میکروتیک نمی توانم نتیجه بگیرم خواهش می کنم راهنمایی کنید.
                            سلام
                            من که متوجه نشدم اصلا مشکلتون چی هست ؟ مشکلتون توی bridge کردن مودم و میکروتیک هست یا توی پورت فورواردینگ ؟

کامنت

سلام
                              از توجهتان متشرکم
                              مودم روی رنج 192.168.1.0/24 و رنج آپی میکروتیک روی 192.168.8.0/24 بوده ، داخل مودم و بدون میکروتیک عمل فورواد درست انجام می شه ولی وقتی میکروتیک سرراه باشه و تنظیمات را انجام می دم فوروارد انجام نمی شه مشکل من اینه که نمی دونم آیا باید حتما مودم باید روی bridge باشه یا نه ؟
                              متشکرم

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X