اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش کامل دستور Net Time

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

امروز قصد داریم یک فرمان کوتاه و جالب از سری فرمان های Net را به شما دوستان و علاقه مندان به شبکه و دستورات خط فرمان آموزش دهیم.

دستور Net Time
    با استفاده از این دستور می توانید ساعت و تاریخ کامپیوتر ها و Domain های دیگر را ببینید و در صورتی که نیاز داشته باشید ساعت و تاریخ کامپیوترتان را با آن Domain یا کامپیوتر تنظیم کنید. اما قبل از اینکه به نحوه استفاده از دستور Net Time بپردازیم ، شما را به خواندن خاطره دعوت می کنیم که بی ربط به موضوع مورد بحث ما نیست و ممکن است برای شما هم خاطره شده باشد ، یا در حال خاطره شدن برای شما باشد و یا قرار است در آینده برای شما خاطره شود :
    "خدایا شکرت
    الهی خدا خیرت بده گوگل کروم
    تو بهترین مرورگر دنیایی
    یه ضرب المثل هست که میگه :
    آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم !!!
    حدود سه هفته بود که در لپ تاپم با همه مرور گرام مشکل داشتم
    هیچ سایت https رو نمیتونستم درست باز کنم
    مدام SSL Error میداد ( تصاویر زیر)

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	Net-Time-0e1.gif
نمایش ها:	1
اندازه:	20.8 KB
شناسه:	21005

نام:	Net-Time-0e2.gif
اندازه:	21.4 KB
شناسه:	21006

ویندوز عوض کردم
    از VMWare استفاده کردم
    از Prok C استفاده کردم
    Prok C رو عوض کردم
    کانفیگای internet option رو عوض کردم
    با پشتیبانی ISP تماس گرفتم
    حتی داشتم اون ها رو قانع می کردم که مشکل از ISP هست!
    ISP عوض کردم (با متصل کردن لپ تاپ به خط اینترنتی که مربوط به ISP دیگری بود ! )
    کل سیستممو با سه تا آنتی ویروس آپدیت اسکن کردم
    درست نشد که نشد
    دیگه اشکم درومده بود و داشتم نامه ای به رییس جمهور می نوشتم در خصوص حل این مشکل !
    سرتونو درد نیارم !!!!!
    آقا یه بار که "با دقت" ! ( اکیدا تاکید می کنم !!) با دقت Error ها رو خوندم ناگهان دیدم :

دیدم کروم میگه تنظیمات ساعت و تاریخ سیستمت درست نیست !
    شاید مشگل این باشه !!
    کورسوی امید در قلبمجوانه زد !
    تنظیمات رو بررسی کردم...
    آقا Location ویندوزروی کانادا بود و تاریخ یک سال قبل ! ساعت که دیگه بماند !!!
    تنظیماتو درست کردم !!
    حالا باید روی دکمه refresh کیلیک میکردم !
    استرس داشتم....
    دستم می لرزید ....
    کلیک کردم !!!
    و.....

خدایاااااااااااا شکرت
    درست شد !!!
    خدایا شکرت.
    گوگل کروم تو بهترین و عزیزترین مرورگر جهانی (البته بعد از اوپرا و موزیلا)
    جات همیشه توی درایو E پوشه ی Browsers خواهد بود.
    دوست دارم
    "
    بله دوستان !
    از این خاطره چند درس گرفتیم !
    1- در صورت مواجه با خطا و اشکال حتما به پیغام های خطا دقت کنیم و با دقت آن ها را بخوانیم و نخوانده بر روی OK کلیک نکنیم.
    2- موقع نصب ویندوز وقتی به تنظیمات مربوط به ساعت و تاریخ می رسیم به سرعت Next نزنیم و تنظیمات را درست انجام دهیم.
    3- تنظیمات زمان و تاریخ اهمیت بالایی در شبکه و استفاده از منابع شبکه دارد.
    حالا که تا حدودی به اهمیت پیکربندی درست زمان و تاریخ در شبکه آشنا شدیم ، به چگونگی کار با دستور Net Time می پردازیم.

چگونگی استفاده از دستور Net Time :

برای مشاهده تنظیمات ساعت و تاریخ یک کامپیوتر در شبکه Workgroup به روش زیر عمل می کنیم :

<Net Time \\<computer name
    در مثال زیر ما این دستور را این گونه وارد کردیم :

Net time \\MyHiva

نام:	Net-Time-01-MyHiva.gif
اندازه:	20.4 KB
شناسه:	21007

همانطور که در تصویر بالا می بینید ، دو زمان برای کامپیوتر MyHiva نمایش داده شده است یکی Current Time و دیگری Local Time . ساعتی که به طور دستی برای کامپیوتر MyHiva تنظیم شده Current Time و ساعتی که با توجه به موقعیت مکانی تنظیم می شود و مربوط به کشوری است که در حال حاضر در آن هستیم و در اصطلاح Time zone گفته می شود همان Local Time است.
    در تصویر بالا اختلاف زمانی ای را که بین Current Time و Local Time مشاهده می کنید به دلیل تغییر دستی ساعت است.
    نکته : در صورتی که Time Zone کامپیوتر شما و کامپیوتری که از Net Time برای دیدن ساعت آن استفاده کردید یکی باشد، در این صورت فقط Current Time به شما نمایش داده می شود.

Sync کردن ساعت و تاریخ یک کامپیوتر با کامپیوتر دیگر در شبکه

شما می توانید ساعت و تاریخ کامپیوتر خود را با Current Time کامپیوتر دیگری تنظیم کنید. برای این کار کافیست در انتهای دستور قبلی ، /Set را اضافه کنید. به دستور زیر توجه کنید :

Net Time \\MyHiva /Set

نام:	Net-Time-02-MyHiva-set.gif
اندازه:	22.2 KB
شناسه:	21008

و در پایان برای تایید نهایی باید باید Y یا Yes را در CMD وارد کنید. در صورت انصراف هم N یا No را وارد کنید.البته می توانستیم Yes را به پایان دستور قبل اضافه کنیم تا نیازی به تایید دوباره نداشته باشیم.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 03-22-2016, 06:32 PM.

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X