اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

افزایش حجم Vdisk (هارد دیسک) یک ماشین مجازی در VMWare Vsphere ESXI

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

افزایش حجم Vdisk (هارد دیسک) یک ماشین مجازی در VMWare Vsphere ESXI

با سلام در این مقاله در مورد نحوه افزایش hard دیسک یک ماشین مجازی در VMWare Vsphere ESXI صحبت خواهیم کرد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که یکی از دیسک های سیستم عامل شما در حال پر شدن بوده و نیاز است که حجم این دیسک را افزایش دهید. در محیط مجازی هر ماشین مجازی شامل Vdisk یا هارد دیسک مجازی است، شما برای افزایش فضای سیستم عامل خودتان باید اول حجم Vdisk را افزایش بدهید و بعد از آن اقدام به افزایش پارتیشن C، فضای سیستم عامل خود کنید. در ادامه افزایش حجم یک Vdisk را بررسی خواهیم کرد.

افزایش حجم Vdisk بر روی ماشین مجازی

در سناریوی خودم من یک ویندوز سرور 2012 دارم که میخواهم حجم 10 گیگ به درایو C این ویندوز اضافه کنم.

بر روی ماشین مجازی خودتان کلیک راست کرده و Edit setting را زده.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: Untitled.png مشاهده: 1 حجم: 128.8 کیلو بایت

در پنجره تنظیمات ماشین مجازی، دیسک مجازی مدنظرتان را انتخاب کنید و حجم Vdisk را افزایش دهید. من در این مثال حجم Vdisk را از 200 به 210 افزایش داده ام.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: Untitled.png مشاهده: 1 حجم: 111.3 کیلو بایت

بعد از افزایش Vdisk شما نیاز دارید که وارد سیستم عامل خودتان شوید، در این مثال ویندوز بوده، و بعد در Disk Management اول دیسک های خود را مطابق زیر Rescan کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: Untitled.png مشاهده: 1 حجم: 59.4 کیلو بایت

بعد از اتمام Rescan دیسک، شما مشاهده خواهید کرد که مقدار فضای Unallocated به دیسک شما اضافه شده است، که میتواند خیلی راحت درایو C را Extend کنید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: Untitled.png مشاهده: 1 حجم: 62.0 کیلو بایت

نکته : شما برای افزایش حجم هارد دیسک مجازی نیاز به خاموش کردن ماشین مجازی خودتان نخواهید داشت.

نکته : اگر ماشین مجازی شما دارای Snapshot باشد شما نمیتوانید هارد دیسک مجازی را افزایش دهید، برای حل این مشکل باید اول Snapshot را حذف کنید و بعد از آن اقدام به افزایش Vdisk کنید.

همچنین توصیه میشود مطالعه کنید.

آموزش نصب ESXI 6.5

آموزش ساخت ماشین مجازی در VMware vSphere Esxi

امیدوارم مفید واقع شده باشد.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 10-10-2018, 11:46 AM.
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X