اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

بزرگتر کردن پارتیشن لینوکس.

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

بزرگتر کردن پارتیشن لینوکس.

پارتیشن لینوکس من پرشده و میخوام کمی از پارتیشن ویندوزم بردارم و به پارتیشن لینوکس اضافه کنم.چطور باید این کار را بکنم تا هیچکدام خراب نشن.

بعید میدونم بشه کاری کرد. از پارتیشن ویندوزی تون میتونید کم کنید اما نمیتونید همونو به پارتیشن لینوکسی تون اضافه کنید. این دو تا دستور رو بزنید، خروجیش رو بذارید شاید راهکاری باشه :
    کد PHP:
    fdisk -l
    df 
    -TH 
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط ساراکیا مشاهده پست
      پارتیشن لینوکس من پرشده و میخوام کمی از پارتیشن ویندوزم بردارم و به پارتیشن لینوکس اضافه کنم.چطور باید این کار را بکنم تا هیچکدام خراب نشن.
      سلام و درود
      پس از shrink کردن پارتیشن در ویندوز
      یکی از توزیع های گنو لینوکسی رو به صورت لایو
      مثل arch linux
      با دستور lsblk لیستی از پارتیشن های سیستم در اختیارتون قرار میده
      سپس با دستور ?fdisk /dev/sd
      (به جای ؟ هارد دیسک مدنظر مثل sda , sdb , ... قرار بدین)
      اون پارتیشن مدنظر رو پاک کنین (d) اما گزینه پاک کردن partition signature رو پاک نکنید (No)
      بعد از این کار (n) جهت درست کردن پارتیشن جدید درست کنین و در نهایت (w) برای اعمال تغییرات نهایی بزنید
      سپس دستور??e2fsck -f /dev/sd اون پارتیشن جدید رو قرار بدین
      فایل سیستمتون رو چک میکنه که اگر سکتور بدی در فایل سیستم پیدا کرد برطرفش کنه
      بعد از این
      دستور ??resize2fs /dev/sd
      میزنین و اگر دستور lsblk رو وارد کنین میبین که به پارتیشن مدنظرتون فضا extend شده

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
      در حال انجام ...
      X