اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

استفاده از دو خط adsl

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

استفاده از دو خط adsl

با سلام
    10تا یوزر داریم با یک سوئیچ و 2تا مودم adsl با دو خط مجزا(ispمشترک) میخوام اینترنت 2تا خط رو بین کاربرا تقسیم کنم
    1-اگه دو تا مودم رو به سوئیچ وصل کنم وgatway نصف یوزرها رو برای مودم اول و gatway نصف دیگررو برای مودم دوم تعریف کنم جواب میده (همچنان 10تا یوزر با هم در یک شبکه باشند )
    2-روش لود بالانسینگ چطور؟ (این روش رو بلد نیستم و اگه این روش بهتره دیوایس خاص و مقرون به صرفه ای داره یا اینکه باید از میکروتیک استفاده کنم)
    دوستان توجه کنید اولویت اول با روشی که ارزونتر باشه با تشکر از همتون و مدیران محترم سایت:23:

سلام برای بالانس کردن خط هاتون میتونید سر راه شبکه یه روتر یا میکروتیک بزارید .که من خودم میکروتیک رو بیشتر ترجیح میدم . دو تا خط هاتون رو بندازین رو میکروتیک و خود میکروتیک این قابلیت رو بهتون میده که بتونین لود بالانسینگ انجام بدین و اگه یکی از خط ها قطع بشه یا پکت لاست بیفته خودش اتوماتیک ترافیک رو بندازه روی اون یک خط تون برای گیت وی هم دیگه لازم نیست دو تا گیت وی ست کنید همه یوزر هاتون گیت ویشون رو روی میکروتیک ست میکنند.

کامنت

روش اولی که گفتم جواب نمیده؟

کامنت

روش اولی هم جواب میده ولی رنج ip های شبکه رو نمیتونی یکی تعریف کنی باید روی هر مودم یه رنج جداگونه بدی .
        اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

فکر کنم شما اینو بخاین:

کامنت

با سلام و خسته نباشید
            پیشاپیش عیدتون مبارک
            من لود بالانس را روی میکروتیک به روش PCC راه اندازی کردم به این صورت که:
            ethr1:adsl modem, ip address:192.168.1.2
            ethr2:adsl modem, ip address:192.168.2.2
            ethr2:lan, ip address:192.168.3.1 va dhcp server
            الان من از طریق لن سرعت هر دو از اینترنتها را دارم و درست کار میکنه
            می خواهم علاوه بر لن وایرلس میکروتیک هم همچین قابلیتی داشت باشه
            چجوری باید این کار را انجام بدم هر چی سرچ کردم فقط در مورد lan توضیح داده
            با تشکر

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X