اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

سرعت کم اینترنت در کالی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

سرعت کم اینترنت در کالی

درود عزیزان ویندوز 10 و کالی رو با هم نصب کردم تو ویندوز سرعت وایفا زیاده ولی تو کالی سرعتش خیلی خیلی کمه میخواستم بدونم مشکلش از کجاست و چجوری میتونم رفعش کنم؟ممنون

نوشته شده توسط 0xEhsan مشاهده پست
    درود عزیزان ویندوز 10 و کالی رو با هم نصب کردم تو ویندوز سرعت وایفا زیاده ولی تو کالی سرعتش خیلی خیلی کمه میخواستم بدونم مشکلش از کجاست و چجوری میتونم رفعش کنم؟ممنون
    با احترام
    موقع به روز رسانی مخازن و نصب ابزارها کندی سرعت دارید یا کلا هر استفاده ای میکنید سرعت پایین هست ؟
    اگر کندی سرعت همیشه هست، عوامل مختلفی می تونه داشته باشه ولی مهم ترین عامل این هست که درایور کارت شبکه درست نصب نیست
    پارامترهای کرنل رو تغییر ندادین ؟

کامنت

نوشته شده توسط constantine مشاهده پست

با احترام
      موقع به روز رسانی مخازن و نصب ابزارها کندی سرعت دارید یا کلا هر استفاده ای میکنید سرعت پایین هست ؟
      اگر کندی سرعت همیشه هست، عوامل مختلفی می تونه داشته باشه ولی مهم ترین عامل این هست که درایور کارت شبکه درست نصب نیست
      پارامترهای کرنل رو تغییر ندادین ؟
      درود خدمت شما سرعت همیشه کم هست ولی بنظرم احساس میکنم تو ترمینال سرعتش یکم بالاست و بازم کم هست سرعت اینترنت البته کالی رو روی هارد اکسترنال بصورت uefi نصب کردم و با usb3 کالی رو استفاده میکنم فکر نکنم ربطی به کمی سرعت داشته باشه درسته؟سرعت دانلودم 400k هست ولی تو کالی سرعت دانلود بین 20 تا 50 هست و بیشتر رو 30 ثابت میمونه

کامنت

نوشته شده توسط 0xEhsan مشاهده پست
        درود خدمت شما سرعت همیشه کم هست ولی بنظرم احساس میکنم تو ترمینال سرعتش یکم بالاست و بازم کم هست سرعت اینترنت البته کالی رو روی هارد اکسترنال بصورت uefi نصب کردم و با usb3 کالی رو استفاده میکنم فکر نکنم ربطی به کمی سرعت داشته باشه درسته؟سرعت دانلودم 400k هست ولی تو کالی سرعت دانلود بین 20 تا 50 هست و بیشتر رو 30 ثابت میمونه
        خیر انقدر کاهش سرعت ارتباطی به منابع سیستمی نداره. توی فروم های زیادی این مشکل شما گزارش شده برای کالی. شما اول توی تنظیمات شبکه تنظیمات مربوط به آیپی ورژن 6 رو غیر فعال کنید ببینید اوضاع تغییری میکنه یا نه، اگری تغییری نکرد برید دی ان اس رو هم عوض کنید، اگر باز هم تغییری نکرد به نظرم دیگه باید برید سراغ درایور. اگر زیاد آشنا نیستید میتونید مسیر زیر رو طی کنید و از روی خروجی توی اینترنت دنبال درایور بگردید:
        کد PHP:
        lspci grep -i wireless 
        توی خروجی شبیه چنین چیزی رو بهتون نمایش میده :
        کد PHP:
        0c:00.0 Network controllerIntel Corporation PRO/Wireless 5300 AGN [ShilohNetwork Connection 
        حالا دستور زیر رو بزنید :
        کد PHP:
        lspci -vv -s 0c:00.0 
        به جای اون عبارت آخر، چیزی رو وارد کنید که توی خروجی خودتون نمایش داده.

الان توی خروجی بگردید دنبال این خط :
        کد PHP:
        Kernel driver in use: iwlagn 
        حالا با توجه به خروجی که نشون داده شده، می تونید با دستور زیر و جایگزین کردن عبارت آخر، اطلاعات رو ببینید :
        کد PHP:
        modinfo iwlagn 
        با این دستور هم البته می تونید اطلاعات کامل رو ببینید:
        کد PHP:
        lspci -nn -s 0c:00.0 
        فقط عبارت آخر رو متناسب با خروجی خودتون که قبلا دیدید جابجا کنید.
        نکته : لینوکس برای متخصصین و افرادی هست که دانش کامپیوتر دارن، هر کسی سمتش نمیاد. همین که شما اومدید به سمت لینوکس یعنی تا زمانی که از لینوکس استفاده می کنید ، درگیر چنین مشکلاتی هستید و لذتی که توی حل کردن این مشکلات هست توی هیچ چیزی نیست. چون دانشتون هر روز اضافه میشه و دلیلش هم این هست که مثل ویندوز با 3 تا کلیک مشکل حل نمیشه و مجبورید سرچ کنید و سر و کله بزنید تا به یه کانفیگ درست، متناسب با نیازهاتون برسید.سعی کنید همین مشکلتون رو حل کنید حتی اگر 1 هفته طول بکشه.

آخرین ویرایش توسط constantine; در تاریخ/ساعت 02-04-2017, 02:52 PM.

کامنت

نکته : لینوکس برای متخصصین و افرادی هست که دانش کامپیوتر دارن، هر کسی سمتش نمیاد. همین که شما اومدید به سمت لینوکس یعنی تا زمانی که از لینوکس استفاده می کنید ، درگیر چنین مشکلاتی هستید و لذتی که توی حل کردن این مشکلات هست توی هیچ چیزی نیست. چون دانشتون هر روز اضافه میشه و دلیلش هم این هست که مثل ویندوز با 3 تا کلیک مشکل حل نمیشه و مجبورید سرچ کنید و سر و کله بزنید تا به یه کانفیگ درست، متناسب با نیازهاتون برسید.سعی کنید همین مشکلتون رو حل کنید حتی اگر 1 هفته طول بکشه.
          درود ممنون به خاطر پاسخ کامل و جامعتون علت اینکه به سمت کالی اومدم یکی علاقه بود دومی هم چونکه تو زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت میکنم گفتم تا خودم دستم تو کار نباشه نمیتونم امنیت پروژه هایی رو که پیاده سازی میکنم تامین کنم برای همین سمت CentOS و کالی اومدم تا حداقل یک مفهومی از امنیت بتونم تو ذهنم شکل بدم بازم تشکر میکنم

کامنت

خیر انقدر کاهش سرعت ارتباطی به منابع سیستمی نداره. توی فروم های زیادی این مشکل شما گزارش شده برای کالی. شما اول توی تنظیمات شبکه تنظیمات مربوط به آیپی ورژن 6 رو غیر فعال کنید ببینید اوضاع تغییری میکنه یا نه، اگری تغییری نکرد برید دی ان اس رو هم عوض کنید، اگر باز هم تغییری نکرد به نظرم دیگه باید برید سراغ درایور. اگر زیاد آشنا نیستید میتونید مسیر زیر رو طی کنید و از روی خروجی توی اینترنت دنبال درایور بگردید:
            کد PHP:
            lspci grep -i wireless 
            توی خروجی شبیه چنین چیزی رو بهتون نمایش میده :
            کد PHP:
            0c:00.0 Network controllerIntel Corporation PRO/Wireless 5300 AGN [ShilohNetwork Connection 
            حالا دستور زیر رو بزنید :
            کد PHP:
            lspci -vv -s 0c:00.0 
            به جای اون عبارت آخر، چیزی رو وارد کنید که توی خروجی خودتون نمایش داده.

الان توی خروجی بگردید دنبال این خط :
            کد PHP:
            Kernel driver in use: iwlagn 
            حالا با توجه به خروجی که نشون داده شده، می تونید با دستور زیر و جایگزین کردن عبارت آخر، اطلاعات رو ببینید :
            کد PHP:
            modinfo iwlagn 
            با این دستور هم البته می تونید اطلاعات کامل رو ببینید:
            کد PHP:
            lspci -nn -s 0c:00.0 
            فقط عبارت آخر رو متناسب با خروجی خودتون که قبلا دیدید جابجا کنید.

سلام . خسته نباشید .
            داداش من تازه کالی لینوکس نصب کردم و دقق همین مشکل رو دارم . این مواردی که گفتید رو کجا باید وارد کنم ؟
            توی ترمینا که وارد میکنم هیچ اتفاقی نمیفته ...!
            اینترنت بنده با کابل وصله و وایرلس نیست

کامنت

سلام عزیزان . بنده تازه کالی لینوکس رو نصب کردم . قبلا نصب داشتمش نسخه قدیمی ترش رو و همه چیش اوکی وبد . ولی به تازگی که نسخه جدیدش رو نصب کردم به این مشکل خوردم که سرعت اینترنت توی کالی خیلی \ایین هستش درحدی که 60 یا 70 کیلیوبایت بیشتر نمیشه . توی سایت تست سرعت هم که میزنم \ینگ 100 خلی خوبه . سرعت اپلود هم تا 30 مگابایت نشون میده ولبی سرعت دانلود 500 کیلو بایت بیشتر نمیشه .
              توی اینترنت هم خیلی سرچ کردم و هر راهی بود و امتحان کردم ولی درست نشد . خیلی ممنون میشم کمکم کنید .
              در ضمن من کالی رو روی خود هارد سیستم نصب کردم و هیچ ویندوز یا سیستم عامل دیگه ای در کنارش نصب نیست .

کامنت

سلام. وقت بخیر. کلا یکسری محدودیت های روی اینترنت از سمت مراجع مربوطه در حال پیاده سازی هست و کلا اختلال داریم. فقط محدود به شما نیست. ولی توصیه میکنم ریپولیست کالی لینوکس رو تغییر بدید ممکنه کمی وضعیت بهتر بشه یا سرور ابری یکی از یک هاستینگ تهیه بفرمایید و سرویس مدنظر خود را راه اندازی کنید.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                در حال انجام ...
                X